Biuletenis rinkėjo rankose. Archyvinė nuotrauka

Šiemet Seimo rinkimuose lietuviai dalyvauja aktyviau nei 2012-aisias

97
(atnaujinta 14:17 2017.09.12)
Seimo rinkimuose per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas jau balsavo daugiau nei 87 tūkstančiai žmonių — 24 tūkstančiais daugiau nei per tą patį laikotarpį 2012-ųjų rinkimuose.

VILNIUS, spal 7 — Sputnik. Iš viso per trečiadienį ir ketvirtadienį savo valią pareiškė 87 tūkstančiai 278 rinkėjai arba 3,5% visų rinkėjų. Iš jų daugiau nei 75 tūkstančiai balsavo iš anksto savivaldybėse, beveik 12 tūkstančių — specialiuose paštuose ir dar beveik 300 rinkėjų namuose, pranešė BNS.

Tuo tarpu per praėjusius Seimo rinkimus tuo pačiu laikotarpiu balsavo daugiau nei 63 tūkstančiai arba 2,47% nuo visų rinkėjų, apie 50 tūkstančių išankstiniame balsavime savivaldybėse ir apie 13 tūkstančių specialiuose paštuose.

Rinkėjai. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Balsavimas iš anksto jau baigėsi, o specialiuose paštuose ir namuose tęsiamas. Specialiuose paštuose balsuoja esantys sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atliekantiys karo tarnybą, taip pat esantys sulaikymo ir įkalinimo įstaigose.

Namuose balsuoti gali neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, taip pat sulaukę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7:00 ir baigsis 20:00 valandą.

Iš viso rinkimų biuletenyje daugiamandatėje apygardoje yra 14 sąrašų. Dvylika partijų savarankiškai dalyvaus rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas.

Kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5% rinkėjų  balsų, koalicijai barjeras yra aukštesnis — 7%.

97
Temos:
Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (92)
Dar šia tema
Rinkimai-2016: prasideda išankstinis balsavimas
Rinkimai-2016: Grybauskaitė balsavo už valdžą, kurį mažiau vagia
Pirmieji pažeidimai: Alytuje iš rinkimų stebėtojo atimtas pažymėjimas
Butkevičiaus teigimu 50% aktyvumas per Seimo rinkimus būtų geras rezultatas