Televizorius. Archyvinė nuotrauka

Atšaukti Rusijos televizijos kanalų transliavimo apribojimai

146
(atnaujinta 14:14 2017.09.12)
Vilnius atšaukė Rusijos televizijos kanalų "NTV" ir "RTR" transliavimo apribojimus. Retransliuotojai yra laisvi pasirinkti, pasiūlyti juos klientams nemokamai arba už pinigus.

VILNIUS, bir 29 — Sputnik. Po Europos Komisijos (EK) signalų, kad Lietuvos taikomos sankcijos dviem rusiškoms televizijoms gali neatitikti Europos Sąjungos teisės, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) apribojimus atšaukė, praneša BNS.

"Pakeitėme savo sprendimą, ir retransliuotojai yra laisvi pasirinkti, ar palikti mokamuose paketuose, ar perkelti į buvusius. Po mūsų sprendimo įpareigojimai yra atšauki, taikome procedūras, ir kol jos nebus baigtos, jokių apribojimų nėra ", — trečiadienį BNS sakė LRTK pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

LRTK pernai gruodį buvo nusprendusi dėl karo ir neapykantos kurstymo "RTR Planeta" laidoje įpareigoti Lietuvos retransliuotojus perkelti šį kanalą į mokamų programų paketą vieniems metams. Analogiškas sprendimas dėl tokių pat pažeidimų šių metų gegužę priimtas dėl "NTV Mir Lithuania".

Vaitekūnas pridūrė, kad sprendimas perkelti televizijos programas į mokamus paketus priimtas griežtai laikantis Lietuvos įstatymų.

"Bet vis dėlto konsultuodamiesi su Europos Komisija manome, kad ir šiais atvejais reikėtų remtis ES numatytomis procedūromis, kurios taikomos norint apskritai riboti visos televizijos programos transliacijas", — paaiškino Vaitekūnas.

Jis taip pat žada, kad LRTK rudenį teiks pataisas Seimui, jog sankcijų taikymo procedūros transliuotojams būtų suvienodintos.

Kultūros, audiovizualinių reikalų ir autorių teisių atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES Saulius Šimanauskas informavo, kad šiuo metu EK yra pradėjusi neoficialų susirašinėjimą su Lietuva aiškindamasi pozicijas dėl taikomų sprendimų ir galiojančių įstatymų.

Anot jo, Komisijos nuomone, kanalų iškėlimas į mokamą paketą yra sankcija, kuri veikia kanalą, tad turi būti derinama su pačiu transliuotoju ir EK.

"Sprendimas, Komisijos nuomone, kiek prasilenkia su audiovizualinės direktyvos įtvirtintomis nuostatoms, kad prieš imantis bet kokių veiksmų prieš transliuotojus juos apie tai reikėtų įspėti. Galimybė imtis tam tikrų priemonių pagal audiovizualinę direktyvą yra tik po dviejų kartų įspėjus ir trečią kartą padarius pažeidimą. Tad jų didžiausias rūpestis yra tai, kad pas mus yra įstatymas toks, koks yra, o Lietuvos radijo ir televizijos komisija elgiasi pagal įstatymą", — sakė Šimanauskas.

Kodėl uždraudė?

LRTK 2014 metais pareiškė, kad programą "NTV Mir Lithuania" kovo 11-osios išvakarėse transliuotame dokumentiniame filme "Pasmerktieji. Spąstai grupei "Alfa" buvo tariamai iškreipiami faktai apie 1991 metų sausio 13 dienos įvykius. Komisija nusprendė trims mėnesiams apriboti programos "NTV Mir Lithuania" retransliavimą.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija 2015 metų gruodį pranešė, kad lapkričio 29-ąją transliuotoje laidoje "Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu" buvo pažeisti Lietuvos įstatymai. Laidoje, tariamai, informacija buvo pateikiama tendencingai, buvo kurstoma neapykanta NATO, Jungtinių Amerikos Valstijų atžvilgiu.

Komisija įpareigojo visus kanalo "RTR-Planeta" Lietuvos retransliuotojus perkelti šį kanalą į mokamų programų paketą vieniems metams. 2015 metų pradžioje buvo pritaikytas trijų mėnesių draudimas retransliuoti dalį "Ren TV Baltic" laidų, pernai tokios pat trukmės sankcija buvo taikoma „NTV Mir Lithuania“, užpernai — Pirmojo Baltijos kanalo (PBK) laidoms, pagamintoms ne ES.

146
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (261)
Antrankiai, archyvinė nuotrauka

Uzbekijos pilietis ir jo dėdė bus teisiami dėl fiktyvios santuokos su lietuvaite

(atnaujinta 22:43 2020.05.28)
Kaip pažymi prokuroras, fiktyvios santuokos organizavimas yra viena iš prekybos žmonėmis rūšių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Du vyrai iš Uzbekijos Respublikos, kaltinami organizavę vieno jų fiktyvią santuoką su lietuve, kad jaunavedys gautų Lietuvos Respublikos pilietybę, sės į kaltinamųjų suolą, praneša Prokuratūros spaudos tarnyba. 

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas byloje dėl galimos prekybos žmonėmis.

