Pastatas Rukloje, kur apsistoja pabėgėliai. Archyvinė nuotrauka

Pabėgėlių skaičius Lietuvoje auga: atvyko vienuolika

9
(atnaujinta 14:11 2017.09.12)
Lietuva toliau vykdo įsipareigojimus ES ir priima prieglobsčio prašančius migrantus. Į šalį iš karo apimtos Sirijos atvyko dvi šeimos.

VILNIUS, rugp 5 — Sputnik. Ketvirtadienio naktį į šalį atvyko dar 11 pabėgėlių, kurie pastaruoju metu buvo apsistoję Graikijos stovyklose, praneša BNS.

"Galiu patvirtinti, kad į Lietuvą iš Graikijos buvo perkelti 11 žmonių", — penktadienio rytą sakė vidaus reikalų viceministras Justas Pankauskas.

Praga. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Į Lietuvą pagal Europos Sąjungos (ES) pabėgėlių perskirstymo programą perkeltos dvi šeimos. Pirmojoje šeimoje — Sirijoje gimę palestiniečiai be pilietybės: 37 metų vyras autobuso vairuotojas ir trejais metais jaunesnė žmona namų šeimininkė, bei jų trys mažamečiai berniukai.

Antrojoje šeimoje — Damaske gimę Sirijos piliečiai: 33 metų sunkvežimio vairuotojas bei tokio pat amžiaus žmona kirpėja, vienas sūnus ir trys mažametės dukros.

Pabėgėliai iš pradžių vežami į Ruklą, kur apsistoja pirmus kelis gyvenimo Lietuvoje mėnesius. Vėliau jie galės išvykti į norimą savivaldybę.

Pabėgėlių vaikas. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Pagal ES programą į Lietuvą iš viso perkelti 73 pabėgėliai. Lietuva per dvejus metus įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius, daugiausia jų turbūt bus iš Sirijos ir Irako. Pabėgėliai po ES šalis paskirstomi, siekiant palengvinti Pietų Europos šalims tekusią naštą.

Kaimyninė Lenkija ir kelios kitos Vidurio Europos šalys atsisako priimti pabėgėlius, sakydamos, kad jie gali kelti pavojų saugumui.

Apie 46% Lietuvos gyventojų visiškai nepritaria pabėgėlių priėmimui, beveik 49% apklaustųjų pritaria pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu yra 4 tūkstančiai užsieniečių iš ne Europos Sąjungos šalių.

9
Temos:
Pabėgėlių krizė (100)
Discussion