Pedagogas. Archyvinė nuotrauka

Kuriama nauja užsieniečių lietuvių kalbos žinių testavimo sistema

94
(atnaujinta 11:31 2016.08.15)
Švietimo ir mokslo ministerija ruošia vieningos lietuvių kalbos testavimo sistemos sukūrimą. Ji skirta užsienio lietuviams ir užsieniečiams.

VILNIUS, bir 29 — Sputnik. Vieningos lietuvių kalbos testavimo sistemos, skirtos užsienio lietuviams ir užsieniečiams, sukūrimą inicijavo Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Ši sistema bus kuriama orientuojantis į Bendruosius Europos kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenis bei į Lietuvos kultūrines tradicijas. Bus atsižvelgiama į kalbų mokymosi poreikius, švietimo sistemos ypatumus ir specifinį lituanistinių mokyklų, veikiančių įvairiose užsienio šalyse, kontekstą.

Testavimo sistema lituanistinių mokyklų mokytojams padės diferencijuoti mokymą pagal atitinkamus lygius. Tai bus pagalba lituanistinių mokyklų mokiniams bei jų tėvams: jie aiškiai, pagal objektyvius kriterijus žinos, ką vaikai jau moka, o kur dar reikia pasistengti.

Lietuvių kalbos testavimo sistema pagal Europoje pripažintus kalbų mokymo lygius bus naudinga ir užsieniečiams, kurie Lietuvoje turi išlaikyti lietuvių kalbos egzaminą ir nusistatyti kalbos mokėjimo lygį (A — pradedančiojo, B — savarankiško vartotojo, C — gero vartotojo).

Sistemai sukurti bus naudojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama.

94
Dar šia tema
Tautinių mažumų švietimo gynėjai piketuos Vilniuje
Discussion