Kur keliauti atostogų?

Karantinas baigiasi. Kur keliauti atostogų?

(atnaujinta 18:41 2020.05.02)
Lietuvos valdžia vis labiau švelnina karantino sąlygas. Su kaimyninėmis valstybėmis jau sutarta dėl galimos sienų atidarymo datos. Viskas rodo, kad koronaviruso pandemija artėja į pabaigą. Valdžiai pavyko pažaboti klastingą virusą.

Tiesa, kaip sako epidemiologai, atsipalaiduoti dar per anksti. Rudenį galima antroji COVID-19 banga. Taigi, reikia laikytis būtiniausių atsargumo priemonių ir, atsiradus pirmiesiems nerimą keliantiems simptomams, kreiptis į gydytoją.

— Na, ką, Mariau, atrodo, baigiasi mūsų karantininės kančios? Štai ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pasitaręs su savo kolegomis iš Latvijos ir Estijos, teigia, kad nuo gegužės vidurio gal atidarys sienas tarp mūsų šalių.

— Taip, aš labai džiaugiuosi. Nes mano tėvai gyvena Latvijoje ir aš jų nemačiau beveik du mėnesius. Norėčiau greičiau juos aplankyti. Jie jau pagyvenę senjorai, o dabar artėja sodininkystės sezonas ir turime važiuoti jiems padėti.

— O mes su šeima pastaraisiais metais įpratę atostogauti Jūrmaloje. Ir kaip tik birželio pradžioje paprastai porai savaičių išvykstame į Latvijos pajūrį.

— O kodėl Jūrmaloje, o ne Palangoje ar Nidoje? Juk mūsų Lietuvos kurortai savo gamta ir smėlio kopų grožiu visai ne prastesni už latvių.

— Viskas dėl kainų, kurios labai skiriasi. Mūsų viešbučių ir svečių namų savininkai pajūryje dar nesuprato, kaip konkuruoti dėl kliento-turisto. O kavinių ir restoranų savininkai toje pačioje Palangoje, jau neminint Nidos, taip pakėlė kainas, kad kartais pasibaisėju. Kibino kaina siekia 5–6 eurus! Tai tikras apiplėšimas! Net Prancūzijos Rivjeroje galima pigiau pailsėti nei gimtuosiuose Lietuvos kurortuose.

— Deja, bet čia tu teisus. Anksčiau vietinis turizmas buvo skirtas neturtingiesiems, bet šiandien tik turtingiesiems. Ir kai mūsų prezidentas Gitanas Nausėda dėl koronaviruso pandemijos ragina šiais metais vasaros atostogas Lietuvos kurortuose leisti, tai mane juokina. Ar jis nors žino, kiek šiandien kainuoja savaitės atostogos Lietuvos kurortuose?

— Štai kodėl daugelis lietuvių šiandien ilsisi pas kaimynus Jūrmaloje. Anksčiau šis kurortas buvo kone vien rusiškas. Šou verslo žvaigždės už didelius pinigus prisipirko vilų Jūrmaloje. Ir visas Maskvos elitas susirinkdavo į dainų ir humoro festivalius. Ar įsivaizduoji, kokie pinigai ten sukosi? Kai Latvijos valdžia uždarė šią krautuvėlę, rusų Jūrmaloje tapo kelis kartus mažiau, o viešbučių ir restoranų savininkams teko nuleisti kainas.

Taigi, dabar jie išgyvena tik turistų iš kaimyninių šalių sąskaita. Verslo įstatymas yra toks, kad turistas važiuos ten, kur pigiau, o paslaugos ir gamta tie patys. Pavyzdžiui, į Mozūrijos ežerus Lenkijoje važiuoti ne toliau nei į Klaipėdos kraštą, todėl tiek daug žvejų pradėjo važinėti pas lenkus. Ir dabar tegul mūsų turizmo pramonės verslininkai pagalvoja apie tai turizmo sezono, kuris tradiciškai prasideda gegužę, išvakarėse.

