Berniukas žvejoja. Archyvinė nuotrauka

Ministerijos dovana Žolinių proga nemokamos žvejybos diena

104
(atnaujinta 10:48 2016.08.15)
Žolinių proga aplinkos ministerija pateikė dovaną — galimybę nemokamai žvejoti visuose telkiniuose.

VILNIUS, rugp 13 — Sputnik. Rugpjūčio 15-ąją dieną per Žolines, visi galės žvejoti nemokamai visuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose ir Nemuno deltos regioniniame parke — be žvejybos leidimų ar meškeriotojo bilietų, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Norintys žvejoti privačiuose telkiniuose ir tuose, kur organizuota limituota žvejyba, turės įsigyti leidimus.

Nemokamai žvejoti galima dukart per metus— Valstybės dieną, liepos šeštąją, ir rugpjūčio penkioliktąją — per Žolines.

Žolinės švenčiamos rugpjūčio 15-ąją dieną — tai iš dalies katalikiška, iš dalies pagoniška šventė, ji žymi vasaros ir rudens sandūrą. Senovės lietuviams Žolinės buvo atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena.

104
Policijos pareigūnas, archyvinė nuotrauka

Kauno apskrityje užfiksuota 3930 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejų

(atnaujinta 21:02 2020.06.01)
Naudojant mobilius greičio matuoklius per praėjusią savaitę Kauno apskrityje buvo beveik 4 tūkst. leistino važiavimo greičio viršijimo atvejų

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Naudojant mobilius greičio matuoklius per praėjusią savaitę Kauno apskrityje buvo užfiksuota 3930 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejų, apie tai pranešė Kauno policija.

Policijos duomenimis, 2575 vairuotojai viršijo greitį nuo 10 iki 20 km/val., 1032 — nuo 20 iki 30 km/val., 241 — nuo 30 iki 40 km/val., 59 — nuo 40 iki 50 km/val. Taip pat buvo užfiksuota dar 23 vairuotojai, viršijusių greitį daugiau nei 50 km/val.

Gegužės 27 dieną, apie 18:00, Kaišiadorių rajone, Gudienos kaime, buvo pastebėtas motociklas, važiavęs daugiau nei dvigubai didesniu greičiu, negu yra leistina. Motociklininkas gyvenvietėje važiavo 134 km/val. greičiu, kai maksimalus leistinas greitis šioje vietoje yra 50 km/val. Motociklo vairuotojui gresia bauda iki 550 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo vienų metų iki vienų metų ir šešių mėnesių.

Praėjusią savaitę buvo nustatyti 4 neblaivūs automobilių vairuotojai ir dar 7 neblaivus dviratininkai. Gegužės 30 dieną, apie 19:20, Jonavos rajone, Upninkų gatvėje, sustabdyto keturračio motociklo "Yamaha" vairuotojui, gimusiam 1998 metais, nustatytas vidutinis girtumo laipsnis — 1,84 prom.

Praėjusią savaitę iš viso nustatyti 5 asmenys, vairavę transporto priemones, nors tokios teisės nėra įgiję. Taip pat praėjusią savaitę užfiksuota 19 pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejų.

Tegai:
greičio viršijimas, policija, Kauno apskritis
Dar šia tema
Mažeikiuose vyras grasino buvusiai žmonai ginklu
Vilniuje vyras grasino nužudyti policijos pareigūnę
Šeima kalnuose, archyvinė nuotrauka

Birželio 2 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:01 2020.06.01)
Rytojaus diena yra tinkama verslui, bet kokiems savarankiškiems projektams, taip pat dalykinėms bei asmeninėms deryboms

Rytojaus horoskopas žada puikų laiką priimti bet kokius sprendimus, net ir pačius sunkiausius. Pasižymėsite tokiomis savybėmis kaip apdairumas, galimybė tinkamai įvertinti situaciją, tartis su partneriais ir rasti kompromisą, taip pat prireikus imtis ryžtingų sprendimų. Jei turite idėją, kuria norite pasidalinti, ar ginčytinų klausimų, kuriuos reikia aptarti su kuo nors, neatidėliokite to. Diena suteiks jums visas galimybes sulaukti pasisekimo.

Avinas (03.21-04.20) Rytoj išsiaiškinkite, kuri informacija turi tikrąją vertę, o kuri visai nėra patikima. Po pietų suteikite partneriui daugiau laisvės, jis turi ir savo pomėgius.

Jautis (04.21-05.21) Palanki diena netikėtumams ir likimo dovanoms. Tikėkitės didelės sėkmės, taip pat įvyks susitikimas su geru žmogumi, kuris taps artimas ir brangus. 

Dvyniai (05.22-06.21) Ryte neturėtumėte rizikuoti, ypač jei tai yra susiję su pinigais. Vakare geriau susilaikyti nuo bet kokių pirkinių. Nepatikėkite savo turto draugams, gresia nusivylimas.

Vėžys (06.22-07.22) Šiandiena bus palanki, nes duos puikių rezultatų. Vaisinga veikla taip pat džiugins jus svarbiu susitikimu ir ilgai lauktomis naujienomis. Jūsų aplinkoje gali atsirasti asmenybių, kurios kels grėsmę jūsų gerovei. Verta būti atsargiems ir budriems.

