Seimas. Archyvinė nuotrauka

Korupcijos skandalas gali turėti įtakos rinkėjų pasirinkimui

94
(atnaujinta 14:17 2017.09.12)
Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad po korupcijos skandalo vasarą kiek atsitiesusio Liberalų sąjūdžio populiarumas vėl krinta, o šansai patekti į Seimą atsirado Antikorupcinei Kristupo Krivicko ir Naglio Puteikio koalicijai.

VILNIUS, rug 17 — Sputnik. Po politinės korupcijos skandalo rinkėjai vis mažiau pasitiki Liberalų sąjūdžiu, taip pat smunka pasitikėjimas valdančiaisiais "darbiečiais" ir "tvarkiečiais", o palankumas auga Antikorupcinei Kristupo Krivicko bei Naglio Puteikio koalicijai, praneša BNS su nuoroda į "Lietuvos ryte" skelbiamus gyventojų apklausos rezultatus.

Pagal partijų populiarumą lyderių trejetukas nesikeičia. Likus maždaug mėnesiui iki Seimo rinkimų, už socialdemokratus balsuotų 16%, už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą — 12,6%, už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus — 9,2% rinkėjų. Pastarąjį kartą liepą vykdytoje apklausoje savo balsą, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, socialdemokratams žadėjo atiduoti 14,2%, "valstiečiams" — 12% konservatoriams — 10,8% respondentų.

Po korupcijos skandalo vasarą kiek atsitiesusio Liberalų sąjūdžio populiarumas vėl krinta — už jį balsuotų 2,7% (liepą — 5,9%) rinkėjų.

Apklausą atlikusios bendrovės "Vilmorus" direktorius Vladas Gaidys neabejoja, kad įtakos reitingo smukimui turėjo ir buvusio partijos lyderio, korupcija įtariamo Eligijaus Masiulio vieši pasisakymai žiniasklaidoje.

"Manau, kad (įtakos turėjo) Eligijaus Masiulio pasisakymas, kai jis ne visai vykusiai pasirodė per televiziją pastaruoju metu, kurį buvo primiršę žmonės. Tai ir neįtikino, o jei patikėtumėme ta versija, gal dar blogiau: kaip gali žmogus krepšiais nešioti pinigus", — BNS sakė sociologas.

Seimas. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Apklausa vykdyta rugsėjo 2-10 dienomis. Masiulis versiją, jog iš "MG Baltic" viceprezidento Raimondo Kurlianskio ėmė ne kyšį, o paskola būstui, pateikė rugsėjo 6-osios vakarą. Teisėsauga įtaria, kad Masiulis iš koncerno "MG Baltic" viceprezidento Raimondo Kurlianskio už "tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus" savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkstančių eurų kyšį.

Valdančiųjų Darbo partijos bei "Tvarkos ir teisingumo" pasitikėjimas smuko, tačiau išlieka arti reikiamos 5% ribos, norint patekti į Seimą. Jei rinkimai vyktų sekmadienį, už "darbiečius" balsuotų 5,1% rinkėjų (liepą — 7%), už "tvarkiečius" — 4,8% respondentų (5,5% liepą). Arti šių partijų pagal populiarumą atsidūrė ir Antikorupcinė Kristupo Krivicko ir Naglio Puteikio koaliciją — už ją balsuotų 4,7% respondentų. Kaip ir kitoms koalicijoms, norint patekti į Seimą, jiems būtina peržengti 7% ribą.

"Antikorupcinė Puteikio-Krivicko koalicija yra naujiena, turbūt tai galima vertinti kaip protesto balsus", — teigė Gaidys.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga sulauktų 2% palaikymo, kitos partijos surinktų mažiau nei 2% rinkėjų balsų.

Palankiausiai vertinama tarp visuomenės veikėjų ir politikų išlieka prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau jos populiarumas sumažėjo. Prezidentę palankiai vertina 52,9% respondentų, liepą tokių buvo 58,6%.

Į antrąjį vietą pakilo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, verslininkas Ramūnas Karbauskis — jį palankiai vertina 39,4% respondentų, arba 0,2 punkto mažiau nei liepą (39,6%).

Apklausa rodo, kad sumažėjo ir socialdemokratų lyderio premjero Algirdo Butkevičiaus populiarumas. Jei liepą premjerą palankiai vertino 40,2% respondentų, rugsėjį tokių buvo 37,8%.

Užsienio reikalų ministrą socialdemokratą Liną Linkevičių palankiai vertina 37,5% apklaustųjų (liepą — 38,1%). Darbo partijos vadovą europarlamentarą Valentiną Mazuronį — 32,8% (liepą — 36,6%).

Reprezentatyvią apklausą visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras "Vilmorus" dienraščio "Lietuvos rytas" užsakymu atliko rugsėjo 2-10 dienomis. Apklausti 1035 gyventojai.

Skandalingi Lietuvos politikai
© Sputnik /
Skandalingi Lietuvos politikai

94
Temos:
Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (88)
Tarptautinė alaus diena, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 7-osios šventės

(atnaujinta 17:55 2020.08.06)
Nuo rugpjūčio 7 dienos iki metų galo lieka 146 dienos, šia dieną švenčiama Tarptautinė alaus diena

Rugpjūčio 7 yra 219-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 220-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 146 dienos.

Tarptautinė alaus diena

Pirmą rugpjūčio penktadienį švenčiama Tarptautinė alaus diena. Nuo 2007 m. ji pradėta švęsti JAV, Kalifornijoje, Santa Kruzo baruose. Vėliau išplito po visą pasaulį. Šią dieną visi alaus mėgėjai kviečiami iškelti alaus bokalą su draugais.

Alus — vienas seniausių alkoholinių gėrimų. Jis gaminamas rauginant mieles ir miežius arba kviečius (kartais ryžius). Išgauti geresniam skoniui naudojami papildomi prieskoniai – apyniai, medus, kartais net uogos ir vaisiai. Alaus stiprumas – 2,5-12% alkoholio tūrio.

Liepos 18 dieną švenčiama Tarptautinė aludarių diena. Ji skirta alaus gamintojams, tądien rengiamos alaus ragavimo ir vertinimo varžybos.

Ši diena istorijoje

1259 metais Mindaugas dovanojo Vokiečių ordinui visą Žemaitiją, Skalvą ir didžiąją dalį Jotvos (Dainavos). Istorijos eigoje Žemaitiją savo priešams net kelis kartus užrašė ne tik Mindaugas, bet ir Vytautas. Tačiau  tik Skalva ir Dainava ilgam išnyko iš Lietuvos žemėlapių. Žemaitija, kuri per daugelį šimtmečių buvo bene labiausiai strateginiais sumetimais atiduodama ar niokojama svetimšalių kariuomenių, iki dabar išlaikė savo išskirtinumą ir unikalumą.

Šią dieną 1861 metais Vilniuje įvyko didelė demonstracija prieš caro valdžią dėl Lenkijos ir Lietuvos laisvės, dėl Žečpospolitos atkūrimo.

1992 metais Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga akredituota prie Jungtinių Tautų.

2004 metų rugpjūčio 7 dieną Gdanske Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai —  Valdas Adamkus ir Aleksandras Kvasnevskis (Aleksander Kwasniewski) — aptarė bendro abiejų šalių elektros tilto bei geležinkelio tiesimo, automobilių magistralės "Via Baltica" tiesimo bei Lietuvos lenkų ir Lenkijos lietuvių probleminius klausimus.

1945 metais — SSRS paskelbė karą Japonijai, tačiau ši po savaitės kapituliavo.