Tegai:
karantinas
Agresyvi vaivorykštė

Agresyvi vaivorykštė

(atnaujinta 16:40 2020.07.03)
LGBT aktyvistai daro spaudimą Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai, kuris praėjusiais metais rinkimų kampanijos įkarštyje žadėjo į savo švarko atlapą įsisegti vaivorykštės spalvų ženklelį

Dabar lesbietės (L), gėjai (G), biseksualai (B) ir transseksualai (T) reikalauja, kad garbingas šeimos vyras Gitanas Nausėda viešai palaikytų netradicines krikščioniškos Lietuvos vertybes.

— Simonai, ar tu penktadienį eisi prie Prezidentūros? Mes su draugais eisime palaikyti LGBT aktyvistų! Jie turėtų priminti prezidentui šį pažadą — palaikyti visus Lietuvos piliečių sluoksnius!

— Arūnai, aš esu krikščionis ir visiškai nepriimu jokios vertybių propagandos, nepriimtinos daugumai lietuvių. Manau, kad tokie agresyvūs LGBT vertybių skatinimo metodai neturi nieko bendra su tikrai demokratinėmis vertybėmis ir ypač su tolerancija. Kodėl mano vaikai turėtų man užduoti keblius klausimus, kurių moko visokie propagandistai? Kodėl man ant kiekvieno kampo reikia priminti, kad visuomenėje yra visokių gėjų ir lesbiečių?

— Na, jie yra lygiaverčiai mūsų valstybės piliečiai. Kodėl jie žeminami kiekviename žingsnyje tik todėl, kad jie gyvena kartu su tos pačios lyties partneriu?!

— Pateik man konkrečių pavyzdžių, o ne tuščių frazių apie žeminimus. Kas ir kur draudžia miegoti su kuo nori? Ir anksčiau aš buvau gana tolerantiškas šių kategorijų žmonėms Lietuvoje, kai jie apie tai nešaukdavo kiekviename žingsnyje ir neorganizuodavo procesijų šventose Lietuvos vietose. Bet kuo garsiau LGBT aktyvistai šauks apie savo tariamai pažeistas teises, tuo labiau jų nekęs. Socialiniuose tinkluose vis dažniau matau žmones sakant, kad jie nenorom dėl tokios agresyvios kai kurių mažumų propagandos vis labiau linksta į rasizmą ir homofobiją. O socialiniuose tinkluose vis dažniau matau vaizdo įrašus apie tai, kaip kojomis trypiama vaivorykštės vėliava! Bet tai yra baisu!

— Be abejo, baisu! Kaip galima trypti kojomis seksualinės laisvės simbolį?! Už tai vandalus reikia grūsti į kalėjimą! Tai turi būti laikoma nusikaltimu!

— Taigi, jūs dabar apsiputoję reikalaujate griežtų bausmių tiems, kurie nepriima jūsų vertybių? Ir kokiu pagrindu?! Kiek žinau, gėjų, lesbiečių ir visokių seksualinių mažumų draugų mūsų šalyje yra ne daugiau kaip 2 proc. Tai kodėl jūs galite teisti likusius devyniasdešimt aštuonis procentus?! Be to, reikalauti iš Lietuvos prezidento atvirai paremti jūsų abejotinas vertybes! Ir jei aš pamatysiu Gitaną Nausėdą su vaivorykštės ženkliuku ant krūtinės, mano pagarba jam, kaip valstybės vadovui, nukris iki nulio...

Tegai:
Gitanas Nausėda, LGBT
Mūsų valstybę formuoja krikščionybė!

Lietuvoje ne visiems priimtinas "LGBT paramos mėnuo"

(atnaujinta 15:29 2020.06.30)
Visame pasaulyje vyksta "LGBT paramos mėnuo". JAV ir Didžiosios Britanijos ambasados iškėlė vaivorykštės spalvų vėliavas

Tačiau Lietuvoje, kuri pirmauja pagal visus "homofobijos reitingus", ne visi gyventojai pritaria tradicinių krikščioniškų šeimos vertybių paniekinimui. Net liberalų prastumtas tos pačios lyties asmenų santuokos pripažinimo įstatymas per daugelį metų nesugebėjo pereiti pirmojo priėmimo etapo.

— Rimantai, matau, kad pastarosiomis dienomis ateidamas į darbą vilki vaivorykštės spalvos marškinėliais. Ar tu gėjus?

