Naminis augintinis. Archyvinė nuotrauka

Vilnius šunims draugiška sostinė

116
(atnaujinta 17:35 2016.10.05)
Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos asociacija įvertino Vilniaus pasiekimus draugiškos erdvės augintiniams kūrime ir skyrė apdovanojimą "Už šunims draugišką sostinę".

VILNIUS, rug 30 — Sputnik. Šiomis dienomis į Vilnių iš visos Europos suvažiavo gyvūnų augintinių gerovės politiką formuojantys ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, gyvūnų saugotojai — Lietuvos sostinėje dvi dienas vyksta Europos gyvūnų augintinių gerovės ir apsaugos konferencija.

"Sostinėje daugėja ne tik augintiniams atvirų viešųjų zonų, bet ir kitų gyvūnams draugiškų iniciatyvų — vegetariškų, veganiškų maitinimo įstaigų, specializuotų parduotuvių" — džiaugėsi Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Svečiai iš užsienio šiemet pasirinko Vilnių — miestą, kuris per pastaruosius metus visiškai pasikeitė ir tapo gyvūnams draugiška sostine.

Savivaldybės iniciatyva mieste nėra raudonai perbrauktų draudžiamųjų ženklų lankytis su gyvūnais viešosiose erdvėse, pakeisdamas juos naujais draugiškais ženklais: "Tvarkingų augintinių zona", "Saugaus pasivaikščiojimo zona", skatinančiais elgtis atsakingai ir tvarkingai.

Tai įvertinusi Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija įteikė sostinės vadovui apdovanojimą — "Už šunims draugišką sostinę".

Konferencijos dalyviai gyrė Vilnių

Konferencijoje patirtimi dalinasi daugiau kaip 160 dalyvių iš įvairių nevyriausybinių organizacijų, valstybinių institucijų ir universitetų, tarp jų — svečiai iš 15 užsienio šalių: Suomijos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Olandijos, Danijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Italijos, Kroatijos, Vokietijos, Belgijos, Liuksemburgo, Baltarusijos.

Šiandien konferencijoje dalinamasi patirtimi apie prieglaudų veterinarinę mediciną ir naujas priemones gyvūnų augintinių gerovei, gyvūnų augintinių prekybą internetu, nelegalios šunų ir kačių prekybos ES stabdymą bei kita.

Konferencijos dalyvė Joanna Swab (Džoana Svab), "Humane Sociaty International" direktorė Europoje džiaugėsi Vilniaus naujovėms.

"Lankausi Vilniuje jau trečiąjį kartą. Labai smagu matyti pozityvius pokyčius mieste. Gyventojai ir turistai, kuriems svarbi gyvūnų gerovė, ne tik randa daugiau šunims draugiškų vietų, bet ir gali lankytis veganišką ir vegetarišką maistą tiekiančiose maitinimo įstaigose, kurių Vilniuje kaskart vis daugiau", — pastebėjo Svab.

Vilniuje per šiuos metus buvo pakeista apie 50 draudžiamųjų ženklų į draugiškus.

Gyvūnus vedžiojantys šeimininkai kviečiami būti sąmoningi, prisiimti atsakomybę ir patys spręsti, ar viešose vietose jų šuo gali sukelti grėsmę aplinkiniams, ar jam reikėtų antsnukio.

Be to, Vilniuje atsirado naujas informacinis ženklas — "Augintinių paplūdimys", kuris buvo įrengtas specialiame šunų paplūdimyje. Iki tol šunys apskritai vandens telkiniuose sostinėje maudytis negalėjo. Augintinių maudynėms buvo parinkta speciali vieta Vingio parke, Neryje. Netoli šio paplūdimio yra šunų vedžiojimo aikštelė.

Šiemet taip pat buvo panaikinta rinkliava daugiabučiuose laikomiems šunims ir katėms. Atšaukta rinkliava ne tik sumažino finansinę naštą, bet ir paskatino vilniečius registruoti savo augintinius gyvūnų augintinių registre.

116
Dar šia tema
Vilnius paskaičiavo: sostinės skola sumažėjo bevek 15 mln eurų
Sostinė pritraukia vis daugiau turistų
Sostinė sutaupytas lėšas skirs socialinio būsto statybai