Didžiausias pasaulyje Lego laivas. Archyvinė nuotrauka

Didžiausias pasaulyje "Lego" laivas atplauks į Lietuvą

99
(atnaujinta 09:28 2016.09.16)
Dvylikos metrų ilgio laivą, sveriantį tris tonas jau šią savaitę galės pamatyti Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno gyventojai. Visi norintys kviečiami pasitikti laivą.

VILNIUS, rug 14 — Sputnik. Didžiausias pasaulyje bendrovės DFDS iš "Lego" kaladėlių pastatytas laivas aplankys Vilnių, praneša madeinvilnius.com.

Beveik 3 tonas sveriantis keltas sausuma "atplauks" į sostinę rugsėjo 16 dieną. Apsilankymas Lietuvoje — dalis ilgos laivo kelionės po 24 Europos miestus, minint 150-ąsias DFDS įkūrimo metines.

Dvylikos metrų ilgio laivas iš "Lego" kaladėlių kelionę per Lietuvą pradės rugsėjo 16 dieną 13 valandą, Vilniaus Katedros aikštėje vyksiančios šventės metu. Iš sostinės rugsėjo 17 dieną laivas pasieks Kauno Žalgirio arenos aikštę, kelionė po Lietuvą baigsis rugsėjo 18 dieną Klaipėdoje.

Šių didmiesčių gyventojai ir svečiai kviečiami laivą pasitikti su šeimomis ir įsijungti į nuotaikingą jo kelionės per Lietuvą šventę. Kiekviename laivo aplankytame mieste lankytojų lauks pažintinės viktorinos, įvairūs konkursai su prizais, nutrūktgalviški žaidimai vaikams su laivo "įgula" ir, žinoma, konstravimas iš "Lego".

Didžiausias pasaulyje DFDS "Lego" laivas pastatytas visų DFDS darbuotojų rankomis visoje Europoje.

"75 vietose, 20 šalių, kuriose veikia mūsų įmonė, darbuotojai jungė "Lego" kaladėles ir jos virto 12 metrų ilgio, 1,67 metrų pločio ir beveik 3 metrų aukščio laivu. Jo svoris siekia beveik 3 tonas", — sakė komunikacijų ir ryšių su visuomene Baltijos šalims vadovas Vaidas Klumbys.

Laivui pastatyti sunaudota daugiau nei milijonas "Lego" kaladėlių, kurias sudėti prireikė 900 žmogaus darbo valandų. Taip paminėjome 150-ąjį DFDS gimtadienį.

"Šis bendras laivo statymas tapo simboliu, kad visi drauge galime nudirbti pasaulyje mus garsinančius darbus, didesnius už mus pačius, didesnius, nei kas nors iki šiol yra padaręs",- kalbėjo DFDS prezidentas Nielsas Smedegaardas.

Šia idėja ir savo džiaugsmu DFDS darbuotojai nori pasidalinti su visais Lietuvos gyventojais.

Į Gineso rekordų knygą įtrauktas "Lego" laivas, pavadintas "Jubilee Seaways", aplankys DFDS maršrutų tinklą — 24 Europos miestus, tarp kurių: Geteborgas, Kalė, Djepas, Kylis, Oslas, Londonas, Amsterdamas ir kiti. Jis jau dalyvavo didžiųjų burlaivių regatoje Blythe (Jungtinėje Karalystėje), taip pat dalyvaus "Lego World" parodoje Utrechte bei Kopenhagoje.

99
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

Ekspertas: žvalgybos duomenys gali padėti sukurti vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 12:17 2020.06.03)
Greičiausiai sukurti vaistą nuo koronaviruso ir užkirsti kelią grėsmei gyventojams sugebės tos šalys, kurios turi daugiausia informacijos apie kitų šalių įdirbį šioje srityje, mano ekspertas Vitalijus Vechovas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Žvalgybos duomenys gali padėti sukurti vakciną nuo koronaviruso COVID-19, interviu Sputnik Lietuva pasakė ekspertas informacijos saugumo srityje, Maskvos Baumano valstybinio technikos universiteto Skaitmeninės kriminalistikos katedros profesorius Vitalijus Vechovas.

Karinės žvalgybos pagalba sustiprinti medicininę žvalgybą būtų labai naudinga, spaudos konferencijoje pasakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis pažymėjo, kad pandemija parodė, jog reikia tam tikro žvilgsnio į priekį, vertinant įvairius aspektus, susijusius su rizika sveikatai.

Profesorius Vitalijus Vechovas pareiškė, kad nėra atskiros medicininės žvalgybos sąvokos, yra specializuotos struktūros, kurios gauna žvalgybos duomenis iš įvairių sričių.

"Tiesą sakant, pirmaujančių pasaulio šalių žvalgybos veikla šioje srityje buvo vykdoma gana ilgą laiką, iš pačių pradžių, nuo tada, kai buvo suformuotos specialiosios tarnybos. Jos dirba siekdamos gauti žvalgybinės informacijos įvairiomis kryptimis — ir ekonomikos, mokslo ir technologijų plėtros, biologijos, biologinės saugos, be kito ko ir savo šalių gyventojų atžvilgiu, srityse. Ir čia nėra nieko naujo, tai yra viena iš viso pasaulio karinės žvalgybos veikimo sričių. <...> Kas turi maksimalią žvalgybos informaciją apie draugų ir priešų pasiekimus kuriant kokį nors naują ginklą ar atoveiksmį šiam ginklui... Šiuo atveju kalbama apie virusus ir vakcinas... Atitinkamai, tos šalys galės greičiau sukurti atitinkamas veiksmingas vakcinas ir užkirsti kelią jų gyventojams galinčiai kilti grėsmei".

Tegai:
Lietuva, vakcina, COVID-19, žvalgyba
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija PSO pasiūlė aštuonias vakcinas nuo koronaviruso
Rusijoje įvardyta vakcinos nuo COVID-19 klinikinių tyrimų pradžios data
Kinija įvertino JAV pareiškimus dėl KLR noro pavogti vakciną nuo COVID-19
Koronaviruso testai

Per parą nustatyti tik du koronaviruso atvejai

(atnaujinta 12:08 2020.06.03)
Mirčių nuo koronaviruso skaičius nepasikeitė, palyginti su praėjusia diena. 1260 pacientų pasveiko

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Lietuvoje per parą nustatyti tik du nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Apie tai buvo pranešta vyriausybės tinklalapyje, skirtame kovai su COVID-19.

Trečiadienio 11:25 val. duomenimis, bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekė 1684. 1260 žmonių pasveiko nuo viruso. Mirusiųjų skaičius nepasikeitė — 71.

Antradienį laboratorijos ištyrė 5387 mėginius. Nuo tyrimų pradžios buvo ištirta 315112 ėminių.

Lietuvoje karantino režimas buvo pratęstas iki birželio 16 dienos. Pamažu valdžios institucijos švelnina jo sąlygas, darydamos daugiau nuolaidų gyventojams ir verslui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 378 tūkst. žmonių.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik /
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Ačiū, Lietuva": Vilniuje buvo surengti koncertai kovojančių su COVID-19 žmonių garbei
JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę