“Eurovizijos 2016” nugalėtoja - Ukrainos atstovė Jamala. Archyvinė nuotrauka

Ukraina liko "Eurovizijos–2016" nugalėtoja

121
(atnaujinta 15:33 2016.08.23)
Europos transliuotojų sąjunga išstudijavo peticiją dėl "Eurovizijos" balsavimo rezultatų anuliavimo. Peticiją pasirašė daugiau nei 300 tūkstančių žmonių, tačiau tai nepakeitė ankstesnio sprendimo.

VILNIUS, geg 18 – Sputnik. Europos transliuotojų sąjunga (EBU) išstudijavo interneto svetainėje change.org paskelbtą peticiją, tačiau atsisakė pakeisti  "Eurovizijos-2016" rezultatus. Ukraina lieka nugalėtoja, sakoma pranešime naujienų agentūrai "RIA Novosti".

Peticija surinko daugiau nei 300 tūkstančių parašų mažiau nei per parą.

"Sutinkate jūs ar nesutinkate, mes rekomenduojame visiems, pasirašiusiems peticiją, priimti rezultatus, kurie galioja pagal taisykles, ir tęsti konstruktyvų dialogą, kaip toliau stiprinti ir gerinti Euroviziją", — sakoma pranešime EBU.

Europos transliuotojų sąjunga supranta, kad ne visi sutinka su konkurso rezultatais, bet "Eurovizija – tai konkursas, kuriame gali būti tik vienas nugalėtojas", — teigiama pranešime.

Organizacijos atstovai pabrėžė, kad konkursuose, kurių rezultatai nustatomi subjektyviai, ir dažnai remiasi asmenine nuomone, visada bus prieštaravimų.

Rusijos delegacija pareiškė, kad sutinka su žiuri sprendimu ir neginčija Jamalos pergalės. Tuo pačiu metu Filipo Kirkorovo spaudos tarnybos vadovas Antonas Korobkovas-Zemljanskis sakė, kad profesianalios žiuri balsavimas, greičiausiai, buvo ne visai objektyvus.

"Eurovizijos 2016" nugalėtoja — Ukrainos atstovė Jamala su daina "1944". Rusų dainininkas Sergejus Lazarevas tapo žiūrovų balsavimo lyderiu, bet po bendro taškų skaičiavimo, įskaitant žiuri nuomonę, jis užėmė trečiąją vietą.

Antroje vietoje — dainininkė iš Australijos Dami Juo. Lietuvos atstovas Donatas Montvydas "Eurovizijoje-2016" užėmė devintąją vietą.

121
Dar šia tema
Donatas Montvydas pasirengęs laimėti "Euroviziją"
Donato Montvydo "eurovizinis" klipas "I've Been Waiting For This Night"
"Eurovizijos" organizatoriai supainiojo Lietuvą ir Latviją
Lietuvai "Eurovizijoje" vėl atstovaus Donny Montell
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje daugiau nei tūkstantis naujų COVID-19 atvejų, mirė dar 7 žmonės

(atnaujinta 09:50 2021.04.16)
Statistikos departamento duomenimis, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 493,9 atvejo

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1 088 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Iš viso per visą pandemijos laikotarpį buvusių/esamų atvejų skaičius Lietuvoje yra 231 601, 209 538 žmonės pasveiko.

Bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 68 990.

Per pastarąją parą fiksuojamos 7 mirtys nuo COVID-19. Mirusiųjų amžius buvo nuo 60 iki 89 metų. Bendras šalies mirčių nuo COVID-19 skaičius siekia 3 739.

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 493,9 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,4 procento. Šie du rodikliai svarbūs priimant sprendimus dėl karantino laisvinimo scenarijų Lietuvoje.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 16 948 žmonės, antra skiepo doze — 4 861 pilietis. Iš viso 204533 žmonės šalyje vakcinuoti dviem skiepo dozėmis. Dar 341 767 šiuo metu laukia antros skiepo dozės. Iš viso panaudotos 750 833 vakcinos.

Ketvirtadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
COVID-19, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva prašo Danijos pasidalinti vakcina "Vaxzevria", kurios pastaroji atsisakė
Nuo šiol šalies gyventojai galės įsigyti savikontrolei skirtus greituosius antigeno testus
PSO papasakojo apie europiečių mirštamumą nuo COVID: 160 žmonių per minutę
tuščia kavinė, archyvinė nuotrauka

Vyriausybė patvirtino subsidijų labiausiai nukentėjusioms įmonėms skyrimo tvarką

(atnaujinta 09:06 2021.04.16)
Paramą galės gauti tik tos įmonės, kurių vykdoma pagrindinė ekonominė veikla įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Vyriausybė patvirtino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą subsidijų labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms skyrimo tvarkos aprašą.

"Labiausiai nukentėjusiems verslams išplėtėme galimybes pretenduoti į paramą – padidinome išmokos lubas nuo 100 iki  350 tūkstančių eurų, neberibojame darbuotojų skaičiaus, taip pat verslas turi daugiau galimybių pasirinkti subsidijos apskaičiavimo būdą. Restoranai, kavinės, barai, sporto klubai, kino teatrai, renginių organizavimas,  apgyvendinimo paslaugos, turizmas ir daugybė kitų verslų – ši pagalba svarbiausia būtent jiems", – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ypač nukentėjusiam dėl karantino suvaržymų verslui vienkartinių subsidijų forma bus paskirstyta 120 mln. eurų. 

Pagal patvirtintą tvarką, paramą galės gauti tik tos įmonės, kurių vykdoma pagrindinė ekonominė veikla įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. 

