Lietuvos tautai pristatyti nauji ministrai

Lietuvos tautai pristatyti nauji ministrai

(atnaujinta 14:20 2020.11.20)
Kandidatė į premjero postą Ingrida Šimonytė pristatė savo komandą Lietuvos tautai

Tarp būsimų ministrų žmonės pastebėjo dviprasmiškos reputacijos kandidatus, turinčius mažai patirties ne tik politinėje, bet ir profesinėje srityje. Kas sukėlė nežymų, jei ne daugiau, sumišimą. Ar Lietuvoje nėra labiau vertų kandidatų-specialistų?

— Arūnai, pasiklausiau aš aistringos mūsų prezidento kalbos iš Seimo tribūnos. Tokius gražius žodžius jis tarė Ingridai Šimonytei, kurios kandidatūrą į vyriausybės vadovo postą pateikė Seimo nariams.
— O aš kai klausiausi šios kalbos, prisiminiau savo pinigus, kurie "pradingo" banko "Snoras" bankroto gaisre. Ir aš prisiminiau, kad tuo metu būtent Ingrida Šimonytė buvo Lietuvos finansų ministrė. Tai ji kartu su visa tuomet Lietuvą valdžiusių konservatorių kompanija taip "sėkmingai" išardė "Snoro" sąskaitas. Prisiminiau ir skandalą su tuometinės Seimo pirmininkės Irenos Degutienės šeima ir didžiulius laikino banko administratoriaus mokesčius. Taip pat prisimenu naktinę reformą, dėl kurios pensininkai prarado pinigus,  tuos, kurie protestavo prie Seimo, o policija juos žiauriai išvaikė. Yra dar daug ką prisiminti iš "šlovingo" konservatorių valdymo 2008–2012 metais.

— O aš prisiminiau skandalą su tuometiniu ūkio ministru Dainiumi Kreiviu. Tada jis buvo pagautas įžūliai bandęs nukreipti europinius pinigus į šeimos verslą. O juk tada niekas jo nenubaudė, o tik tyliai atleido. Ir štai dabar vėl matau Kreivio pavardę tarp kandidatų į ministrus. Ir kaip tai galima pavadinti, jei ne spjūviu į Lietuvos žmones? Kaip aš galiu pasitikėti būsima vyriausybe, kai nuo pat pirmų dienų man sako, kad valdžioje bus korupcija susitepę seimūnai-ministrai?

— Ir tokie žmonės dabar dalins milijardus eurų, kuriuos Europos Komisija skiria Lietuvai, kad atkurtų koronaviruso pandemijos paveiktą ekonomiką!

— Ir nesakyk, bičiuli! Manau, kad iš tų milijardų paprastas lietuvis gaus spurgos skylę. Tuoj įkurs nauji ministrai iš "artimo konservatorių rato" artimųjų vardais registruotas naujas įmones/ ir pradėspagal "sąžiningus" konkursus dalinti milijonines paskolas energetikos, susisiekimo, aplinkos apsaugos srityse. Juk tai tos sritys, kurias labiausiai remia Briuselis.

— O teismai su prokuratūra ir sąžiningiausia bei nepaperkama žiniasklaida, kuriai vadovauja LRT, saugos visą tą neteisybę dėl biudžetinių pinigų dalijimo. Demokratijos diktatūra, prašau ...

Tegai:
vyriausybė, ministrai
Keičiasi Tichanovskajos kuratoriai

Keičiasi Tichanovskajos kuratoriai

(atnaujinta 16:44 2020.11.24)
Prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu aptarė situaciją Baltarusijoje su Lietuvoje esančia Svetlana Tichanovskaja, kurią Lietuvos valdžia laiko "išrinktąja prezidente"

Pasikeitus valdžiai šalyje, matyt, pasikeis ir kuratoriai, rašantys Tichanovskajai kalbas ir aiškinantys, kaip paveikti tautiečius ir priversti juos protestuoti prieš valdžią Baltarusijoje.

— Nikolajau, girdėjau, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda priėmė mūsų prezidentę Svetlaną Tichanovskają! Tiesa, tik nuotoliniu būdu. O aš, pabėgęs iš Baltarusijos, dar neturėjau progos gyvai pamatyti mūsų lyderės! Tegyvuoja Baltarusija!

— Labas Jaroslavai! O man pasisekė net paspausti ranką Svetlanai. Bet tai buvo labai seniai. Kai ji ką tik buvo atvykusi čia, į Lietuvą, iš Minsko. Tiesa, nuo tada ji neturi laiko paprastiems baltarusiams, kurie gyvena Lietuvoje. Dabar ji vis dažniau susitinka su Europos valstybių ir pasaulio premjerais bei prezidentais! Štai kokias pasaulio politikos aukštumas pasiekė paprasta baltarusė namų šeimininkė!

— Taip, dabar ji yra prezidentė! Girdėjau, kad ji čia turi net savo administraciją. Vietiniai politikai jai kuo puikiausiai padeda. Tai buvo toks Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, todėl jis ir jo padėjėjai mūsų Svetą labai daug ko išmokė, visų tarptautinės politikos subtilybių. Tik pažvelk, kaip ji dabar gali gražiai patekti į aukštus kabinetus, kaip laisvai ji kalba pasaulinio lygio konferencijose! Kokius interviu ji duoda  pasaulio žiniasklaidai! Tikras prezidentė!

— O mano artimieji Baltarusijoje taip jaudinasi, kai pamato ją ekrane! Ir po kiekvieno tokio interviu su entuziazmu eina per lietų ir šlapdribą į protestų maršus! Tiesa, kartais jie skundžiasi, kad vėluojama sumokėti už šias eitynes.

— Kas jiems už tai moka? Mano artimieji iš sielos pašaukimo apsivynioja baltai raudonomis vėliavomis ir žygiuodami gatvėmis šaukia "Tegyvuoja Baltarusija!"

— Kokie kvailiai! Kaip manai, kuriems galams Europos Sąjunga mums skiria milijonus eurų?! Taip siekiama paremti protestuotojus ne tik morališkai, bet ir finansiškai. Iš tiesų, protestuoti tuščiu skrandžiu nėra taip patogu, kaip pilnu. Už tai jiems — europiečiams, ypatinga mūsų padėka! Ir noriu padėkoti Lietuvai už moralinę ir materialinę pagalbą mūsų "vyriausybei tremtyje", kuriai vadovauja Svetlana Tichanovskaja! Tikiuosi, kad pasikeitus valdžiai Lietuvoje ši pagalba tik didės ir vietoj Lino Linkevičiaus naujasis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dar daugiau dėmesio skirs Baltarusijos reikalams. O mūsų vaikai, atvykę į Lietuvą su pabėgėlio statusu, bus gerai maitinami ir apgyvendinti patogiuose apartamentuose, o ne pabėgėlių centro nakvynės namuose. Tegyvuoja Baltarusija ir Lietuva!

Tegai:
Gitanas Nausėda, Svetlana Tichanovskaja
O kaip pas jus su demokratija?

Ne viskas sklandu su demokratija Lietuvoje

(atnaujinta 19:08 2020.11.17)
Beveik pusė Lietuvos gyventojų nėra patenkinti demokratijos lygiu šalyje. Tokių nepatenkintų žmonių skaičius žymiai padidėjo (7 proc. per mėnesį) po paskutiniųjų parlamento rinkimų, kuriuose laimėjo dešinieji konservatoriai

Pažymėtina, kad demokratijos nuosmukį pastebi vyresnės kartos gyventojai, turintys daug patirties. Bet Lietuvos jaunimas viskuo patenkintas. Taigi, jie pareiškia, kad yra pasirengę ateityje apriboti savo teises.

— Laurynai, ar dalyvauji telefoninėse apklausose? Anądien man paskambino ir paklausė, kaip vertinu demokratijos lygį Lietuvoje.

— Ir ką tu atsakei? Man tai niekas niekada neskambino. Kitaip būčiau jiems pasakęs, kas yra demokratija Lietuvoje! Porą kartų mano draugas jau buvo pašauktas "pokalbiui" į Lietuvos VSD vien dėl to, kad jis išdrįsta išreikšti savo mintis socialiniuose tinkluose! Ir tai yra šalyje, kuri teigia esanti Europos demokratijos idealas. Jis turėjo neapdairumo nepalankiai atsiliepti apie mūsų valdžios poziciją dėl protestų Baltarusijoje ir Astravo AE.

— Beje, aš taip pat manau, kad mes elgiamės neteisingai savo artimiausių kaimynų atžvilgiu. Negalime taip griežtai kritikuoti tų, kurie nenori Baltarusijos "europietiško kelio". Jie turi teisę patys nuspręsti, ką ir kaip daryti. Kalbant apie Astravo AE, aš iš dalies sutinku su lietuvių susirūpinimu dėl saugos. Bet taip pat turime kartu ieškoti visų problemų sprendimo, o ne reikalauti, kad jie pirmiausia uždarytų elektrinę, o tada, atseit, kalbėsimės.

