Kas per kvailystės?

naujoji valdžia ruošia Lietuvai?

(atnaujinta 17:41 2020.11.06)
Trys būsimos valdančiosios koalicijos politinės partijos susitarė dėl savo programos gairių ir ruošiasi pasirašyti susitarimą ir vyriausybės programą, pagal kurią bus priimami sprendimai per ateinančius ketverius metus

Paprasti Lietuvos gyventojai — rinkėjai — gali tik morališkai ir finansiškai pasiruošti būsimiems pokyčiams socialiniame, politiniame ir ekonominiame valstybės gyvenime.

— Na, Vladimirai, ar jau parašei prašymą Policijos departamentui pakeisti savo vardą ir lytį?

— Raimundai, kokių čia nesąmonių klausinėji? Kodėl aš turėčiau rašyti tokį kvailą prašymą?

— Ar neskaitėte pagrindinių konservatorių ir dviejų liberalių partijų koalicijos susitarimo postulatų? O veltui. Ten parašyta daug įdomių dalykų. Pradėkime nuo to, kad jie jau atvirai pareiškė, kad darbotvarkėje yra "viešosios erdvės dekomunizavimo" klausimai. O tavo vardas kaskart man asmeniškai primena 1917 metų Spalio revoliucijos lyderį Vladimirą Leniną! Tai gėda! Lietuvoje draudžiama komunistinė propaganda. Būtina atsisakyti šio vardo ir uždrausti jį įrašyti į Lietuvos pasus! Bent jau tu turi būti Vladimirovas ar Vladlenas!

— Gerai, iš dalies su tuo sutinku. Mano tėvai buvo trumparegiai. Jei būtų žinoję, kokie laikai ateis į Lietuvą, būtų mane pavadinę Vytautu ar Gitanu. Bet ką tu čia šneki apie lyties keitimą? Link ko visa tai?

— Ar nematai, kad į Lietuvą ateina visuotinio LGBT laikai? Tikiuosi, kad žinai, ką šis trumpinys reiškia? Taigi, netrukus ateis laikai, kai bus gėdinga būti heteroseksualiu. Visi bus suvaryti į rezervatus miesto pakraštyje, kad jų išvaizda neerzintų gėjų ir lesbiečių. Tavo anūkams nuo darželio pradės aiškinti, koks yra buvimo LGBT bendruomenės atstovu pranašumas prieš paprastus žmones, kurie dauginasi natūraliu būdu.

— Bet juk konservatoriai sakė, kad visi šie klausimai bus laikinai atidėti.

— Na, jei atidės, tai porai metų. O kas yra dveji ar treji metai, kalbant apie didžiąją tūkstantmetį menančią Lietuvos istoriją? Praeis dveji metai ir bus priimti įstatymai. Tu pats supranti, kad tai yra liberalų reikalavimas, o be jų valdančioji koalicija gali žlugti.

— Taigi, aš suprantu, kad naujoji valdžia kitą dekomunizacijų seriją pradės simbolinio griovimo "atkūrimu" — nugriaus paminklą sovietinio laikotarpio rašytojui Petrui Cvirkai? Prisimenu, kad Aušrinė Armonaitė ir jos bendražygiai jau seniai reikalavo nugriauti šį paminklą, kuris užtemdo jų demokratines pažiūras.

— Tu dar tuo abejoji? Visą laiką mane kankina retorinis klausimas, į kurį atsakymo nėra. O iš kur jaunimas, Laisvės partijos stuburas, žino, kokie blogi laikai buvo sovietmečiu? Tada jų dar nė dvasios nebuvo.

— O apie tai jiems papasakojo buvę partiniai ir komjaunimo funkcionieriai, kurie dabar vadovauja Lietuvai ir nemėgsta prisiminti savo gėdingos praeities.

Tegai:
LGBT, konservatoriai, liberalai
Radioaktyvios dulkės jau nebegąsdina

Konservai išgelbės lietuvius nuo radiacijos ir koronaviruso

(atnaujinta 16:06 2020.12.04)
BelAE kartu su koronavirusu padės prekybos tinklams atsikratyti pasenusių konservų atsargų. Lietuvos vidaus reikalų ministerija rekomendavo šalies gyventojams papildyti ne tik dezinfekcinių priemonių, bet ir ilgo saugojimo produktų atsargas

Visa tai vyksta ne dėl antrosios ir vėlesnių koronaviruso bangų, o dėl būsimos avarijos Astravo atominėje elektrinėje, dėl kurios Lietuvos valdžia yra tokia tikra.

— Laura, eikime greičiau į parduotuvę, kol dar neįvedė maisto paskirstymo normų!

— Kas nutiko, Ingrida? Juk vyriausybė teigė, kad maisto prekių parduotuvės tikrai nebus uždarytos dėl karantino. O ir per pirmąją bangą pavasarį mūsų parduotuvėse nepastebėjau ypatingo deficito. Net menkos tualetinio popieriaus atsargos visame pasaulyje mūsų parduotuvėse nesibaigė. Ačiū sostinės popieriaus fabrikui "Grigeo"!