Trijų rūšių pagalba

Subsidijos apskaičiavimą labiausiai nuo pandemijos nukentėjusios įmonės galės rinktis pagal tris alternatyvas.

Pirmuoju atveju paramos dydis susietas su nuo su darbo santykiais arba su jais susijusių pajamų sumokėtu arba įskaitytu gyventojų pajamų mokesčiu bei  įmonės pajamų kritimo procento dydžiu  – pavyzdžiui, jei įmonės pajamos krito 50 proc., ji galės atgauti 50 proc. 2019 metais nuo su darbo santykiais susijusių pajamų sumokėto GPM, o jei pajamos krito daugiau – atitinkama dalimi susigrąžinamas GPM didės.  Šiuo atveju paramos dydis sieks iki 350 tūkst. eurų.

Antrasis būdas skirtas smulkiosioms ir neseniai įsteigtoms įmonėms – jos be audito galės kreiptis paramos fiksuotosioms išlaidoms padengti. Bus galima padengti iki 70 proc. fiksuotųjų išlaidų, bet ne daugiau kaip 40 tūkst. eurų. Šios išlaidos apima patalpų nuomos, komunalines, eksploatacines, saugos, įrangos ir kitas išlaidas. Jos turi būti patirtos nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos iki 2021 metų balandžio 30 dienos.

Trečiuoju atveju bus galima kreiptis gauti subsidiją, kurios dydis gali sudaryti  iki 70 proc. nepadengtų fiksuotųjų išlaidų. Paramos suma taip pat sieks iki 350 tūkst. eurų, tačiau gavusi subsidiją įmonė privalės iki 2021 m. liepos 31 d. pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai audituotas finansines ataskaitas. Nepadengtos fiksuotosios išlaidos turi būti patirtos nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos  iki 2021 metų balandžio 30 dienos.

Paraiškas bus galima teikti iki šių metų liepos 1 dienos.

Dar šia tema
Lietuvoje — vėl daugiau nei tūkstantis naujų koronaviruso atvejų
Daugiau kaip pusė Lietuvos švietimo įstaigų darbuotojų pasiskiepijo bent kartą
Lietuvoje nustatyta daugiau nei 320 "britiškosios" viruso atmainos atvejų
Lietuva prašo Danijos pasidalinti vakcina "Vaxzevria", kurios pastaroji atsisakė

"Neatimkite darbo": "Belorus" sanatorijos atstovų akcija Lietuvoje

(atnaujinta 10:03 2021.04.16)
 • Санаторий Беларусь в Друскининкай, Литва
 • Митинг сотрудников санатория Belorus у знания МИД Литвы
 • Министр иностранных дел Литвы Габриэлюс Ландсбергис
 • Представители санатория Belorus перед президентским дворцом в Вильнюсе
 • Здание Сейма Литвы
 • Представители санатория Belorus перед зданием Сейма
 • Обращение сотрудников санатория Belorus к властям Литвы
Akcijos metu institucijos atstovai perdavė valdžios institucijoms tris apeliacijos egzempliorius su parašais, palaikančiais "Belorus". Išsami informacija — Sputnik Lietuva nuotraukose

Trečiadienį "Belorus" sanatorijos darbuotojai Vilniuje surengė protestą prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos. Jie reikalavo panaikinti neteisėtus apribojimus ir leisti institucijai tęsti savo darbą. Peticiją dėl jų palaikymo pasirašė daugiau nei šeši tūkstančiai žmonių.

Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, dėl kurio darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį. Sanatorijos atstovai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.

 • Санаторий Беларусь в Друскининкай, Литва
  © Photo : Sanatoriums

  Šiais metais sanatorija švęs 75 metų jubiliejų. Įstaigos direktorius Ilja Epifanovas anksčiau pažymėjo, kad visą šį laiką ji veikė, nepaisant to, kaip klostėsi Lietuvos ir Baltarusijos santykiai.

 • Митинг сотрудников санатория Belorus у знания МИД Литвы
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nuotraukoje yra protestuotojų plakatas: "Ministre G. Landsbergi, neatimkite darbo iš 400 žmonių! Leiskite VŠĮ sanatorija "Belorus" darbuotojams dirbti savo darbą — gydyti neįgalius vaikus".

 • Министр иностранных дел Литвы Габриэлюс Ландсбергис
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pakomentavo situaciją aplink "Belorus" sanatoriją. Užsienio reikalų ministras teigė, kad teismas pateiks galutinį atsakymą, ar teisingai pritaikytos sankcijos.

 • Представители санатория Belorus перед президентским дворцом в Вильнюсе
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nuotraukoje: "Belorus" sanatorijos atstovai mitinge priešais Prezidentūros pastatą.

 • Здание Сейма Литвы
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Trečiadienį institucijos atstovai Prezidentūrai, Seimui ir vyriausybei perdavė peticiją su 6600 parašų.

 • Представители санатория Belorus перед зданием Сейма
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Swedbank" gruodį įšaldė "Belorus" sanatorijos sąskaitas, kai ES įvedė ribojančias priemones kaimyninei valstybei. Šį sprendimą sukritikavo ne tik įstaigos darbuotojai, bet ir kai kurie Lietuvos politikai, taip pat Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovai.

 • Обращение сотрудников санатория Belorus к властям Литвы
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nuotraukoje: "Belorus" sanatorijos darbuotojų kreipimasis į Lietuvos valdžią.

Tegai:
protesto akcija, nuotraukos, Lietuva, Sanatorija "Belorus"
Temos:
Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose
Dar šia tema
"Belorus" sanatorijos darbuotojai surengė protestą prie Lietuvos URM
URM įvertino galimybę perpirkti "Belorus" sanatoriją iš Baltarusijos