Liūtas (07.23-08.23) Ryte galite sėkmingai žengti į priekį reikaluose, tiesiogiai susijusiuose su nekilnojamuoju turtu. Po pietų neskubėkite parodyti savo jausmų partneriui, taip pat turėtumėte labiau juo pasitikėti.

Mergelė (08.24-09.22) Ši diena atneš jums netikėtą dovaną: galimybę sutikti ką nors naujo. Jūs susidursite akis į akį su žmogumi, kurio įsitikinimai ir elgesys labai skiriasi nuo jūsų. Šis asmuo gali daug ko išmokyti.

Svarstyklės (09.23-10.22) Šiandien stenkitės būti kuo išraiškingesni, paleiskite emocijas ir leiskite visam pasauliui suprasti, kaip jaučiatės! Ypač jei norite, kad kas nors jus pažintų iš tikrųjų. 

Skorpionas (10.23-11.21) Šiandien jūs galite pagerinti savo finansinę situaciją ir pasiekti sėkmės įvairiais būdais. Tuo pat metu, nepaisant nemažo pelno, jūsų laukia didelės išlaidos. Šiuo metu išlaidos bus susijusios su pagerėjusiomis būsto sąlygomis ar planuojamais įsigijimais. Tačiau nereikėtų pamiršti ir pagrįstų santaupų. Pabandykite dalį išteklių nukreipti į santaupas. Šiandien bendraudami būkite švelnesni, jei reikia, paprašykite kolegų pagalbos.

Šaulys (11.22-12.21) Šaulys birželio 2 dieną turėtų parodyti daugiau subtilumo partnerio ir visos aplinkos atžvilgiu. Svarbu nebūti pernelyg naiviam ir tikrai įsitikinti kitų žmonių ketinimų rimtumu, taip pat jei jus dominantis asmuo kelia įtarimą ir nori papildomų garantijų. Nepageidautina nutraukti susitarimą, pamiršti etiketo taisykles.

Ožiaragis (12.22-01.20) Tai gana palanki diena, tačiau gali kilti nusivylimų, kurių šaltiniai bus žmonės. Kalbama apie energetinius vampyrus, kurie tenori iš jūsų išpešti sau naudos. Būkite atsargūs, bet ir išlaikykite ramybę.

Vandenis (01.21-02.19) Šiandien galimas netikėtas išvykimas, komandiruotė ar kelionė į kaimą. Jūsų nauji pasiūlymai šiuo metu yra labai laukiami ir viršininkas juos tikrai įvertins. Po pietų neskirkite daug laiko verslui, kad ir kokia sėkminga būtų diena. Asmeniniuose santykiuose nepasiduokite pernelyg stipriems jausmams. Tas, kuriuo pasitikite, gali elgtis negražiai, o tai jus nuliūdins, nes pasitikite žmonėmis ir norite jiems gero.

Žuvys (02.20-03.20) Šiandien atrodo, kad Žuvys yra pakraunamos energija iš kosmoso. Atleiskite priešams ir atverkite savo širdį meilei. Rodykite meilę artimiesiems. Gera diena atlikti labdaros darbus. Šiandien atleiskite tiems, kurie jus liūdina, ir būkite dėmesingas vyresniems žmonėms.

Tegai:
horoskopas
Protestai JAV

ESBO paragino JAV valdžios institucijas užtikrinti žurnalistų saugumą

(atnaujinta 21:04 2020.06.01)
Tarp užpultų žurnalistų, kurie nukentėjo protestų metu, yra RIA Novosti korespondentas Michailas Turgijevas

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemas Deziras pirmadienį paragino JAV valdžios institucijas užtikrinti saugų žurnalistų, pateikiančių tiesioginę informaciją apie protestus, darbą. Protestų metu buvo sužeistas RIA Novosti korespondentas Michailas Turgijevas, praneša RIA Novosti.

"Aš esu labai susirūpinęs dėl policijos ir demonstrantų įvykdytų incidentų ir išpuolių prieš žurnalistus, pateikiančių informaciją apie pastarųjų dienų JAV protestus. Daug tokių incidentų buvo policijos areštai ir jėgos panaudojimas, įskaitant gumines kulkas, pipirines dujas, ašarines dujas. Aš raginu valdžios institucijas užtikrinti, kad žurnalistai galėtų saugiai dirbti savo darbą. Visada reikia išlaikyti laisvos spaudos vaidmenį, o žurnalistai turėtų turėti galimybę laisvai perduoti informaciją, nebijodami smurto, sulaikymų ar bauginimų", — teigė jis.

Tarp užpultų žurnalistų, kurie nukentėjo protestų metu, yra RIA Novosti korespondentas Michailas Turgijevas.

Turgijevas, kuris nušvietė protestų eigą Mineapolyje, buvo užpultas policijos — jie purškė ašarines dujas jam į veidą po to, kai jis pateikė žurnalistinį asmens tapatybės dokumentą ir prisistatė kaip spaudos darbuotojas. Panašiai policija elgėsi su netoliese esančia Amerikos televizijos stoties "VICE" grupe.

Tegai:
žurnalistai, JAV, ESBO
Dar šia tema
Trampo žvaigždė užgeso — vandalizmo aktas Šlovės alėjoje
CNN: per riaušes JAV beveik keturi tūkstančiai žmonių sulaikyti