Žalgirio stadiono išmontavimas. Nuotrauka iš įvykio vietos

Sudie, "Žalgiri"

27
(atnaujinta 14:31 2016.09.19)
Didžiausias Lietuvoje legendinis Vilniaus stadionas "gyvena“ paskutines dienas. Jo vietoje jau prasidėjo komercinių ir gyvenamųjų patalpų komplekso statybos. Ten, kur kadaise buvo žiūrovų tribūnos, jau liejami pirmieji kubiniai metrai betono.

VILNIUS, rug 3 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Stadiono statybos prasidėjo iškart pasibaigus Antrąjam pasauliniam karui. 22 hektarų dydžio statybos aikštelėje dirbo ne tik sostinės gyventojai, bet ir karo belaisviai. Stadionas užėmė centrinę vietą naujajame sporto komplekse, kuriame buvo uždaras baseinas ir sporto salė. 1971 metais šimto metrų atstumu buvo pastatyti Vilniaus sporto rūmai.

"Futbolo klubo "Žalgiris" rungtynės visada buvo labai populiarios. Stadionas buvo draugų susitikimo vieta, ir beveik kiekvienas užrašų knygelėje turėjo užsirašęs "Žalgirio" varžybų tvarkaraštį", — su liūdesiu prisimena Vilniaus gyventojas Juzefas Tunevič.

Ворота на стройплощадку стадиона Жальгирис
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Statybos aikštelės vartai

Šiame stadione, palaikomi beveik 20 tūkstančių sirgalių,  "Žalgirio" futbolininkai tapo Tarybų Sąjungos futbolo elitu. O 1987 metais TSRS futbolo čempionate laimėjo bronzos medalius. Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 1991 metais "Žalgirio" tribūnos liko tuščios. Vietoj stadiono savivaldybė nusprendė pastatyti naują didelį pastatą — Nacionalinį stadioną.

Планировка нового фундамента
© Sputnik / Александр Липовец
Naujas fundamentas

Savivaldybė naujo pastato statybai skyrė šimtus milijonų litų, kurių užteko tik atraminių konstrukcijų statybai. Vėliau statybos buvo "įšaldytos" dėl lėšų stokos. Futbolo klubas "Žalgiris" persikėlė į savo treniruočių bazę, kurią naujai įrengė kaip stadioną, kuriame telpa apie 4000  žiūrovų.

Ограждение строительной площадки
© Sputnik / Александр Липовец
Statybos aikštelė

Vilniaus stadionas atiteko verslininkui, "Ūkio banko" savininkui Vladimirui Romanovui. Bankui bankrutavus sporto objektas buvo parduotas už 50 milijonų eurų investicijų įmonei, kuri ir nusprendė pradėti naujų patalpų statybas.

Электронное табло у главного входа на трибуны
© Sputnik / Александр Липовец
Informacijos skydas stadione

"Legendinis stadionas, kuris ankščiau turėjo valstybinį statusą, dabar lyginamas su žeme — jo vietoje planuojama pastatyti keturių žvaigždučių viešbutį.  Beveik nepastebimai įvyko protesto akcija. Tačiau žmonės iškėlė  nemalonius klausimus. Kam naudingas pastato paskirties keitimas? Juk stadionas buvo visuomeninis  pastatas: tiesiog nusišluostė kojas į visuomenės  interesus? Ir kur dingo lėšos, skirtos nacionalinio stadiono statybai, kurių užtektų "Žalgirio" atnaujinimui?" — pasipiktino Vilniaus savivaldybės deputatė Romualda Poševeckaja.

Современный стадион ФК Жальгирис
© Sputnik / Александр Липовец
"Žalgirio" stadionas iki išmontavimo

"Klausimai kol kas lieka be sostinės savivaldybės ir Vyriausybės atsakymų…", —  dejuoja deputatė.

27
Temperatūros matavimas kariuomenėje, archyvinė nuotrauka

Kariuomenė grįžta prie COVID-19 plitimo prevencijos priemonių

(atnaujinta 16:52 2020.10.28)
Lietuvos kariuomenė pradeda taikyti COVID-19 viruso plitimo rizikos valdymo priemones, kurios yra būtinos užtikrinti situacijos suvaldymą kariniuose vienetuose

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Lietuvoje daugėjant užsikrėtimų COVID-19 atvejų skaičiui, Lietuvos kariuomenė vėl ima taikyti viruso plitimo stabdymo priemones, praneša KAM spaudos tarnyba.

ES vėliava
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Lietuvos kariuomenėje tarnaujantys nuolatinės pradinės privalomosios karo tarnybos  (NPPKT) kariai artimiausias 2 savaites liks savo tarnybos vietose daliniuose. Po dviejų savaičių NPPKT karių išleidimo į namus sąlygos bus koreguojamos, atsižvelgiant į savivaldybės priklausymą užsikrėtimo zonai pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos taikomą šviesoforo principą.

Taikos meto užduotis (TMU) vykdantys kariai aprūpinami kvėpavimo takų apsaugos priemonėmis, akiniais, rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, vienkartinėmis pirštinėmis, ribojamas karių ir transporto priemonių judėjimas tarp padalinių, paliekant tik būtiną susisiekimą, griežtinamas patekimas į karinius vienetus, vykdoma įeigos kontrolė (deklaracijos, temperatūros matavimas), maitinimas ir sveikatos priežiūros paslaugos organizuotos taip, kad nesusidarytų eilės.

Kariniuose daliniuose ir toliau veikia medicininės paramos vienetai, kurie kariams teikia būtinąją medicininę pagalbą, o NPPKT kariams – pirminio lygios sveikatos priežiūros paslaugas.

Pranešama, kad pasitaikius karių užsikrėtimo atvejams, kariai izoliuojami ir gydomi. Jei galimybės leidžia, kariai gydomi karinio vieneto teritorijoje, jei tokios galimybės nėra, pervežami į Karių reabilitacijos centrą Druskininkuose ar kitą tam paruoštą vietą. Daliniuose taip pat numatytos ir parengtos patalpos izoliacijai bei lengva COVID-19 forma sergančiųjų karių gydymui bei priežiūrai.

Rusijos vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje (Kaune) ir Karių reabilitacijos centre Druskininkuose įrengta virš šimto izoliavimo vietų, skirtų nuolatinės karių, sergančiųjų lengva COVID-19 forma, gydymui. Jei sergančiajam pasireikštų sunkesni simptomai bei komplikacijos, tokiu atveju karys būtų pervežtas į civilinę gydymo įstaigą tolimesniam gydymui.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtinti 12 138 koronaviruso atvejai konkretiems žmonėms. Šiuo metu serga 7440 žmonių, 4502 žmonės pasveiko, mirė 144 pacientai.

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją, nuo spalio 28 dienos  iki lapkričio 11 dienos 21 savivaldybėje įvestas vietinis karantinas. Karantinas paskelbtas Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonų, Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono ir Švenčionių rajono, Raseinių savivaldybių teritorijose.

Tegai:
kariuomenė, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Nauja COVID-19 statistika: per parą Lietuvoje nustatyti 776 nauji atvejai
Ekspertas įvertino Rusijos vakcinos nuo COVID-19 atsiradimo ES rinkoje galimybes
Lietuvoje dėl COVID-19 plitimo apribojami masiniai renginiai
Vilnius

Lietuvoje dėl COVID-19 plitimo apribojami masiniai renginiai

(atnaujinta 15:19 2020.10.28)
Išimtys taikomos sporto ir kultūros renginiams atvirose ir uždarose vietose, kuriose yra ribotas žmonių skaičius

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Lietuvos Vyriausybė nusprendė nuo spalio 30 dviem savaitėms uždrausti visus renginius šalyje, išskyrus sporto ir kultūros. Vyriausybės posėdžio transliacija skelbiama Vyriausybės Facebook paskyroje.

Vyriausybė nusprendė, kad nuo spalio 30 dienos iki lapkričio 13 dienos draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai ir susibūrimai viešose vietose, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas ir kultūros renginius, taip pat laidotuves.

Sporto ir kultūros renginiams numatomos tokios sąlygos:

Jei renginiai vyksta uždarose erdvėse — žiūrovų skaičius neturi viršyti 300 asmenų, renginį galima stebėti tik iš sėdimųjų vietų, tarp jų išlaikomas 2 metrų atstumas, žiūrovai privalo dėvėti kaukes.

Jei renginiai vyksta atvirose erdvėse — žiūrovų skaičius neturi viršyti 400 asmenų ir turi būti užtikrinamos tos pačios sąlygos, kokios ir uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose.

Vyriausybė pritarė, kad nuo lapkričio 14 dienos renginius leidžiama vykdyti, tik jei organizatoriai bilietus platina elektroniniu būdu arba vykdo dalyvių registraciją.

Mergina su kauke, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Константин Михальчевский

Posėdžio metu buvo nuspręsta visoje Lietuvoje, ne tik savivaldybėse, kuriose įvestas karantinas, riboti žmonių skaičių parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose vietose prekybos vietose, kai veikla vykdoma uždarose vietose, turi būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui. Tai turėtų įsigalioti nuo spalio 30 dienos.

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, nuo spalio 28 dienos 00:00 iki lapkričio 11 dienos 24:00 Lietuvoje 21 savivaldybėje įvestas vietinis karantinas. Karantinas paskelbtas Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonų, Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono ir Švenčionių rajono, Raseinių savivaldybių teritorijose.

Šių savivaldybių teritorijoje vyresni nei šešerių metų žmonės kaukes privalo dėvėti tiek atvirose, tiek uždarose vietose. Be to, bus ribotas lankytojų srautas kultūros, laisvalaikio, pramogų ir sporto įstaigose.

Tegai:
Vyriausybė, Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje