Mūsų geriausia premjerė!

Kas Lietuvoje mieliausias?

(atnaujinta 22:40 2021.03.23)
Žiniasklaida paskelbė dar vieną gyventojų "meilės vadovybei įvertinimą". Valdas Adamkus buvo tituluotas geriausiu prezidentu per 30 šiuolaikinės Lietuvos istorijos metų, geriausias Seimo pirmininkas — Česlovas Juršėnas, o geriausia premjerė... Ingrida Šimonytė

Ir nepaisant to, kad Šimonytė vyriausybės vadove dirbo tik keturis mėnesius. Bet, kaip žinote, viščiukus skaičiuoja rudenį.

— Mindaugai, paaiškink man, kodėl lietuviai Ingridą Šimonyte laiko geriausia ministre pirmininke? Praėjo šiek tiek daugiau nei keturi mėnesiai, kai veikia konservatorių-liberalų vyriausybė, kuriai vadovavo Ingrida, ir nemačiau jokių ypatingų jos nuopelnų. Korovaniruso kontrolė ir vakcinacija nepavyko. Skandalas su prezidento įgaliojimų atėmimu, Stambulo konvencija... O čia — Šimonytė geresnė nei net Algirdas Brazauskas!

— Vytautai, konservatoriams atėjus į valdžią, aš niekuo nesistebiu. Toks įspūdis, kad šalyje įvesta griežta diktatūra, o ne Europos demokratija. Prieš juos nuleidžia galvas ne tik žurnalistai, bet ir teismai bei prokuratūra! Kai laidos vedėjas Valinskas pagrasino nužudyti Lenkijos lyderį Tomaševskį ir jo bendražygius iš televizoriaus ekrano, prokurorai net nepradėjo ikiteisminio tyrimo. O kai socialiniame tinkle buvo įžeidinėjamas atviras gėjus, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius, nusikaltėlis buvo operatyviai nuteistas pagal baudžiamąjį straipsnį! Todėl manęs net nebestebina, kad visi dreba prieš konservatorių savivalę ir bando įtikinti Lietuvos žmones, kad Ingrida Šimonytė yra šalies gelbėtoja!

— Įdomu, ar žmonės, kurie apklausos metu Šimonytę pavadino geriausia ministre pirmininke, prisiminė, kad ji buvo 2008 metų "naktinės reformos", kai apiplėšė pensininkus, autorė, o protestuotojai buvo išvaikyti su lazdomis ir ašarinėmis dujomis prie Seimo sienų? Prisimenu, kad tada visa Lietuva keikė Andriaus Kubiliaus vyriausybę, o per kitus Seimo rinkimus konservatoriai "liko ant ledo".

— Trumpa žmonių atmintis. Per ketverius Seimo ir vyriausybės kadencijos metus rinkėjui pavyksta pamiršti, ką jam pažadėjo tie, už kuriuos balsavo. Taip pat svarbus "aktyvių" telefonų sąrašas. Kiek suprantu, kai įmonėms liepiama ištirti žmonių nuomonę tam tikru klausimu, jos be ilgesnio svarstymo dažnai surenka tuos skaičius, kuriais žmonės anksčiau mielai atsakinėjo į ankstesnių sociologinių tyrimų klausimus. Tai reiškia, kad atsižvelgiama į tam tikros žmonių grupės nuomonę. Todėl skeptiškai vertinu visokias apklausas, kurios dažnai prieštarauja tikrovei. Prisiminkite, kaip viena sociologinių tyrimų įmonė prieš rinkimus pranašavo "valstiečiams" ir socialdemokratams vadovavimo galimybes, o laimėjo konservatoriai ir liberalai. Ir tokių pavyzdžių yra labai daug... Aš asmeniškai manau, kad geriausia ministrė pirmininkė naujausios Lietuvos istorijoje... Kazimiera Prunskienė, iki kurios Šimonytei dar labai toli.

Tegai:
žiniasklaida, Ingrida Šimonytė
Atostogų - per vakcinaciją

Atostogų per skiepus

(atnaujinta 18:51 2021.04.13)
Lietuvoje visuotinė vakcinacija įgauna pagreitį. SAM ir savivaldybės praneša apie tūkstančius paskiepytų asmenų. Tai džiugina kelionių kompanijas, kurios tikisi pagerinti savo finansus šiais metais atnaujindamos turistinius maršrutus pasiskiepijusiems

— Mantai, ar jau suplanavote su žmona vasaros atostogas? Mes pasiskiepijome, gavome atitinkamą pažymėjimą ir šią vasarą ketiname kompensuoti tai, ką praradome praėjusiais metais — gerą poilsį kur nors Dramblio Kaulo Krante ar Venecijos Rivjeroje.

— Koks tu, Laurynai, optimistas. Skaityk šios dienos spaudą. Turkija ir Kroatija — dvi populiariausios turistinės kryptys — nuo pirmadienio "raudonojoje zonoje". Kilo naujas įvairių koronaviruso padermių antplūdis! Gydytojai taip pat sako, kad skiepai nėra panacėja nuo pakartotino užsikrėtimo. Taigi, daugiausia, ko mes su šeima tikimės, yra praleisti bent savaitę gimtuosiuose kurortuose Baltijos jūros pakrantėje. Pernai vykome į kelionę po Rusiją, bet, matyt, šiemet nelemta. ES dar nepripažino Rusijos vakcinos "Sputnik V", o tai reiškia, kad judėjimas tarp mūsų šalių vėl bus apribotas.

— Koks tu pesimistas. Turime tikėtis geriausio. Juk mūsų vyriausybė pažadėjo, kad jei visi pasiskiepysime, tai gyvenimas taps lengvesnis, gyvenimas taps linksmesnis. Galėsime saugiai keliauti bent Šengeno erdvėje.

— Šis vyriausybės spaudimas mane tiesiog atbaido nuo skiepų. Jei jie nekeltų isterijos, gal aš ramiai ir būčiau pasiskiepijęs. Dar ta nesuprantama situacija su "AstraZeneca" vakcina. Mūsų vadovai praneša, kad tai nepaprastai gerai, o aš skaičiau pranešimus apie sunkias "nepageidaujamas reakcijas" kitose šalyse ir turiu daug klausimų — kas iš jų meluoja? Net Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmiausia paskelbė, kad pasiskiepys "AstraZeneca", o vėliau atšaukė registraciją. Matyt, jos padėjėjos paaiškino, kad jos amžiuje neverta taip rizikuoti.

— Na, ko tu tiki kažkokiomis apkalbomis? Mes su žmona ką tik buvome paskiepyti vakcina "AstraZeneca". Taip, porą dienų buvo nedideli negalavimo ir karščiavimo simptomai. Bet viskas praėjo greitai ir šiandien jaučiamės puikiai. Prisiminkite, kad vis dėlto "AstraZeneca" pasiskiepijo ir mūsų prezidentas Gitanas Nausėda. Nebūk kvailas ir kuo greičiau užsiregistruok skiepytis. O jei bijai "AstraZeneca", tik "AstraZeneca" — be jokių eilių, o kitų vakcinų teks laukti eilėje.

Tegai:
atostogos, vakcina
Skurdas - ne nuodėmė Lietuvoje?

Skurdas Lietuvoje ne nuodėmė? Ne visiems

(atnaujinta 23:02 2021.04.09)
Statistikos departamentas informuoja, kad pernai kas 13-am Lietuvos gyventojui trūko lėšų. O Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tą pačią dieną paskelbė, kad nuolatinės subsidijos — 2 milijonai 700 tūkstančių eurų — bus mokamos politinėms partijoms iš valstybės biudžeto

— Giedriau, paaiškink man... Gal aš kažko nesuprantu šiame gyvenime, bet kas pusmetį girdžiu pranešimus, kad politinėms partijoms iš mūsų bendrojo biudžeto skiriami milijonai eurų. Ir tai tuo metu, kai Statistikos departamentas praneša, kad praėjusiais metais beveik 8 % gyventojų "patiria lėšų trūkumą", paprasčiau tariant, skursta.

