Priverstinės aukos

Palaiminta duodančiojo ranka

67
(atnaujinta 12:34 2019.04.30)
Lietuva ir toliau teikia humanitarinę pagalbą šalims, kurioms reikia pagalbos. Praėjusių metų pabaigoje Vilnius šiuo tikslu skyrė Ukrainai 30 tūkst. eurų

O dabar kita 100 tūkst. eurų dalis bus siunčiama Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus federacijos ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų (IFRC) kanalais į Venesuelą, kurios ekonomika patiria krizę. Paprasti Lietuvos gyventojai nevienareikšmiškai reaguoja į tokias biudžeto išlaidas. Kai kurie mano, kad pagalba yra dieviškas dalykas, o kiti ragina vyriausybę skirti pinigus mažas pajamas gaunantiems Lietuvos gyventojams.

— Tomai, aš žinau, kad tu tyliai, nesireklamuodamas padedi daugeliui vienišų pagyvenusių žmonių. Perki jiems maisto produktų ir vaistų. Padedi apmokėti komunalines paslaugas. Tai darai nuoširdžiai, iš širdies. Bet pasakyk man, kaip tu reaguoji, kai mūsų vyriausybė skiria pinigus humanitarinės pagalbos forma kitoms, dažnai turtingesnėms šalims nei Lietuva?

— Rimantai, aš visada sveikinu bet kokią labdaros formą. Tačiau manau, kad tai neturėtų būti daroma visų Lietuvos gyventojų sąskaita... Štai kai jie rengia tam tikrą labdaros koncertą, renka aukas SMS žinutėmis, tai yra teisinga ir be skriaudos neturtingiesiems. Pinigus perveda tie, kas turi galimybę. Bet kai Lietuvos pensininkui pritrūksta poros eurų, kad įsigytų maisto produktų, o vyriausybė siunčia pinigus, pavyzdžiui, sudegusios Paryžiaus katedros remontui, nepritariu. Aš ypač pasipiktinęs "materialine pagalba" Ukrainos kariuomenei, kuri kariauja Donbase, šaudmenų pavidalu. Išeina, kad mes, lietuviai, savo pinigais skatiname civilių žudymą Ukrainoje?

— Tačiau mūsų vyriausybė skyrė 100 tūkst. eurų Venesuelai, kuri šiandien patiria didelę krizę. Šiam žingsniui tu taip pat nepritari?

— Venesuelos ir Ukrainos padėtis labai panaši. Tam tikros pajėgos bando destabilizuoti padėtį naftos turinčioje valstybėje. Nuversti nepageidaujamą valdžią perversmu pagal spalvotų revoliucijų scenarijų. O humanitarinė katastrofa, apie kurią trimituoja visa Vakarų žiniasklaida, yra to pasekmė. Tai tegu ir moka tie, kas "užsakė muziką". Kodėl varginga, pagal kapitalistinio pasaulio standartus, Lietuva turi iš savo gyventojų atimti trupinius, kad galėtų paremti pasaulio galingųjų politinius žaidimus? Ir jei kažkas iš Lietuvos politikų nori "padėti" paskirtajam Venesuelos vadovui Gvaidui, lai renka aukas. Žiūrėk, gal surinks net daugiau nei 100 tūkst. eurų. Tačiau tai bus nuoširdžiai paaukoti pinigai. Be to, aš patarčiau mūsų politikams, norintiems švaistytis žmonių pinigais į kairę ir į dešinę, kad pasidalintų savo asmeninėmis santaupomis su Venesuela ar ukrainiečiais.

67
Tegai:
Ukraina, humanitarinė pagalba, Lietuva
Nejaugi mūsų šalyje viskas taip blogai?

Lietuvos prezidentas siūlo įsteigti dar vieną aukšto lygio oficialų postą

(atnaujinta 15:47 2020.05.29)
Tuo metu, kai dėl ekonominės krizės Lietuvoje auga bedarbių skaičius, o vyriausybė ieško lėšų vargšams paremti, prezidentas sumanė išplėsti valdininkų sąrašą

Gitanas Nausėda pasiūlė svarstyti galimybę įsteigti vyriausiojo mokslo ir inovacijų pareigūno pareigybę. Ir šiai pozicijai dar reikia suformuoti specialią, šiek tiek žemesnio lygio pareigūnų grupę, kuri bus atsakinga "už mokslinius tyrimus ir inovacijas vyriausybės įstaigose".

— Vytautai, štai, tu — IT technologijų ekspertas. Paaiškink man, pasauliečiui, nejaugi mūsų valstybėje taip blogai, kad norint paspartinti jau ir taip greitą mokslo ir technologijų pažangą, reikia sukurti naują tarnybą?

— Laimonai, aš dirbau beveik 30 metų ir atvirai pasakysiu, kad tokie prezidento pasiūlymai mane tik erzina. Taip, naujovės yra modernios ir būtinos. Bet pats verslas viską koreguoja ir reguliuoja. Štai ir krizė dėl koronaviruso jau parodė, ką ir kaip daryti. Bet beatodairiškai kurti naujas tarnybas, kai šalyje auga nedarbas, tikrai neracionalu. Suprantu, kad naujieji atsakingi asmenys gaus gerus atlyginimus iš valstybės biudžeto, o atsakomybė bus praskiesta tiek, kad jų darbo kokybės kontroliuoti bus beveik neįmanoma. Jie užfiksuos verslo proveržį inovacijų srityje kaip savo pergalę, o jei kažkas nepavyks, jie prisidengs  tuo pačiu verslu.

— Ir man atrodo, kad mūsų prezidentas ragina sukurti keletą šiltų vietų žmonėms, kurie yra "artimi imperatoriui ir jo aukštybės šeimos nariams". Šių ombudsmenų ir prižiūrėtojų jau turime tiek daug, kad netrukus šalyje neliks kam dirbti, liks vien pareigūnai.

— Aš manau, kad esi arti tiesos. Išties ne veltui Lietuva vadinama "švogerių kraštu". Įsikūrei pats — padėk savo giminaičiui įsikurti šiltoje vietelėje. Tai yra mūsų elito devizas. Naujoviškų technologijų sričiai dabar daug dėmesio skiriama Europos Sąjungos struktūrose. Ir tam bus skirta milžiniška pinigų suma. Na, o kad tokie pinigai nepraslystų pro "kišenę", matyt, pilkieji Lietuvos ekonomikos kardinolai taip pat sugalvojo pasiūlyti prezidentui tokią nuostabią idėją.

— Galbūt mudu klystame dėl prezidento nuoširdumo. Tik šioje situacijoje mane domina klausimas, kodėl prezidentas taip domisi klausimais, už kuriuos atsakinga tik vyriausybė. Galų gale, kaip žinote, gyvename parlamentinėje respublikoje ir prezidento atsakomybės sritis — užsienio politika ir gynyba. Tad kodėl Gitanas Nausėda teikia tokius keistus pasiūlymus? Ar jis tokiu būdu nepažeidžia pagrindinio šalies įstatymo — Konstitucijos?

Tegai:
prezidentas
Laikas reikalauti kompensacijų už BelAE

Laikas reikalauti kompensacijos BelAE

(atnaujinta 17:52 2020.05.26)
Baltarusijos AE priešininkai Lietuvoje gali ramiai miegoti — pasirašyta sutartis, pagal kurią Baltarusijos valdžia įsipareigoja nedelsdama pranešti savo kaimynams apie bet kokį pavojų ar avarinę situaciją, kuri gali kilti reaktorių veikimo metu

Atrodytų, kad ilgalaikiame Lietuvos kare prieš Astravo AE galima padėti tašką. Bet tai pagaliau bus galima spręsti tik po spalio mėnesio Seimo rinkimų.

— Ką gi, Audroniau, Lietuvą galima pasveikinti su maža, bet vis tik pergale prieš Baltarusijos AE? Girdėjau, kad aukščiausiu lygiu tarp Lietuvos ir Baltarusijos buvo pasirašytas susitarimas dėl skubaus pranešimo įvykus net pačiai mažiausiai avarijai Astravo AE?

