Statybos aikštelė Žalgirio stadiono vietoje. Archyvinė nuotrauka

Vietoj Žalgirio stadiono modernus verslo centras

110
(atnaujinta 09:48 2016.09.16)
Garsus Žalgirio stadionas jau beveik išnyko amžiams. Jo vietoje greitai atsiras modernus pastatas. Šiandien jau paaiškėjo, jog derybos baigtos ir vietoj stadiono išdygs naujas verslo centras.

Vilnius, rug 15 — Sputnik. Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė, ketinanti pradėti naujo verslo centro statybas Žalgirio stadiono vietoje, užbaigė derybas ir pasirašė biurų pastato projektavimo darbų sutartį, pranešė portalas madeinvilnius.com

Teritorijoje ties Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių kampu bus pastatytas beveik 15 tūkstančių kvadratinių metrų, A+ energinės klasės verslo centras. Naująjį projektą kuria architektūriniame konkurse nugalėję architektai Edgaras Neniškis, Rolandas Liolas ir Arūnas Liolas.

"Šis projektas — pirmasis verslo centras teritorijoje, kurioje planuojame pastatyti daugiau nei 100 tūkstančių kvadratinių metrų biuro patalpų. Į viso kvartalo plėtrą ketiname investuoti 200 milijonų eurų", — sakė bendrovės valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Pasak architekto Edgaro Neniškio, kuriant biurų komplekso projektą, buvo siekiama jį kuo labiau integruoti į viešąją erdvę, o sąlyginai paprasta pastato forma turi skulptūrinių elementų, kurie yra funkcionalūs ir kuria pridėtinę vertę būsimiems pastato nuomininkams, pratęsia miesto erdves pastate: formuojamos atviros kolonados, amfiteatrinė erdvė, holas-aikštė.

"Kadangi verslo centras įsikurs pačiame sostinės centre ir bus gerai matomas nuo Gedimino pilies kalno, siekėme, kad jis neužgožtų šalia esančių pastatų ir būtų patrauklus būtent per savo socialinį integralumą, derėjimą su aplinka, o ne tik per architektūrinę išraišką", — architektūrinius pastato ypatumus vertino architektas Neniškis, pridurdamas, kad projektuojant biurų kompleksą ypatingas dėmesys buvo skiriamas ir žaliajam efektyvumui.

Anot Neniškio, per septynis aukštus įrengtas holas padės užtikrinti gryno oro ir dienos šviesos patekimą į pastato vidų bei taps ne tik pagrindine įeiga, bet ir socializacijos erdve.

"Visa patalpų struktūra išdėstyta taip, kad darbuotojams reikėtų kuo mažiau laiko sugaišti liftuose ar koridoriuose, taip pat visos darbo vietos bus įrengtos prie langų ir turės natūralų apšvietimą, o išėjus iš pastato bus lengva pasiekti čia pat esančias viešąsias erdves, miesto centrą", — teigė Neniškis.

Žalgirio stadiono išmontavimas. Nuotrauka iš įvykio vietos
© Sputnik/ Alexander Lipovets

2015 metais investicijų į nekilnojamojo turto bendrovė "Hanner" už 40 milijonų eurų įsigijo beveik aštuonių hektarų teritoriją centrinėje miesto dalyje. Į aktyvų miesto gyvenimą sugrįžtančioje vietoje bus kuriamas naujos kartos administracinis ir verslo centras. Čia jau pradėti keturių žvaigždučių viešbučio statybos darbai, projektuojamas pirmasis verslo centras, o ateityje numatyta ir daugiau biurų bei gyvenamųjų namų statybų.

Vilniaus centrui aktuali automobilių parkavimo problema šiame kvartale bus sprendžiama įrengiant požeminę automobilių parkavimo aikštelę, kurioje bus daugiau nei du tūkstančiai parkavimo vietų, po visa naujojo administracinio ir verslo rajono teritorija. Šis sprendimas leis kvartale sukurti daugiau viešųjų erdvių ir pėsčiųjų zonų, kurios bus patrauklesnės čia dirbantiems darbuotojams bei Vilnius gyventojams.

110
Ruduo

Kokia šiandien diena: rugsėjo 21-osios šventės

(atnaujinta 20:59 2020.09.20)
Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros pradžia, be to, šią dieną minima Tarptautinė taikos diena, o katalikai mini Šv. Mato, apaštalo ir evangelisto, šventę

Rugsėjo 21-oji yra 264-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, keliamaisiais metais — 265-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 101 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė.

Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros — šilto sezono rudens metu — pradžia (tęsiasi iki 29 d.). Šiuo metu buvo tradicija pagerbti pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus.

Anot meteorologų, rugsėjo pabaigoje — spalio pradžioje į Lietuvą užklysta anticiklonas iš pietų, atnešdamas apie savaitę ar dvi saulėtų ir šiltų orų. Oras sušyla iki 20 laipsnių ir net daugiau. Tiesa, tokia bobų vasara būna ne kasmet, kas keleri metai.

