Aš ne liūdna, o pikta!

Karantinas turi būti pratęstas. Atšaukti nevalia

(atnaujinta 19:42 2021.02.05)
Ingridos Šimonytės vadovaujamos vyriausybės veiksmai išplėsti griežtas karantino priemones sukėlė neigiamą reakciją ne tik tarp smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų, bet ir tarp Lietuvos gyventojų

Ministrų kabineto veiksmuose galima įžvelgti tik ketinimus apsaugoti stambaus kapitalo interesus po prekybos tinklų priedanga. Padėtis šalyje labai paaštrėjo.

— Renata, kodėl tokia nusiminusi klaidžioji po maisto prekių parduotuvę?

— Aš ne nusiminusi, o pikta! Santaupos baigiasi, o perspektyvos vėl uždirbti blėsta. Turiu prekybos vietą turguje ir parduodu pramonines prekes. O vyriausybė neleidžia prekiauti ir nuolat plečia karantino apribojimus. Jie tai motyvuoja tuo, kad reikalingiausių pramonės prekių, anot jų, galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose, kuriuose daugiau nei pusė pavadinimų yra maistas.

— Na, priešingai, derėtų pasakyti ačiū vyriausybei, kad ji nedraudžia šių prekių bent jau prekybos centruose. Socialiniuose tinkluose pažiūrėjau, kaip sekasi kaimyninėse valstybėse — prekybos centre galima nusipirkti degtinės ir alaus, o lentynos su pramoninėmis prekėmis ir vaikiškais žaislais apjuostos juosta.

— Vartotojui tai gal ir gerai, tačiau smulkiajam verslininkui tai yra tolygu mirčiai. Mano prekių kainos yra mažesnės nei panašių prekių kainos "Maximoje" ar "IKI". O dabar paaiškėja, kad jie yra stambūs prekybininkai, jie uždirba pinigus, o mes, smulkieji, atsidūrėme ties bankroto riba. Prisimenu, kad ankstesnė vyriausybė priešingai padarė viską, kad palaikytų smulkiuosius verslininkus. Net ketino savaitgaliais uždaryti didžiuosius prekybos centrus, kad leistų mums bent kiek užsidirbti. O dabar valdžioje yra konservatoriai ir, kaip visada jiems valdant, stambaus verslo magnatai trina rankas.

— Na, aš girdėjau, kad prekybos įmonių vadovai, kaip ir buvusios profesinės sąjungos, pateikė ultimatumą vyriausybei ir prezidentui. Jie sako, kad jei artimiausiomis dienomis jiems nebus leista atnaujinti savo veiklos, tada bus organizuojamos protestų akcijos, kaip ir verslininkų mitingai vykstantys Prancūzijoje, Olandijoje ar Vokietijoje.

— Bijau, kad Lietuvos žmonių pasyvumas yra toks, kad niekas neis į neleistinus mitingus ir demonstracijas. Na, pirma, tai yra sanitarinio režimo pažeidimas. Tik Navalno ir Tichanovskajos šalininkai gali netrukdomai eiti į piketus ir mitingus. Antra, žmonės bijo, kad specialiosios tarnybos į juos atkreips dėmesį, o paskui iškels bylas ir pasodins į kalėjimą. Asmeniškai aš nepasiduosiu tokioms provokacijoms. Verčiau sėdėsiu namuose iš pusalkanis namuose, nei eisiu protestuoti.

Tegai:
smulkusis verslas, vyriausybė, karantinas
Apkalta 2.0

Apkalta 2.0: prasidėjo bėgimas Lietuvos prezidento kanceliarijos

(atnaujinta 00:25 2021.03.06)
Po naujos valdančiųjų liberalų, konservatorių ir Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos akistatos paūmėjimo etapo valstybės vadovo komandą vienu metu paliko keturi patarėjai

Stebėtojai jau kuria tamsiausius scenarijus ir kalba apie politinę krizę Lietuvoje. Ar Nausėdai pavyks išsilaikyti Prezidentūroje iki kadencijos pabaigos, ar jo laukia Rolando Pakso likimas?

— Jurgi, kas vyksta Lietuvos politiniame olimpe? Konservatoriai pjudo šunimis prezidentą, o jo komanda, užuot gynusi viršininką, ėmė nešti kudašių. Tai man primena žiurkių bėgimo iš skęstančio laivo vaizdą.

— Mane ši situacija stebina. Po konservatorių ir liberalų pergalės Seimo rinkimuose prezidentas vaikščiojo šypsodamasis ir džiaugsmingas. Jis patvirtino ministrę pirmininkę ir ministrus net nepaisydamas akivaizdaus profesionalumo trūkumo ir net įtarimų dėl kandidatų korupcijos. Atrodė, kad Lietuvoje pirmą kartą per pastaruosius metus atėjo laikas, kai valdančioji koalicija ir Prezidentūra dirbs ranka rankon ir visi konservatorių bei liberalų priimti įstatymai bus nedelsiant patvirtinti prezidento parašu. Net visus konservatorių sugalvotus užsienio politikos niuansus prezidentas priėmė su akivaizdžiu entuziazmu. Ir dėl Baltarusijos atominės elektrinės pavojingumo, ir dėl Rusijos agresijos, ir dėl sankcijų Rusijai dėl Navalno plėšėsi marškinius nuo krūtinės. Ir še tau, kad nori...