— Taip, tai net ne apie koronavirusą, o apie prakeiktą Baltarusijos atominę elektrinę. Lietuvos vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad atėjo laikas pirkti ilgalaikio saugojimo produktus. Astravo reaktorius netrukus sprogs, o radioaktyvūs debesys apims visą Lietuvą. Ir ilgiems mėnesiams turėsime užsidaryti namuose ir butuose. Ir net neiti į parduotuvę. Esame dėkingi vyriausybei už tai, kad ji jau pasirūpino ir visiems pasienio regionų gyventojams išdalino tiek jodo tablečių. Ačiū koronavirusui, kad išmokė mus vaikščioti su apsauginėmis kaukėmis. Galų gale, jos apsaugos mus ne tik nuo nematomo viruso, bet ir nuo radioaktyvių dulkių.

— Taigi, taip pat reikės papildyti šių vienkartinių kaukių atsargas namuose. Žiūriu, kiek pinigų turiu kortelėje. Būtina nedelsiant nusipirkti porą dėžių mėsos ir žuvies konservų. Apie 20 kilogramų makaronų ir kitų kruopų. Taip, dar dvidešimt butelių augalinio aliejaus. Na, visko, visko, kas patraukia akį prekybos centrų lentynose.

— Jei juose kas nors liks po tokios gąsdinančios Vidaus reikalų ministerijos žinios! Čia girdėjau, kaip mano kaimynai pensininkai jau pasitarė, ką pirkti iš produktų ir kiek laiko laikyti. O mūsų močiutės yra pirkinių atsargai specialistės. Viena pasigyrė, kiek skardinių agurkų ir pomidorų ji užkonservavo. Jos draugės nusiminė, kad pasidavė vaikų įkalbinėjimams ir nustojo daržoves žiemai auginti savo daržuose.

— Matai, kaip viskas pasisuko. Jei Baltarusijos atominė elektrinė nesprogs iki kitos vasaros, tada aš vėl sukasiu veją prie vasarnamio ir apsodinsiu visą teritoriją daržovėmis. Išleisiu visą savo atlyginimą konservams ir grūdams, skirtiems naudoti ateityje.

— Nemanai, kad mes jau pamažu einame iš proto? Ir mūsų valdžia daro viską, kad tai įvyktų kuo greičiau. Mūsų nebegąsdina koronavirusas, tačiau kiekvieną dieną mums įskiepijama radiacijos baimė. Vos tik pamatai televizoriaus ekrane ką nors iš valstybės vadovų, tuoj išgirsti, kad Baltarusijos atominė elektrinė netrukus sunaikins visus lietuvius! Štai kam Lukašenka ir "Rosatom" ją pastatė — kad mus sunaikintų ne atominėmis bombomis, o radiacija! Net einu miegoti su šia mintim.

Tegai:
maisto produktai, koronavirusas, Astravo AE
Kažkodėl aš abejoju

Nepaklusnus Lietuvos prezidentas

(atnaujinta 18:59 2020.12.01)
Lietuvos prezidento administracija teigė, kad Gitanas Nausėda "abejoja dėl kai kurių kandidatų į ministrus". Tai konstatuota po valstybės vadovo susitikimo su jo paskirta premjere Ingrida Šimonyte

Pasirodo, kad prezidentas atvirai pasipriešino valdančiajai koalicijai Ministrų kabineto formavimo klausimu.

— Andriau, ar girdėjai naujienas? Mūsų prezidentas išdrįso pasipriešinti liberalių konservatorių valiai! Susitikęs tik su puse būsimos vyriausybės kandidatų į ministrus, jis jau paskelbė, kad kai kurių kandidatūroms gali nepritarti. Kas, tavo manymu, neatitinka griežtų kriterijų?

— Mariau, man tai kelia nuostabą. Ar tikrai prezidentas mano, kad jo svoris Lietuvos politiniame elite yra toks didelis, kad jis gali nepaklusti patiems konservatoriams? Jam jau keletą kartų buvo nurodyta "jo vieta" žurnalistų lūpomis. Matyt, jis vis dar nesupranta, kas namuose šeimininkas! Taip galima ir iki naujos apkaltos prisižaisti. Prisimink, kaip greitai buvo "suvystytas" užsispyręs Rolandas Paksas.