Tarp gydytojų seksologų egzistuoja nuomonė, kad būtent bobų vasaros metu moterys patiria didžiausią seksualinį potraukį. Didžiausias potraukis vyrams kyla pavasarį.

Be to, Lietuvoje šią dieną minima Tarptautinė taikos diena.

Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja, paskelbusi šią šventę, rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karo veiksmus. Diena minima nuo 1981 metų.

Dar Lietuvoje šią dieną minima Tarptautinė Alzheimerio ligos diena.

Šią dieną įvairių šalių Alzheimerio ligos asociacijos organizuoja seminarus, konferencijas, kuriose plačioji visuomenė informuojama apie šią ligą, gydytojai dalijasi patirtimi. Lietuvos Alzheimerio ligos asociacija įsteigta 2003 m. Asociacija rūpinasi padėti neturtingiems šia liga sergantiems žmonėms, atkreipti visuomenės dėmesį į pirminius ligos požymius.

Alzheimerio liga dažniausiai serga pagyvenę 65–70 metų amžiaus žmonės, tačiau kartais susergama ir 40-ies. Sergant liga silpnėja žmogaus atmintis, žmogus tampa išsiblaškęs, galiausiai nebesugeba skaityti, rašyti, nebesiorientuoja aplinkoje. Sergantysis pradeda nuolat ką nors užmiršti, nebeatpažįsta artimų žmonių. Taigi, kenčia ne tik jis, bet ir artimieji.

Pastebėjus pirminius ligos požymius — atminties sutrikimus, nuolatinį išsiblaškymą, patariama kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Rugsėjo 21 d. Katalikų Bažnyčios kalendoriuje pažymėta šv. Mato, apaštalo ir evangelisto, šventė. Pasak krikščionių tradicijos, Matas yra pirmosios Naujojo Testamento Evangelijos autorius. Prieš tai jis buvo muitininkas. Evangelijoje pagal Morkų ir Evangelijoje pagal Luką vadinamas Leviu.

Krikščioniškajame mene jo simbolis yra angelas.

Jį tarp apaštalų mini visi 4 evangelistai. Hebrajiškai jo vardas reiškia "Dievo dovana". Jėzus įžvelgė jame slypinčius talentus ir padovanojo jį visuotinei Bažnyčiai: fariziejų ir Rašto aiškintojų nekenčiamas muitininkas tapo vienu iš kertinių Bažnyčios akmenų.

Šventasis Matas yra bankininkų, buhalterių ir mokesčių rinkėjų globėjas.

Ši diena Lietuvos istorijoje                   

1935 metais Feliksas Vaitkus lėktuvu Lituanica II (Lockheed L-5B Vega) perskrido Atlanto vandenyną.

2004 metais Lietuvą sukrėtė nestiprus, bet jaučiamas žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo Karaliaučiaus krašte.

Ši diena pasaulio istorijoje

1792 metais per Didžiąją Prancūzijos Revoliuciją Nacionalinis Konventas paskelbė Prancūziją respublika (Pirmoji Prancūzijos respublika).

1866 metais gimė anglų rašytojas, pasaulinio garso mokslinės fantastinės literatūros kūrėjas Herbertas Džordžas Velsas. Žinomiausi jo kūriniai: "Laiko mašina" (1895 m.), "Nematomas žmogus" (1897 m.).

1934 metais gimė dainininkas Leonardas Koenas.

1947 metais gimė JAV rašytojas Stivenas Kingas.

Tegai:
katalikų bažnyčia, Lietuva, šventė, šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Ilgaamžė Kanė Tanaka, archyvinė nuotrauka

Vyriausia planetos gyventoja pasiekė ilgaamžiškumo rekordą

(atnaujinta 09:02 2020.09.20)
Kane Tanaka gimė 1903 metų sausio 2 dieną. Ji mėgsta šokoladą ir gazuotus gėrimus ir tikisi sulaukti 120 metų

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Japonei Kanė Tanaka (Kane Tanaka), kuri buvo įtraukta į Gineso rekordų knygą kaip vyriausia planetos gyventoja, yra 117 metų 261 diena, pranešė televizijos kanalas NHK.

Tai visų japonų ilgaamžiškumo rekordas, kurį nustatė užpernai mirusi Nabi Tadžima (Nabi Tajima).

Kanė Tanaka gimė 1903 metų sausio 2 dieną. Ji mėgsta šokoladą ir gazuotus gėrimus ir tikisi sulaukti 120 metų.

Naujausiais duomenimis, dabar Japonijoje yra daugiau nei 80 tūkstančių vyresnių nei 100 metų žmonių, iš jų 88 procentus sudaro moterys. 1963 metais Japonijoje buvo tik 153 vyresni nei 100 metų žmonės, tačiau jau 1981 metais jų skaičius pasiekė tūkstantį, o 1998 metais — dešimt tūkstančių.

Tegai:
ilgaamžis, Japonija
Dar šia tema
Gydytojas atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį