Pacientas pas gydytoją. Archyvinė nuotrauka

Prezidentė tikisi sumažinti korupcijos lygį sveikatos apsaugos srityje

90
(atnaujinta 09:25 2016.07.27)
Prezidentė pasirašė Seimo priimtas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas. Nuo šiol sveikatos priežiūros paslaugos bus prieinamos lengviau

VILNIUS, liep 12 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidentei skundėsi gyventojai ir pacientų organizacijos dėl didelių eilių gydymo įstaigose ir dėl to, kad pacientai gydytojų pagalbos ir modernių tyrimų turi laukti po kelis mėnesius.

Grybauskaitė inicijavo šias pataisas, nes ieškoti problemos sprendimo skatino Ekonominės bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, kurios narystės siekia Lietuva.

Pataisose numatomi maksimalūs terminai, per kuriuos žmogui turi būti suteiktos gydymo paslaugos.

Draustiems pacientams nemokama paslauga pas šeimos gydytoją turės būti suteikiama per 7 dienas, pas gydytojus specialistus — ne ilgiau kaip per 30 dienų. Brangūs tyrimai turės būti atliekami per 30 dienų, o planinės operacijos — per 60 dienų.

Laiku nesuteiktos gydymo paslaugos negali būti laikomos kokybiškomis. Už jas gydymo įstaigoms bus apmokama proporcingai mažesniu įkainiu — nuo 20 iki 50%.

Gydymo įstaigų veiklos vertinimui bus sukurta sistema, įvedant gydymo įstaigų reitingavimą, taikomą daugelyje kitų Europos šalių. Valstybinių gydymo įstaigų veiklos rodikliai turės būti vieši, o reitinguojant bus atsižvelgiama ir į pacientų nuomonę.

Cigarečių pakelis. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Илья Питалев

Tikimasi, kad priimtos pataisos sumažins korupcijos lygį sveikatos apsaugos srityje, kurioje jis yra didesnis nei visose kitose.

Tačiau kad įstatymo pataisos veiktų, dar reikės priimti nemažai įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų. Prireiks ir politikų, medikų, pacientų organizacijų atsakingumo ir sutarimo, kad ši visiems žmonėms svarbi problema būtų išspręsta, pabrėžia spaudos tarnyba.

Šie įstatymo siūlymai atitinka gerąją tarptautinę patirtį, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos bei Europos Sąjungos rekomendacijas.

Valstybė už gydymo paslaugas kasmet sumoka apie 1 milijardą eurų, todėl šios lėšos turi būti naudojamos kuo efektyviau ir skaidriau.

90
Temos:
Medicina ir sveikata (302)
Dar šia tema
Prezidentė vetavo Pagalbinio apvaisinimo įstatymą
Kova su rūkymu: svarbus žingsnis sveikos visuomenės link
Baltijos šalys atsilieka nuo Europos gyvenimo trukme
Nuo rudens alkoholį parduos tik su asmens dokumentu