Vainikas prie Prancūzijos ambasados Vilniuje nuo prezidentės Dalios Grybauskaitės. Nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuva išreiškia užuojautą Prancūzijai dėl išpuolio Nicoje

113
(atnaujinta 12:10 2017.09.12)
Mažiausiai 84 žmonės žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią Prancūzijos kurorte Nicoje. Vėlų ketvirtadienio vakarą kraupus išpuolis sukrėtė Prancūziją ir visą pasaulį. Lietuvos gyventojai ir svečiai reiškia savo užuojautą, nešdami gėles ir žvakes prie Prancūzijos ambasados Vilniuje.

VILNIUS, liep 15 — Sputnik. Diplomatai, Lietuvos ir užsienio valstybių kariškiai, eiliniai piliečiai penktadienį išreiškia solidarumą su Prancūzija dėl kruvino išpuolio Nicoje, praneša BNS.

Prie Prancūzijos ambasados Vilniuje pagerbti aukų uždegant žvakutes ir padedant gėles atvyko Vilniuje viešinti Prancūzijos Senato atstovė Hélène Conway-Mouret (Helen Konvei — Murė), Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo, NATO pajėgų integravimo vieneto kariškiai, eiliniai piliečiai, Vilniuje viešintys turistai.

Užuojautą pareiškė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jis kartojo, jog šis bailus teroristinis išpuolis yra tik dar vienas priminimas, kad labai svarbu suvienyti visų šalių pastangas kovojant su terorizmu.

"Mes turime labai stipriai susirūpinti tuo bendradarbiavimu, kuris būtinas kovoje su terorizmu, nepaisant mūsų nacionalinių uždarumų <…>", sakė žurnalistams Linkevičius.

Anot ministro, reikia laiku keistis informacija, daryti tai profesionaliai ir laiku, "o ne po to, kai kažkas įvyksta".

​"Bailiai žudikai niekada nelaimės. Atiduodame duoklę Nicos aukoms prie Prancūzijos ambasados Vilniuje", — paviešino Linkevičius.

Už parodytą solidarumą ministrui padėkojo Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe'as Jeantaud  (Filipas Žento).

NATO pajėgų integravimo vieneto (NFIU) J2 skyriaus vadovas Hansas Leo Kraemeris (Hansas Leo Krėmeris), apsilankęs kartu su kitų valstybių kolegomis, išreikšdamas solidarumą su aukų artimaisiais, taip pat apgailestavo, kad tokiems įvykiams neįmanoma užkirsti kelio.

"mes labai apgailestaujame dėl to, kas įvyko ir esame įbauginti šios situacijos Europoje. Tai yra vienintelė galimybė pareikšti, kad esame su žuvusiųjų Nicoje šeimomis", sakė Marta Girlaszynska (Marta Girlašinska), Vilniuje viešinti turistė iš Lenkijos, Katovicų.

Ji ir jos draugas Jaroslawas Orlikas (Jaroslavas Orlikas) sako, kad čia pažįstamų neturi, tačiau atvyko palaikyti žmonių,  ketvirtadienį išgyvenusių tragediją Nicoje.

Литовцы несут цветы к французскому посольству в Вильнюсе
© Sputnik / Александр Липовец
Lietuvos piliečiai išreiškia solidarumą su Prancūzija dėl kruvino išpuolio Nicoje

Penktadienio rytą Vilniaus meras Remigijus Šimašius su pavaduotojais Linu Kvedaravičium ir Valdu Benkunsku išreiškė pagarbą žuvusiems Nicoje.

Mažiausiai 84 žmonės žuvo per išpuolį Prancūzijos Rivjeros mieste Nicoje, kuomet sunkvežimį vairavęs vyras rėžėsi į žmonių minią, susirinkusią pasižiūrėti fejerverkų švenčiant Bastilijos paėmimo dieną. Policijos šaltiniai pranešė, jog oficialiai nustatyta, jog policijos nušautas užpuolikas buvo 31 metų Prancūzijos ir Tuniso pilietis — po atakos jo dokumentai buvo rasti sunkvežimyje.

Žiūrėkite vaizdo įrašą iš nelaimės vietos Nicoje >>

Prancūzija nuo šeštadienio skelbia trijų dienų gedulą, taip pat iki spalio ketinama pratęsti nepaprastąją padėtį, kuri paskelbta po lapkričio 13-osios atakų Paryžiuje.

113
Temos:
Teroro išpuoliai Europoje (44)
Dar šia tema
Grybauskaitė: joks įtūžęs teroras neišgąsdins tautos
URM: oficialių duomenų apie žuvusius lietuvius Nicoje nėra