— Dar per anksti džiaugtis, Laurynai! Kova dar nesibaigė! Nors Lietuvos valstybinė atominės energijos saugos inspekcija yra pasirašiusi sutartį su Baltarusijos ekstremalių situacijų ministerija, ji pareiškė, kad "nepaisant šio susitarimo, visi Lietuvos iškelti klausimai dėl aplinkos apsaugos ir branduolinės saugos išlieka. kad Baltarusijos AE (BelAE) nebus pradėta eksploatuoti tol, kol bus įgyvendinti visi tarptautiniai aplinkos apsaugos ir branduolinės saugos reikalavimai". Ir mes primygtinai reikalausime, kad būtų laikomasi visų saugos standartų pačiame branduoliniame objekte prie pat Lietuvos sienų.

— Na, tada turbūt turime reikalauti iš Baltarusijos valdžios institucijų, kad jie "BelAE" sukurtų dešimt ar net dvidešimt etatų ombudsmenams iš Lietuvos, kurie dieną naktį sėdės pasienyje ir stebės atominę elektrinę. Ir jiems reikia mokėti gerus vidutinio Europos dydžio atlyginimus!

— Bus dar geriau, jei Minskas sumokės mums už visas pratybas, kurios vyks Lietuvos sostinėje avarijos Astravo AE atveju. Ir šie pinigai turėtų būti nemaži. Bent jau dėl prarasto pelno už mūsų atsisakymą pirkti elektrą iš šios atominės elektrinės.

— Išties vertas dėmesio pasiūlymas! Turime konkrečiai numatyti, kad mes, pavyzdžiui, nuo 2025 metų pirksime trūkstamą elektros energiją iš kaimyninės Lenkijos. Už metus sumokėsime jai, sakykim, du milijardus. O jei pirktume tiesiai iš Astravo AE, sumokėtumėte tik vieną milijardą. Taigi, tegul baltarusiai kompensuoja mums prarastą milijardą!

— Aš siūlau visa tai surašyti į naujų politinių partijų, ketinančių dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, pasiūlymus ir programas. Ir jei kas nors nenori pasirašyti tokios naujos rezoliucijos, tada tiesiog reikia neleist jiems dalyvauti rinkimuose.

— Bravo, Audroniau! Mes reikalavome sustabdyti "BelAE" statybą, bet kai net mūsų prezidentas suprato, kad tai neįmanoma, dabar žmones išgąsdinsime nauja siaubo istorija. Dar geriau, pateikite Baltarusijos atominės elektrinės kompensavimo įstatymą, panašų į tą, kurį mes sukurpėme dėl "kompensacijos už okupaciją", ir reikalaujame jos iš Rusijos. Taigi, paaiškėja, kad Rusija mums bus skolinga milijardus už okupaciją, o Baltarusija — už tai, kad netoli mūsų sienų ji pastatė savo atominę elektrinę. Ir kai tik gausime visus šiuos didžiulius pinigus, ar gali įsivaizduoti, kaip gyvensime?!

— Visi Lietuvos gyventojai galės trejus metus nedirbti ir atostogauti Kanarų salose!

Tegai:
Astravo AE, Baltarusija
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas koronavirusą pavadino "dovana Kinijos"

(atnaujinta 10:02 2020.05.31)
Anksčiau JAV pasipiktino oficialiojo KLR užsienio reikalų ministerijos atstovo pareiškimu, kad koronavirusą į Kiniją galėjo atnešti JAV kariuomenė

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas koronavirusą pavadino "Kinijos dovana".

"Koronavirusas vaikšto po visą pasaulį, labai bloga "dovana iš Kinijos". Blogai!" — Trampas parašė Twitter.

JAV administracija ne kartą apkaltino KLR platinant koronavirusą, Pekinas šiuos kaltinimus atmetė.

Savo ruožtu JAV pasipiktino oficialiojo KLR užsienio reikalų ministerijos atstovo pareiškimu, kad koronavirusą į Kiniją galėjo atnešti JAV kariuomenė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 353 tūkst. žmonių.

Tegai:
dovana, koronavirusas, Kinija, Donaldas Trampas, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Trampas nurodė paspartinti afroamerikiečio mirties sulaikymo metu tyrimą
PSO papasakojo, nuo ko priklauso situacijos su koronavirusu vystymasis