— Na, pirmiausia dėl subsidijų partijoms. Savo laiku mūsų išmintingi konservatoriai sukūrė tokį įstatymą, pagal kurį jie tarsi apsaugo politikus nuo žalingos verslininkų įtakos. Jie sako, kad jų — politikų — verslininkai neturėtų papirkinėti visokiomis dovanomis ir kyšiais už naudingų įstatymų priėmimą.

— Stop! Bet kaipgi tie skandalai su kyšiais buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui iš "MG Baltic", auksiniais šaukštais Krašto apsaugos ministerijoje? Taip, mes nežinome apie daugelį slaptų politikų reikalų.

— Na, tu, Domantai, visai kaip mažas vaikas samprotauji. Kas gi tau čia neaišku? Ar pameni, kaip prezidentė ir tuometinė premjerė demonstratyviai "grąžino" paramos pinigus nepatikimiems "aukotojams"? Tai reiškia, kad vis dar vyksta verslininkų rėmimo pinigais praktika rinkimų reikmėms. Tiesiog šis subsidijų įstatymas yra dar viena spraga politikams, kaip išsiurbti pinigus iš mūsų kišenės.

— Na, kaip jie tada uždirba valdžios dėka? Aš to niekaip nesuprantu.

— Viskas labai paprasta. Paklauskite, kurios įmonės laimi vyriausybinius konkursus šimtams milijonų ir milijardų eurų. Tos, kurie priklauso "rėmėjams", arba tos, kuriose vadovauja Seimo, ar vyriausybės giminaičiai ir draugai. Būtent to jiems reikia ketverius metus. Padirbėjote? Perduokite valdžią kitiems...

— Tu kalbi baisius dalykus! Kaip gali abejoti mūsų deputatų ir ministrų sąžiningumu?! Juk juos mes pasirinkome tik tam, kad pagerintume savo — paprastų lietuvių — gerovę!

— O, kad tavo žodžiai pasiektų jų širdis!

Tegai:
Lietuva, skurdas
Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo pirmininkė iškėlė kandidatą į Genocido centro vadovo postą

(atnaujinta 21:06 2021.04.14)
Praėjusių metų vasarą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu buvo paskirtas Adas Jakubauskas, tačiau Seimas nusprendė jį atleisti

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovu siūlo skirti istoriką dr. Arūną Bubnį. 

Jis šiuo metu eina LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktoriaus pareigas.

"Siekiau, kad naujasis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovas turėtų stiprų palaikymą tiek pačiame centre, tiek istorikų bendruomenėje. Dr. Arūnas Bubnys tikrai atitinka šiuos reikalavimus ir puikiai išmano Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro veiklą. Po išsamių konsultacijų Seime manau, kad jis galės suvienyti centro darbuotojus, užtikrinti centro tyrimų nešališkumą ir tinkamai eiti centro direktoriaus pareigas", – teigė parlamento vadovė.

Seimas prieš porą savaičių iš Genocido centro direktoriaus pareigų atleido nuo perai metų liepos šias pareigas ėjusį Adą Jakubauską.

Kaip pareiškė Seimo Pirmininkė, dėl centro generaliniam direktoriui Jakubauskui dėl susiklosčiusios konfliktinės situacijos nepavyksta užtikrinti sklandaus centro darbo.

Siekiant išspręsti situaciją su centru Seime, buvo sukurta darbo grupė. Jos išvadose teigiama, kad Jakubauskas nesugebėjo užtikrinti sklandžios įstaigos veiklos, kilo pasipriešinimas, o viešai aptarta situacija centre pakirto įstaigos dalykinę reputaciją.

Jakubauskas praėjusių metų vasarą buvo paskirtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu. Šiose pareigose jis pakeitė Teresę Birutę Burauskaitę, vadovavusią įstaigai nuo 2009 metų.

Tegai:
Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC), Seimas
Dar šia tema
"Konstitucija — ne skuduras": protesto akcija prie Seimo
Lietuvos gyventojų genocido centras atsisakė skelbti Holokausto dalyvių sąrašą
Lietuvoje dėl Noreikos prasidėjo "atminties karas", rašo Amerikos žiniasklaida