— O man atrodo, kad tapęs prezidentu Gitanas Nausėda per daug gerai galvojo apie save. Jis manė, kad jo šviesūs ketinimai padaryti Lietuvą gerovės valstybe pavirs realybe vienu burtų lazdelės mostelėjimu. Bet paaiškėjo, kad jis yra tik maža figūra didžiajame šachmatų žaidime, kurį daugelį metų žaidė konservatorių patriarchas Vytautas Landsbergis. Juk jo rankose yra visos be išimties valdžios gijos: teismai, prokurorai, specialiosios tarnybos ir finansai. O ką gali buvęs banko tarnautojas, nors ir aukšto lygio? Nieko! Net stiprios komandos. Konservatoriai tik dūrė pirštu Prezidentūros kryptimi, o prezidento patarėjai iškart viską suprato ir ėmė bėgti nuo "toksiško" šefo. Politikoje nėra žodžio "išduoti", yra žodis "numatyti". Taigi, jie suprato, kad laikas bėgti kuo skubiau, kad nepatektum į visagalių konservatorių, vedamų patriarcho, jo anūko ir kietosios Ingridos Šimonytės, nemalonę.

— O kas bus toliau? Ar Gitano Nausėdos laukia Rolando Pakso likimas?

— O ką? Visai realu. Po metų karūnuotam Vytauto Landsbergio anūkui sukaks 40 metų. Taigi, pagal Konstituciją jis gali tapti kandidatu į prezidentus. Bet laukti dar dvejus metus 2024 metų prezidento rinkimų yra ilgas laikotarpis senstančiam konservatorių dvasiniam lyderiui. Niekada negali žinoti, kas gali nutikti per šį laiką, ir jis išeis kitą pasaulį, nesulaukęs momento, kai "prezidentas Landsbergis" bus įrašytas auksinėmis raidėmis į Lietuvos istoriją. Tfu-tfu-tfu... Tegul Dievas duoda sveikatos mūsų dvasiniam lyderiui! Na, o likus pusmečiui iki anūko jubiliejaus (2022 metų sausio 7 dieną), maždaug vasaros viduryje, galima drąsiai pradėti vaidinti spektaklį "Apkalta 2.0".

Tegai:
apkalta, konservatoriai, Gitanas Nausėda
Nori keliauti? Mokėk!

Nori keliauti? Mokėk!

(atnaujinta 19:04 2021.03.02)
Koronavirusas — kam liga, o kam — pelnas. Lietuvos oro uostuose pradeda veikti komercinės laboratorijos, skirtos tikrinti iš Lietuvos atvykstančius ir išvykstančius lietuvius ir užsienio svečius dėl COVID-19 ir antikūnų

Atliktas tyrimas suteiks galimybę gauti atitinkamą kelionės sertifikatą.

— Rimantai, ką manai apie tai, kad Lietuvos oro uostuose jau pradėjo veikti komercinės paslaugos tikrinti, ar keliautojai serga koronavirusu? Tai taip nuostabu!

— Ar kam kilo abejonių, kad atsiras iniciatyvių žmonių, kurie net iš pasaulinės nelaimės sugebės uždirbti milijonus ir milijardus. Čia ir Lietuvoje tokių buvo. Paklausa sukuria pasiūlą.

— Įspūdingiausia, kad tuo užsiims privati ​​įmonė UAB "Rezus.lt", dirbanti su "Kraujo centru". Ir jei pamenate, su šiuo sveikatos sektoriumi buvo susiję garsūs skandalai su lietuviško kraujo pardavimu užsienyje.

— Ir esu pasipiktinęs, kodėl valstybė neteikia nemokamų tyrimų. Juk ne visi turi papildomų pinigų greitiesiems testams. Kaip tau įkainiai? COVID-19 antigeno tyrimas (per 20 minučių) 43 eurai, COVID-19 antigeno tyrimas (per 2 valandas) 33 eurai, COVID-19 PGR tyrimas (per 24–36 valandas) 90 eurų; PCR tyrimas COVID-19 (1,5–3 val.) 140 eurų!

— Na, gerai, tegu plėšia pinigus iš užsieniečių. Bet juk visi Lietuvos piliečiai ir nuolatiniai šalies gyventojai moka mokesčius už sveikatos priežiūrą, tad ar jie gali padaryti visas šias paslaugas nemokamas? Juk paaiškėja, kad valstybei už tą pačią paslaugą mokame du kartus! Manau, kad tai pažeidžia mūsų teises!

— Na, tai eik į Seimo Žmogaus teisių komitetą, kuriam vadovauja "profesionalus gėjus". Jam svarbesnės jo grupės teisės nei visų Lietuvos gyventojų teisės. O valdantieji liberalieji konservatoriai jau atvirai pasakė, kad jiems nerūpi žmonių problemos ir siekiai. Jie padarys tai, ko reikia jų rėmėjams. O jei kam tai nepatinka, tegul kenčia iki 2024 metų, iki kitų Seimo rinkimų. Ir dar ne faktas, kad jie nukels konservatorius nuo valdžios pjedestalo.

Tegai:
kelionės, koronavirusas, tyrimas
Policijos pareigūnas

Policijos pareigūnai švenčioniškio automobilyje rado kontrabandines cigaretes

(atnaujinta 16:20 2021.03.08)
Automobilį vyras vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest"

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Švenčioniškiui už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų, rašo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kovo 7-osios naktį, apie 23:00, Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnaai patikrinti sustabdė vyro vairuojamą automobilį "Volvo", kuriuo važiavo ir keleivis. Išvydę juos sustabdžiusius pareigūnus, abu vyrai pradėjo įtartinai elgtis.

Automobilį švenčioniškis vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest", pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Pareigūnai pradėjo administracinių pažeidimų teisenas dėl transporto priemonės vairavimo neturint teisės ją vairuoti, kuri numato baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimties eurų, bei dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką.

Vyrui gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, policija
Dar šia tema
Policija parodė, kaip pardavėja susigrūmė su ginkluotu plėšiku — video
Lietuvoje neblaivus jaunuolis sugadino policijos komisariato duris
Lietuvoje dėl smurto buityje sulaikyta policijos pareigūnė