— Ne. Aš tik stebiu šį globalų judėjimą (šypsosi). Bet LGBT vaikinams ir merginoms esu lojalus. Mano mylima mergina yra biseksuali ir bandau ją suprasti. Kodėl tu klausi? Ar esi homofobas?!

— Žinai, aš buvau ramus dėl gėjų ir lesbiečių, bet kai pradėjo transliuoti iš kiekvieno kampo, iš televizoriaus ekranų ir laikraščių puslapių apie tai, kokie jie nelaimingi, tada kilo priešiškumo jausmas. Kam šaukti apie teisių pažeidimus, kurių iš principo nėra? Papasakok man, kur yra gėjai ar lesbietės, kurie engiami darbe ar visuomenėje? O pavieniai atvejai nieko nesako apie sistemą.

— Bet žiūrėk, visuose homofobijos įvertinimuose apie Lietuvą kalbama su nerimu. Atseit, čia nemėgsta tos pačios lyties atstovų. Štai ir tos pačios lyties asmenų santuokos įstatymas iki šiol nebuvo priimtas.

— Žinai, mielas drauge, sprendžiant iš statistinių skaičiavimų, mūsų visuomenėje yra apie 2 % LGBT žmonių. Taigi, kodėl ši agresyvi mažuma turėtų diktuoti, kokiais įstatymais turėtų vadovautis mūsų valstybė?! Mes esame krikščionys! Didžioji dauguma lietuvių išpažįsta šį tikėjimą. Ir kodėl turėtume savo įstatymuose daryti išnašas, prieštaraujančias mūsų gyvenimo būdui ir šeimos modeliams? Lai gėjai ir lesbietės daro, ką tik nori. Bet tegul jie nebando įtraukti mano vaikų ir anūkų į savo tinklus! Neduok Dieve! Priešingu atveju, mano kantrybė pasibaigs, o tada... Aš negaliu nieko garantuoti!

— Na, Algi, nesijaudink. Manau, kad tu nesmurtausi prieš žmogų, kuris gyvena pagal kitus įstatymus.

— Taip, aš esu taikus žmogus, bet tik tuo atveju, jei tai neliečia mano šeimos ir draugų. Tačiau nereikia manęs erzinti ir versti daryti tai, kas prieštarauja mano moralės principams.

Tegai:
Didžioji Britanija, JAV, Lietuva, LGBT
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: protestuotojai prie Baltųjų rūmų po Trampo kalbos uždegė JAV vėliava

(atnaujinta 11:21 2020.07.05)
Protestuotojai, anot kanalo, incidento metu šaukė šūkius prieš "vergiją, genocidą ir karą" bei "Amerika dar niekada nebuvo didi"

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Protestuotojai prie Baltųjų rūmų Vašingtone sudegino Amerikos vėliavą po to, kai prezidentas Donaldas Trampas pasakė kalbą JAV nepriklausomybės dienos proga, pranešė NBC.

Protestuotojai, anot kanalo, incidento metu šaukė šūkius prieš "vergiją, genocidą ir karą" bei "Amerika dar niekada nebuvo didi".

Į įvykio vietą atvyko teisėsaugos pareigūnai.

Šeštadienio kalboje Trampas teigė, kad JAV nugalėjo nacius ir komunistus bei netrukus nugalės kairiuosius. Jis pažymėjo, kad neleis "nuversti mūsų paminklų, ištrinti mūsų istorijos, elgtis ideologiškai su vaikais ir tramdyti mūsų principus".

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Protestus lydi paminklų, pastatytų pilietinio karo metais nugriovimas. 

Jungtinėse Valstijose, vykstant protestams, prasidėjo savaiminis paminklų griovimas į pietus nuo pilietinio karo. Tai taip pat paveikė Amerikos atradėjo Kristupo Kolumbo, kurį kairieji aktyvistai kaltina vietinių Amerikos gyventojų genocidu, statulos.

Tegai:
protestai, ugnis, vėliava, baltieji rūmai, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas papasakojo, kam buvo išgalvota istorija apie Rusijos "sąmokslą" su Talibanu
Boltonas pareiškė, kad Trampas nenorėjo girdėti žvalgybos pranešimų apie Rusiją