Šią dieną vardadienius švenčia Donatas, Kajetonas, Sikstas, Drąsutis, Jogailė, Klaudija, Jogilė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Muilo burbulai, archyvinė nuotrauka

Rugpjūčio 7 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

10
(atnaujinta 18:44 2020.08.06)
Rytoj, rugpjūčio 7 dieną, Avinui su neigiamomis mintimis, kurios šią dieną persekioja, reikia kovoti su aktyviais veiksmais, o Mergelei derėtų atsisakyti bet kokių finansinių operacijų

Diena, kai suaktyvėja tamsiosios jėgos.

Visų pirma, šiuo metu suaktyvėja energetiniai vampyrai, kurie per kivirčus, viešus skandalus ir provokacijas bando gauti energijos. Jei įtariate, kad kas noes linkęs į destrukciją, šiandien geriau vengti su juo bendrauti. Depresinė būsena, baimės, abejonės savimi, taip pat daugeliui būdingi baziniai instinktai — pasididžiavimas, pavydas ir pyktis gali lietis per kraštus.

Avinas (21.03 - 20.04)


Su neigiamomis mintimis, kurios šią dieną persekioja, reikia kovoti su aktyviais veiksmais — ir kuo daugiau dalykų planuoji, tuo geriau.

Jautis (21.04 - 21.05)
Bendravimas, kurio sieks kiti, telefoniniai pokalbiai ir susirašinėjimas neatneš jokios naudos, bet atims laiką ir energiją.

Dvyniai (22.05–21.06)
Svarbiausias dalykas bendraujant su artimaisiais yra valdyti emocijas, kitaip yra didelė tikimybė, kad jie jums atsakys tuo pačiu, ir tada nepavyks išvengti konflikto.

Vėžys (22.06–22.07)
Kilus ginčui, mylimasis gali jums per daug pasakyti - neturėtumėte atsižvelgti į jo žodžius į širdį, jis norėjo jus įskaudinti skausmingiau, bet iš tikrųjų jis to nemano.

Liūtas (23.07–21.08)
Gali būti greito ir lengvo uždarbio pasiūlymas, su kuriuo į jus kreipsis nepažįstamas žmogus – nesutikite nedvejodami, greičiausiai, jis nebus toks pelningas.

Mergelė (08.24–09.23)
Šią dieną būtina atsisakyti bet kokių – net ir nereikšmingiausių – finansinių operacijų: yra didelė klaidos tikimybė, kuri pakenks visam reikalui.

Svarstyklės (24.09–23.10)
Jūs neturėtumėte imtis savikritikos – šiandien vietoj naudos tai atneš tik žalą, arba, veikiau, rimtą smūgį į savęs vertinimą, todėl geriau nerizikuoti dėl savo būklės.

Skorpionas (24.10–22.11)
Energetiniai vampyrai gali surengti provokacijas norėdami sulaukti jūsų reakcijos – neturėtumėte sekti jų pavyzdžiu, geriau nekreipti dėmesio į jų agresyvius išpuolius.

Šaulys (23.11–21.12)


Nepageidautina su kažkuo pasidalyti savo profesinėmis idėjomis – jos gali būti pagrobtos iš jūsų ir pateiktos kaip jų pačių, ir niekas neatšaukė tokio dalyko kaip pikta akis.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Dėl to, kad neįmanoma objektyviai įvertinti visų veiksnių – tiek teigiamų, tiek neigiamų – bet koks šią dieną priimtas sprendimas gali pasirodyti neteisingas, todėl geriau nuo jo susilaikyti.

Vandenis (21.01–18.02)
Gali būti, kad jūsų gyvenime gali atsirasti žmogus iš praeities, su kuriuo kadaise buvote užmezgęs artimus santykius: neturėtumėte dėti ypatingų vilčių į šį susitikimą, greičiausiai jos nepasiteisins.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Reikės atkreipti dėmesį į senyvo amžiaus giminaičius – šią dieną labiau nei bet kada to reikės, todėl turėtumėte jiems skirti laiko. 

10
Tegai:
horoskopas