— Aš visiškai su tavimi sutinku. Taigi mūsų energetikai jau kalbėjo apie tai, kas laukia paprastų Lietuvos žmonių atsijungus nuo rytinių elektros tinklų — BRELL. Jie sakė, kad Lietuva turės pirkti europinę elektrą už pražūtingą kainą — iki 40 euro centų už kilovatą! Šiuo metu aš moku vidutiniškai 12 euro centų už kilovatą, o mano skaitiklis per mėnesį vidutiniškai prisuka apie tūkstantį kilovatų. Už elektrą moku šiek tiek daugiau nei 100 eurų. Ir jei jie pakels kainą keturis kartus, tada mano sąskaita iškart šoktelės iki 400 eurų! Ir tai nepaisant to, kad Baltarusijos atominė elektrinė, gaminanti pigią elektrą, bus šalia Lietuvos!

— Taip. Tavo baimė nėra nepagrįsta! Jaučiu, kad nuo 2025 metų pradžios mūsų laukia dar vienas "apiplėšimas", ne ką prastesnis nei tas, kurį valdžia "užtaisė" lietuviams, kai perėjo iš litų į eurus. Atlyginimai perskaičiuoti santykiu 1 prie 3,5, o kainos perskaičiuotos vienas prie vieno. Prisimink, kiek uždirbai litais iki euro įvedimo ir kokios buvo kainos!

— O, nekalbėk apie liūdnus dalykus. Įdomiausia tai, kad nėra atsakingų už visų lietuvių apgaulę. O jei pradėsi "ieškoti tiesos", būsi greitai pakviestas "pokalbiui" į VSD. O apie kokią demokratiją galima kalbėti, jei bijai net savo minčių. Dabar tyliai laukiame eilinės mūsų valdžios apgaulės nuo 2025 metų sausio 1 dienos.

Tegai:
demokratija, Lietuva
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka COVID-19 vadina politine ir ekonomine liga

(atnaujinta 13:46 2020.11.27)
Kaip pažymėjo Baltarusijos lyderis, gydant tokius pacientus pagrindinis dalykas — "tai psichika", nes prasideda "koronpsichozė"

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad koronaviruso infekcija yra politinė ir ekonominė liga, ir jei šaliai reikia nuo kažko "atitverti", siena užsidaro "prisidengiant koronavirusu".

Lukašenka penktadienį susitiko su šeštosios miesto klinikinės ligoninės Minske personalu, praneša "BelTA".

"Tai jau ne tik jūsų (gydytojų — Sputnik] problema, tai jau politinė, ekonominė liga. Jei reikia nuo kažkieno atitverti, jie uždaro sieną prisidengdami virusu, jei kas nors nori politiškai kam nors daryti spaudimą, jis naudojasi koronavirusu", — pasakė Lukašenka.

Kaip pažymėjo valstybės vadovas, koronaviruso plitimo Baltarusijoje pradžioje jis perspėjo, kad kovojant su infekcija labai svarbu užkirsti kelią panikai.

"Pagrindinis dalykas gydant šiuos pacientus yra psichika. Apie tai aš jums intuityviai pasakojau tuo metu, kai pradėjome sirgti šia liga. Panika, psichika ir, kaip sakiau, koronapsichozė — dabar visi išmoko šį terminą. Jūs žinote mano požiūrį, jis nuo to laiko nepasikeitė. Jis sustiprėjo, aš sustiprėjau savo įsitikinimuose. Kai kurie iš jūsų, kurie, pripažinkime, mažai tikėjo tuo, ką sakiau, pagaliau suprato, kad esu kažkuo. tai buvo teisinga", — pridūrė prezidentas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Pastaruoju metu Baltarusijoje, palyginti su vasara, pagreitėjo aptiktų koronaviruso atvejų skaičius kasdien, infekcijos atvejų paros padidėjimo greitis taip pat yra didesnis nei pirmosios koronaviruso bangos metu.

Respublikoje aptiktų koronaviruso atvejų skaičius siekė 130 012, o per visą infekcijos plitimo šalyje laikotarpį mirė 1128 pacientai. Praėjusią savaitę užregistruotas rekordinis infekcijų padidėjimas per dieną — 1 588.

Nuo spalio 29 dienos dėl epideminės padėties kaimyninėse šalyse Baltarusija laikinai apribojo patekimą į savo teritoriją per žemės tikrinimo punktus asmenims iš Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos, išskyrus tam tikras išimtis. Tačiau vėliau Lukašenka teigė, kad šis sprendimas neturi politinių priežasčių, yra laikinas ir yra susijęs su epidemiologine situacija pasaulyje.

Tegai:
Baltarusija, koronavirusas, Aleksandras Lukašenka
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Įvardyta sąlyga, dėl kurios BelAE energija tikrai nepasieks Lietuvos
Ekspertas: Lietuva ne tiek bijo BelAE, kiek nori apie tai pašnekėti