Baltarusijos AE statyba. Archyvinė nuotrauka

Baltarusijos AE: jokių incidentų neįvyko

97
(atnaujinta 14:14 2017.09.12)
50 kilometrų nuo Vilniaus, šalia Lietuvos sienos statomoje Astravo atominėje elektrinėje praėjusią savaitę galbūt įvykus incidentui, Baltarusijos atominė elektrinė (AE) pareiškė, kad jokių incidentų neįvyko, o statyba vyksta "standartiniu režimu".

VILNIUS, bir 8 — Sputnik. Baltarusijos AE tinklalapyje paskelbta, kad atominės elektrinės statyba vyksta standartiniu režimu ir jokių incidentų, atliekant statybos ir montavimo darbus, nurodytu metu neįvyko.

"Šių darbų kokybės kontrolė vyksta pagal reglamentą", — parašyta tinklalapyje.

Lietuvos Valstybės saugumo departamentas (VSD)  tikrina informaciją apie praėjusią savaitę galimai įvykusį incidentą Astravo AE, BNS antradienį patvirtino VSD atstovas Vytautas Makauskas.

Užsienio reikalų ministerija artimiausiu metu ketina išsiųsti notą, prašydama paaiškinti arba paneigti šią informaciją.

Energetikos ministras Rokas Masiulis kol kas neturi daugiau detalių apie galimą incidentą, teigė jis BNS.

Jei žinios pasitvirtintų, tai būtų antras žinomas incidentas statant Astravo elektrinę. Anksčiau joje sugriuvo būsimo branduolinės priežiūros pastato atraminės konstrukcijos. Nors iš pradžių Baltarusijos atstovai neigė informaciją apie šį incidentą, vėliau patys ją patvirtino.

Lietuva yra aštriausia Baltarusijos, statančios atominę jėgainę apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, kritikė. Lietuvos teigimu, Baltarusija neužtikrina projekto, statomo 20 kilometrų nuo šalies sienos, saugumo. Vilnius reikalauja, kad Astravo atominės elektrinės statybos vyktų prižiūrint tarptautiniams ekspertams. Minskas atmeta Lietuvos priekaištus, sakydamas, kad atominėje elektrinėje užtikrins aukščiausius saugumo standartus.

Astravo atominę elektrinę stato Rusijos branduolinės energetikos korporacija "Rosatom".

97
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (111)
Dar šia tema
Linkevičius su ES komisaru aptarė Astravo AE saugumo klausimą
Lietuvos ambasadorius pakviestas aplankyti Astravo elektrinės statybą
Astravo AE saugumo klausimuose Lietuva prašo tarptautinės pagalbos
Discussion