Teisėsaugos pareigūnai informacijos, kad 2019 metų pradžioje sudaryta santuoka yra galimai fiktyvi, gavo bendradarbiaudami su vieno Utenos apskrities rajono socialinių paslaugų centro specialistais. Dirbantiems su socialinės rizikos šeimomis darbuotojams apie tai pasakė pati nukentėjusioji.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad iš Uzbekijos Respublikos kilęs, bet daug metų Lietuvoje gyvenantis ir Lietuvos pilietybę turintis 63 metų I. G., veikdamas bendrininkų grupėje su savo 31 metų sūnėnu Z. G., suorganizavo pastarajam fiktyvią santuoką su vieno Utenos apskrities rajono gyventoja. Artimųjų neturinti, socialiai pažeidžiama ir vargingai gyvenanti jauna moteris sutiko sudaryti fiktyvią santuoką 3 metams su Z. G., kad šis gautų Lietuvos Respublikos pilietybę. Už tai jaunajai kas mėnesį buvo pažadėta mokėti po 100 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad nukentėjusiajai po santuokos įregistravimo iš tiesų buvo mokami pinigai, nors ir nereguliariai, ne visa sutarta suma. Tačiau ištekėjusi už užsieniečio moteris neteko kai kurių pašalpų, kitos jai iki tol skiriamos paramos ir suprato padariusi klaidą.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijaus Navicko, fiktyvios santuokos organizavimas yra viena iš prekybos žmonėmis rūšių. 

"Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad kaltinamieji pasinaudojo nukentėjusiosios pažeidžiamumu, prasta finansine padėtimi ir įkalbėjo sudaryti fiktyvią santuoką", — sakė prokuroras. 

Už tai Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 10 metų. Bylas perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Tegai:
Lietuva, Uzbekistanas
Dar šia tema
Lietuva nori išplėsti tranzitą iš Uzbekistano ir Kazachstano
Uzbekas mėgino kirsti Lietuvos sieną panaudodamas foliją
Saulius Skvernelis

Skvernelis papasakojo apie pasirengimą antrajai COVID-19 bangai

(atnaujinta 21:24 2020.05.28)
Anot jo, tokiu atveju griežtos ekonominės veiklos ribojimo priemonės nebus įvestos visoje respublikoje

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad vyriausybė ketina paruošti antrosios koronaviruso bangos šalyje planą, praneša "Express nedelia".

Jis sakė, kad tokios griežtos ekonominės veiklos ribojimo priemonės, kokios buvo kovo mėnesį, nebus įvestos visoje šalyje. Problemos bus sprendžiamos atskiruose židiniuose.

Skvernelis pažymėjo, kad "turėjome skaudžias pamokas, visa Europa ir pasaulis, dėl valdymo, dėl nustatymo, dėl pačios elgsenos tiek visuomenės, tiek mūsų prevenciškai valdant pandemiją".

"Būtų kalbama apie atskirus lokalizuotus židinius — miestus, rajonus, galbūt apskritis. Dirbtume su taikiniais, jeigu ten tikrai būtų židinys ir jis plistų, tektų vėl panaudoti maksimalias uždarymo priemones", — sakė jis.

Epidemiologai neatmeta tikimybės, kad įmanoma ir antroji koronaviruso banga. Apie tą patį perspėja Pasaulio sveikatos organizacija.

Lietuvoje karantinas dėl pandemijos pratęstas iki birželio 16 dienos. Valdžia palaipsniui panaikina anksčiau nustatytus apribojimus.

Koronaviruso atvejų skaičius šalyje viršijo 1655. Pasveiko 1193 žmonės, 68 mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 353 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo kovos su COVID-19 Lietuvoje pesimistinis scenarijus
Lietuvoje nuo birželio 1-osios į sporto renginius bus įleidžiami žiūrovai
Britų rašytoja Džoana Rouling

Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų

(atnaujinta 22:46 2020.05.28)
Geros žinios visiems "Hario Poterio" gerbėjams, kurie nežino, kuo užsiimti per sunkų pandemijos ir saviizoliacijos periodą — rašytoja jau paskelbė keletą pirmųjų kūrinio skyrių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Britų rašytoja Džoana Rouling nustebino gerbėjus: pasirodo, kad "Hario Poterio mama" 10 metų savo palėpėje laikė rankraštį, kurį ketino išleisti po paskutinės knygos apie jaunąjį burtininką.

Po to, kai Rouling persirgo koronavirusu ir išsamiai papasakojo apie gydomuosius kvėpavimo pratimus, nusprendė susitvarkyti savo palėpę ir pasidalyti įdomiais radiniais. Vienu iš jų tapo pasakos vaikams rankraštis, kurio Rouling taip ir neparodytų pasauliui, jei ne pandemija ir saviizoliacija.

Džoana Rouling išleis knygą, kurią ji parašė daugiau nei prieš 10 metų: apie tai rašytoja papasakojo savo oficialioje interneto svetainėje.

Nepaskelbtas rankraštis "Ikabog" — stebuklinga pasaka vaikams, kurios siužetas atsiskleidžia išgalvotame pasaulyje, tačiau niekaip nesusijęs su Hario Poterio istorija.

"Knygos idėja gimė, kai aš rašiau "Harį Poterį". Bet kai paskutinė knyga buvo parašyta, aš nusprendžiau padaryti pertrauką, kuri užtruko penkerius metus. Po to nusprendžiau atsitraukti nuo vaikiškų knygų ir "Ikabog" nukeliavo tiesiai į palėpę, kur laukė savo laiko 10 metų", — pažymėjo rašytoja.

Beje, pasaką apie "tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia" Rouling skaitė savo mažiausiems vaikams prieš miegą, o dabar ji gali pagražinti jūsų karantiną. Pirmieji istorijos skyriai jau paskelbti tinklalapyje, o kitus Rouling pažadėjo įkelti kas savaitę.

Tegai:
Haris Poteris, Didžioji Britanija, rašytoja, Džoana Rouling
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku