Svajonės apie nacionalinį stadioną

Svajonės apie nacionalinį stadioną

55
(atnaujinta 00:51 2019.07.20)
Vilniaus meras Remigijus Šimašius vis dar svajoja pastatyti nacionalinį Lietuvos stadioną. Miesto valdžia ieško norinčių investuoti į šį didelį projektą

Šimašius svajoja ir apie tai, kad Vyriausybė padės iš valstybės biudžeto. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis suteikia vilčių. O štai blaiviai mąstantys sostinės gyventojai turi nepatogių klausimų. Net jei šis didžiulis stadionas kada nors bus pastatytas, kas jį tuomet išlaikys ir kokio masto sporto renginiai vyks šiame stadione?

— Rimantai, ar girdėjai — žada atnaujinti nacionalinio stadiono statybą? Ar tu su savo kiemo futbolo komanda kada nors galėsi patekti ant didžiausio šiuolaikinio stadiono vejos ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione? Įsivaizduok, koks bus triumfas ne tik Lietuvos sportui, bet ir visai Lietuvos ekonomikai.

— Artūrai, tu nesiliauji tyčiotis iš manęs? Lietuvoje niekada nebus tikro pasaulinio lygio stadiono! Ar gali įsivaizduoti, kokių priemonių reikia jo statybai ir priežiūrai? Tokius sporto objektus gali išlaikyti tik pasaulinio lygio didieji klubai. Arba labai turtingos valstybės. Lietuva neturi nei to, nei to.

— Kodėl taip skeptiškai vertini šį projektą? Galų gale, mums reikia tik smulkmenos — milijardas eurų, ir sniego baltumo stadionas išaugs Vilniaus dykynėje.

— Remiantis beveik 30 metų šio objekto statybos patirtimi, aš suprantu, kad iš tavo įvardyto milijardo eurų pusė sumos pateks į mūsų vietinių korumpuotų pareigūnų kišenes. O kurie iš užsienio investuotojų norėtų investuoti tokius didžiulius pinigus į šalį, kurioje korupcijos lygis yra vienas didžiausių Europoje? Reikia būti idiotu, kad tai padarytum. O tarp milijardierių idiotų nėra.

— Na, tai mes visi susiveršime diržus ir pastatysime stadioną. Žiūrėk. Lietuvoje apie 2 mln. darbingo amžiaus gyventojų. Surinkime iš kiekvieno po tūkstantį eurų. Pasamdykim Ukrainos statybininkų už minimalų darbo užmokestį. Ir, žiūrėk, po dešimties metų stadionas bus pastatytas. Ar tau patinka ši idėja? Ar esi pasirengęs paaukoti apgailėtiną tūkstantį eurų už svajonę žaisti su savo kiemo futbolininkais didžiuliame stadione?

— Na, nebent gaučiau neribotą abonementą dalyvauti visuose šio stadiono renginiuose be išimties! Net užsisvajojau, kaip sėdžiu tribūnoje ir stebiu 2030 metų Europos čempionų lygos finalo rungtynes tarp "Barselonos" ir iki to meto dvigubo šio čempionato laimėtojo — Vilniaus "Žalgirio"! "Žalgiriui" valio! Mes — čempionai! Mūsų — dešimt milijonų! Valio! Įvartis! 

— Sustok! Rimantai! Pabusk! Nešauk taip garsiai. Žmonės į mus žiūri. Šiandien tik 2019 metai, mes sėdime autobuse, o ne nacionaliniame stadione. Ir mes galvojame, kur gauti pinigų jam pastatyti. Ar turi atliekamą tūkstantį eurų, kad taptum būsimuoju stadiono investuotoju?

— Iki atlyginimo man liko 25 eurai. Bet aš esu pasirengęs juos atiduoti dėl rožinės svajonės pastatyti nacionalinį stadioną!

55
Tegai:
stadionas, Lietuva, Remigijus Šimašius
Nijole, ko tokia susimąsčiusi?

Rinkimai-rinkimai...

(atnaujinta 18:22 2020.09.15)
Lietuva pateko į finalines rinkimų lenktynes. Partijos pasiekė finišo tiesiąją. Po mėnesio taps žinoma nauja Seimo sudėtis. O Lietuvos piliečiai skaito politinių partijų programas, klausosi kandidatų į Seimo narius ir svarsto, už ką balsuoti

— Nijole, ko tokia susimąsčiusi? Nejaugi galvoji, už ką balsuosi spalio 11 dieną?

— Marta, nejuokink manęs. Aš jau seniai nusivyliau mūsų vyriausybe ir nebedalyvauju rinkimuose. Nuo dėmenų pasikeitimo vietomis suma nesikeičia. Nesvarbu, ar valdžioje yra dešinieji, kairieji ar centristai, mes vis tiek darysime viską, kas bus liepta iš Briuselio. Anksčiau mums buvo siunčiamos direktyvos iš Kremliaus, o dabar — iš Europos Komisijos ir NATO būstinės. Jie liepė užsidėti kaukes! Mes griežtai laikomės. Rytoj pasakys: "Pirmyn — į Rytus!" ir eisime kariauti su kaimynais. Lietuva yra JAV, Berlyno ir Lenkijos geopolitinių interesų įkaitė. O laisvė ir nepriklausomybė — blefas, kuriuo mus apgaudinėja ir dešinieji, ir kairieji, ir centriniai.

— Tu taip pesimistiškai vertini mūsų valdžią? Nejaugi jie tau tokie atgrasūs?

— Ne, jie neatgrasūs. Politikai yra malonūs ir protingi žmonės. Jie sako gražius ir protingus dalykus, žada, kad gyvenimas netrukus taps geresnis ir gražesnis. O atsisėdę į deputatų ar ministrų kėdes jie labai greitai pamiršta šiuos pažadus.

— Ne! Tai netiesa! Tokie kaip tu — pesimistai — ir leidžia būti valdžioje tiems, kurie pirmiausia galvoja tik apie save. Pažvelkite į Seimo narių sudėtį. Kai kurie deputatai jame sėdi nuo 90-ųjų pradžios! Man atrodo, kad turėtų būti ribojamas kadencijų skaičius, kaip ir prezidento kadencijų skaičius. Ir kuo daugiau Seime atsiras naujų veidų, tuo greičiau judėsime į priekį. Juk šiandien pasaulis sparčiai keičiasi, o vakar diena gyvena daugelis deputatų. Mums reikia šviežio kraujo valstybės kraujotakos sistemoje. Balsuosiu už jaunus ir aktyvius kandidatus. Jie tikrai įpūs vėjo į laivo "Lietuva" bures.

— Na, jaunimas be gyvenimo patirties gali mus nuvesti ant uolų. Čia būtina išlaikyti pusiausvyrą tarp vyresnių kartų išminties ir drąsaus entuziazmo. Jaunimas gali priskaldyti tokių malkų, kad dešimtmečius turėsime valyti griuvėsius. Prisimink, kaip 90-aisiais visos trys Baltijos šalys puolė į "šviesią kapitalistinę ateitį". O dabar pažiūrėję į Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekonominius rodiklius pamatysite, kad "lėčiausi" estai gyvena geriau nei latviai ir lietuviai šiandien. Ir tai todėl, kad jie neskuba su garsiais pareiškimais ir išdidžiai nesuraukia nosies, kaip mūsų valdovai. Nededa ekonomikos ant politikos aukuro.

— Tu mąstai teisingai, kaip tikras politikas, bet kažkodėl atsisakai balsuoti. Spalio 11 dieną eik į rinkimų apylinkę ir balsuok už "naujus veidus" politikoje! Gal jiems atėjus gyvenimas Lietuvoje bus geresnis?

— Na, įkalbėjai. Gal ir eisiu balsuoti. Tik tuo atveju, jei spalio 11 dieną orai bus geri, o priemonės koronavirusui suvaldyti iki to laiko netaps griežtesnės. Nes nemėgstu stovėti eilėse ir laikytis atstumo.

Tegai:
rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Nustok rėkauti

Lietuvos lenkai nepritarė rezoliucijai "prieš Lukašenką"

(atnaujinta 14:47 2020.09.11)
Lietuvos Seimas balsų dauguma priėmė rezoliuciją, kurioje pasmerktas "Lukašenkos režimas", ir paragino pasaulio bendruomenę veikti kaip vieningam frontui palaikant Baltarusijos opoziciją

Tačiau valdančioji frakcija Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga demonstratyviai atsisakė balsuoti dėl šios rezoliucijos. Partijos lyderis Valdemaras Tomaševskis žengė dar toliau ir pareiškė, kad "santykiuose su kaimynais reikia įgyvendinti lankstesnę politiką, dialogo politiką, o ne primesti savo poziciją ir kartu deginti būsimus bendradarbiavimo tiltus". Tokiu būdu Tomaševskis netiesiogiai palaikė Baltarusijos prezidentą Lukašenką akistatoje su opozicija, kurios lyderė Svetlana Tichanovskaja prisiglaudė Lietuvoje.

— Andriau, ar tu regėjai žiniasklaidoje pasipiktinimą negirdėtu Lietuvos lenkų įžūlumu? Kur tai matyta — valdančiosios koalicijos partija, turinti du ministrų portfelius, įžūliai atsisakė remti Baltarusijos opoziciją!

— Žygimantai, kodėl tu taip piktiniesi? Man atrodo, kad mes gyvename laisvoje demokratinėje šalyje, ir visi turi teisę atvirai pasisakyti vienu ar kitu klausimu, nebent, žinoma, tai yra raginimai smurtauti arba valdžią per tą smurtą nuversti. Ir, kaip matau Baltarusijoje, būtent taip ir vyksta. Kažkodėl mūsų lyderiai ragina visą Europą, JAV ir net NATO daryti spaudimą teisėtam prezidentui Lukašenkai.

— Bet jis siunčia policiją prieš taikius protestuotojus, kurie žiauriai sumušė, o po to areštavo demonstracijų dalyvius!

— Nustok rėkauti. Prieš protestuotojus geltonomis liemenėmis policiją siunčia ir Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas. Per televiziją matau, kaip protestuotojus prieš griežtas karantino priemones muša policijos pareigūnai Vokietijoje ir kitose ES valstybėse narėse. Pažvelk, ką išdarinėja Amerikos policija. Tai kodėl tu tuo nesipiktini?

—  Prancūzijos, Vokietijos ir Amerikos policija ramina tvarkos pažeidėjus!

— Palauk! Ir kaip tie patys Baltarusijos policininkai gali atskirti taikų, jūsų žodžiais tariant, protestuotoją nuo įstatymo pažeidėjo? Kaip suvokti Baltarusijos opozicijos lyderių raginimus streikuoti ir nuversti prezidentą Lukašenką? O kaip įvertinti Baltarusijos opozicijos atstovų automobiliuose rastus armatūros gabalus? Ką jie ketino su jais daryti?

— Na, tavęs paklausius, Baltarusijos žmonėms teks dar keletą metų kęsti Lukašenkos valdžią?

— Manau, kad patys baltarusiai turėtų kovoti su Lukašenkos galia konstituciniais metodais. O mes neturėtume ten kišti nosies. Ir aš sutinku su tuo pačiu europarlamentaru Valdemaru Tomaševskiu, kuris teigė, kad Lietuva turėtų vykdyti lanksčią politiką ir neprimesti savo vizijos kaimynams, su kuriais šimtmečius gyvenome draugiškai.

Tegai:
rezoliucija, Aleksandras Lukašenka
Knygos Forestas Gampas autorius Winstonas Groomas

JAV mirė knygos "Forestas Gampas" autorius Winstonas Groomas

(atnaujinta 12:54 2020.09.18)
Rašytojo garsiausio kūrinio pagrindu buvo nufilmuotas kultinis to paties pavadinimo filmas su pagrindinį vaidmenį atlikusiu Holivudo aktoriumi Tomu Hanksu

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Eidamas 78-uosius metus mirė knygos "Forestas Gampas" ("Forrest Gump") autorius Winstonas Groomas, apie tai savo Facebook paskyroje pranešė Amerikos Ferhopo miesto, kuriame gyveno Groomas, merė Karin Wilson.

"Su dideliu liūdesiu pranešu apie mūsų brangaus draugo Winstono Groomo mirtį. Ferhopo miestas šiandien prarado savo legendinį autorių", — parašė ji.

Kas tapo rašytojo mirties priežastimi, nepranešama. Žmonės iš viso pasaulio po Karin Wilson pranešimu komentaruose reiškia užuojautą.

Populiariausia Winstono Groomo knyga tapo romanas "Forestas Gampas", parašytas 1986 metais ir ekranizuotas 1994 metais. To paties pavadinimo filmas pelnė šešis Oskaro apdovanojimus, tris "Auksinio gaublio" apdovanojimus ir daugybę kitų apdovanojimų.

Knygoje pasakojama apie psichikos sutrikimų turintį jaunuolį, kuris pats perteikia savo gyvenimo istoriją. 1995 metais Groomas parašė knygos "Forestas Gampas" tęsinį — knygą "Gampas ir ko." (angl. "Gump and Co."), kurią taip pat buvo planuota ekranizuoti, tačiau bandymai tai padaryti buvo nesėkmingi. Be šios serijos, Groomas taip pat yra parašęs keletą negrožinių knygų.

Temos:
Metų netektys — 2020
Dar šia tema
Mirė kompozitorius Ennio Morricone
Mirė žymi kino ir teatro aktorė Gražina Balandytė
Mirė poetas Aleksas Dabulskis 
Eidamas 50 metus mirė hito "I Like to Move It" autorius