— Na, tu jau apie apkaltą pragydai. Šiandien ne tie laikai. O Gitanas Nausėda — ne Rolandas Paksas, kuris prezidentavimo metu jau turėjo didžiulę politinę patirtį. O ką matė ir žinojo SEB banko prezidentės patarėjas Nausėda? Taip, jis paprasčiausiai tyliai bus pašauktas į patriarcho kabinetą ir pakaks vieno Vytauto Landsbergio žvilgsnio, kad prezidentas ateityje "viską suprastų" ir "elgtųsi teisingai", jei nori iki kadencijos pabaigos ramiai sėdėti prezidento rūmuose. Būsimasis užsienio reikalų ministras, karūnuotas patriarcho anūkas Gabrielius Landsbergis, taip pat pasakys, su kuo jis turėtų pasitarti prieš kalbėdamas ES ir NATO aukščiausiojo lygio susitikimuose. Taigi, kas ir koks bus ministras, priklauso ne nuo jo. Mes turime parlamentinę respubliką, kurioje yra tik nedidelės prezidento privilegijos. O viską valdo valdančioji koalicija.

— Tai tu nori pasakyti, kad nepilno išsilavinimo Evelina Dobrovolska bus paskirta teisingumo ministre, o Danius Kreivys, kuris anksčiau buvo įtariamas dėl korupcijos, bus paskirtas energetikos ministru? Na, jei taip atsitiktų, atėjo laikas atsisakyti Konstitucijos ir pavadinti Lietuvą Landsbergių šeimos monarchija. Tuomet Vytautą Landsbergį dar prieš iškeliaujant į kitą pasaulį teks karūnuoti Katedroje, o anūkas Gabrielius bus pavadintas "įpėdiniu" su teise perleisti karūną savo palikuonims.

— O ką, gera idėja. Kam tie spektakliai su kažkokiais rinkimais, kurių rezultatus taip lengvai galima nuspėti. Taigi ir gerbiamai didžiajai Amerikai galima patarti pakeisti valstybės sistemą. Tiesa, jie neturi tokio puikaus žmogaus kaip Vytautas Landsbergis.

— Kaip ne? Yra! Džordžas Sorošas — kuo ne kandidatas į Amerikos imperatoriaus sostą?

Tegai:
ministrai, Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda
Gruodžio 6

Kokia šiandien diena: gruodžio 6-osios šventės

(atnaujinta 01:22 2020.12.06)
Nuo gruodžio 6 dienos iki metų galo lieka 25 dienos, dienos ilgis — 07 val. 29 min. Šią dieną 2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė

Gruodžio 6 yra 340-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 341-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 25 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:25, leidžiasi 15:54, dienos ilgis — 07 val. 29 min.

Šv. Mikalojus, Arklių diena 

Lietuvoje gruodžio 6 dieną yra minima Arklių diena. Krikščionybėje arklių ir arklininkų globėjais laikomi Šv. Floras ir Šv. Lauras. Šv. Mikalojus laikomas keliauninkų globėju, tačiau būtent jo vardo diena paskelbta Arklių diena.

Šiandien vis mažiau Lietuvos ūkių augina arklius. Šis gyvūnas tapęs vienu iš tautinio tapatumo simboliu. Žirgas lietuvių istorijoje, tautosakoje ir buityje atliko daug funkcijų: nuo pagrindinio pagalbininko sunkiuose ūkio darbuose iki ištikimo draugo išjojant į karą. Darbiniam arkliui, atliekančiam sunkius darbus, lietuvis jautė didelę pagarbą ir artimumą. Gyvenimas be arklio buvo praktiškai neįsivaizduojamas. Todėl žirgo ir lietuvio draugystė dažnas naratyvas tautosakoje, įvairiuose pasakojimuose apie mūsų senolių kasdienybę.

Šį diena istorijoje

1520 metais gimė Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Barbora Radvilaitė. Mirė 1551 metais.

1791 metais Varšuvoje Lenkijos ir Lietuvos valdovo Stanislovo Augusto privilegija Telšiams buvo patvirtintos Magdeburgo teisės. Privilegijos originalas iki šiol saugomas Žemaičių "Alkos" muziejuje Telšiuose.

1940 metais Vilniaus rotušėje įkurtas Vilniaus valstybinis miesto muziejus, 1941-aisiais pertvarkytas į Vilniaus valstybinį dailės muziejų.

1991 metais atidaryta Lietuvos ambasada Paryžiuje.

1999 metais Seime prasidėjo pirmoji Europos Sąjungos ir Lietuvos jungtinio parlamento komiteto sesija.

2002 metais pirmą kartą Lietuvos sostinėje buvo įžiebtas pasaulio Kalėdų eglučių parkas, kurį pagal savo šalių tradicijas papuošė ir pristatė užsienio šalių atstovybės.

2007 metų naktį į gruodžio 6-ąją per apiplėšimą savo namuose nužudytas dienraščio "Lietuvos rytas" fotografas Viktoras Kapočius. 

2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Šį titulą parlamento vadovei suteikė dienraščio "Lietuvos rytas" priedas — žurnalas "Stilius".

2009 metais Šiauliuose pašventinta nauja katalikų šventovė — Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia.

Savo vardadienį šiandien švenčia Bilmantas, Bilmantė, Bilminas, Bilminė, Bylenė, Bylenis, Koleta, Miglė, Mikalojus, Mikas, Mikita, Norvydė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai