Policija. Archyvinė nuotrauka

Noras prabangiai gyventi privedė iki kalėjimo

109
Radviliškio vaikų globos namuose gyvenantys nepilnamečiai labai troško gyvenimo be taisyklių, tačiau laisvės jiems tai nesuteikė. Jaunuolių siekis prabangiai gyventi maksimaliai apribojo jų laisvę.

VILNIUS, lapkr 4 — Sputnik. Policijos departamentas paviešino dviejų nepilnamečių liūdną istoriją. Du paaugliai svojojo apie gražų gyvenimą be apribojimų. Jaunuoliai tiesiog norėjo laisvai valdyti savo gyvenimą. Bet didelis noras atvedė juos į kalėjimą.

Dviems Radviliškio nepilnamečiams gyvenimas vaikų globos namuose atrodė nepatrauklus dėl ten egzistuojančių įvairių taisyklių ir jų laisvės varžymo. Todėl 14-metis ir 15-metė, siekdami  laisvės pagal jų sampratą, ne kartą spruko iš juos globojančios įstaigos ir bandė gyventi be pareigų ir atsakomybės, siekdami tik malonumų. Deja, jų gyvenimas be taisyklių pradėjo gadinti gyvenimą aplink juos esantiems žmonėms, todėl nepilnamečiai atsidūrė Radviliškio policijos  akiratyje. Pareigūnams teko imtis sankcijų ir jų laisvę apriboti daug daugiau, negu  ji buvo ribojama  globos namuose. Radviliškio rajono apylinkės teismas  už nusikaltimą jau anksčiau teistam 14-mečiui skyrė  dviejų mėnesių suėmimą, o jo 15-metei bendrininkei, kuri  dar neteista, skirta kita švelnesnė, su laisvės atėmimu nesusijusi, kardomoji priemonė.

Policijos pareigūnai  tiria septynias rugsėjo-spalio mėnesiais  minėtų jaunuolių padarytas nusikalstamas veikas, kurias jie padarė savo trokštamai laisvei realizuoti. Laisvė, jų supratimu, tai  — įvairios pramogos ir  brangių daiktų turėjimas, kuriuos įsigyti jie nusprendė, atimdami  juos iš kitų.

Kiek "prisidirbo"

Spalio 10 dieną nepilnamečiai su dar vienu jaunuoliu, pritaikę durų spynos raktą, įsibrovė į Maironio gatvėje esantį gyvenamąjį namą  ir iš ten pasisavino mobilaus ryšio telefoną bei automobilio užvedimo raktelį.

Spalio 15 dieną Kudirkos gatvėje nuo jų nukentėjo  moteris. Jaunuolių grobis buvo jos rankinė su 94 eurais. Spalio 21 dieną toje pat gatvėje rankinės su 40-čia eurų neteko kita Radviliškio gyventoja.

Jaunuoliai grobio ieškodavo, slankiodami Radviliškio gatvėmis ir lankydamiesi įvairiose vietose, į kurias galima laisvai patekti. Štai  Radviliškio ligoninės koridoriuje iš ant pakabos paliktos merginos striukės kišenės jie pagrobė mobilaus ryšio telefoną, o  "Maximos"  parduotuvėje buvo sulaikyti vagiantys laisvalaikio batelius, kurių bendra vertė siekė 120 eurų.

Rugsėjo 23 dieną šie du nepilnamečiai realizavo  troškimą turėti automobilį.  Iš Kudirkos gatvės namo kieme esančios automobilių stovėjimo aikštelės jie pagrobė vienai uždarajai akcinei bendrovei priklausantį automobilį "Fiat Bravo" ir juo gastroliavo po visą Radviliškio rajoną. Laimei, gastrolės baigėsi be aukų. O grėsmė tam buvo, nes už transporto priemonės vairo sėdėjo teisės ir įgūdžių vairuoti neturintis 14-metis. Jaunuolius sustabdė tik "užkalęs" automobilio variklis.

Gastrolės pasibaigė liūdnai

Rugsėjo 25 dieną  kelyje "Sidabravas-Birželiai-Naujamiestis", ties  Birželių kaimo, žmonės pastebėjo šalikelėje stovintį automobilį ir aplink jį tūpčiojančius vaikus. Situacija jiems pasirodė keistoka ir įtartina, todėl jie savo pastebėjimais pasidalino su policija.

Pasirodęs patrulių ekipažas paauglius išgąsdino. Jie pasislėpė netoliese įvykio vietos esančiuose savo pažįstamų namuose. Kai pareigūnai nustatė, kad šalikelėje stovintis automobilis yra tas pats, kuris buvo pagrobtas prieš dvi dienas, jie pradėjo aplinkinių gyventojų apklausas ir atrado besislapstančius vaikus.

Nepilnamečių nusikalstamų veikų apogėjimu  tapo vagystė iš jais besirūpinančių vaikų globos namų. Spalio 25-osios vakare, atrakinę duris, jie pateko į direktoriaus pavaduotojos kabinetą ir pagrobė 60 eurų,  po to geležiniais strypais jie išlaužė  buhalterijos kabineto ir jame esančio seifo duris ir pagrobė 2087 eurus. Su šiais pinigais paaugliai iš globos namų vėl pabėgo. Per pusantros paros jie pinigus išleido brangiems rūbams ir kitiems pirkiniams, pramogoms bei kavinėms. Vaikai buvo sulaikyti Šiauliuose, "Saulės miesto" pramogų ir prekybos centre. Išsiginti šio nusikaltimo jiems nepavyko, nes  jų nusikalstamus veiksmus užfiksavo globos namuose įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

109
Temos:
Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)
Dar šia tema
Teismas sugriežtino bausmę mokytojai, lytiškai santykiavusiai su nepilnamečiu
Lietuvos paštas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos paštas išsikelia Gedimino prospekto

(atnaujinta 13:25 2020.07.10)
Naujame pašto skyriuje Totorių gatvėje įrengti 4 aptarnavimo langeliai, suprojektuota laukiamoji salė bei siuntų pakavimo ir savitarnos erdvės, įrengta kondicionavimo bei eilių reguliavimo sistemos

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Nuo liepos 21 dienos Vilniaus centre esantis Lietuvos pašto skyrius klientus priims naujose patalpose adresu Totorių g. 8, praneša Lietuvos pašto spaudos tarnyba. 

Pranešama, kad naujas skyrius pritaikytas šiuolaikiniam aptarnavimui, pagerės darbo sąlygos ir pašto darbuotojams. Be to, tame pačiame pastate bus įkurtas ir Lietuvos pašto siuntų centras.

"Tik laiko klausimas buvo kada išsikelsime iš Gedimino prospekte esančių patalpų, nes pastatas buvo ženkliai per didelis šiuolaikinio pašto veiklai. Persikėlimas į naujas modernias patalpas yra žingsnis į priekį", – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Įvertinus esamus klientų srautus ir sparčią siuntų terminalų plėtrą Vilniaus mieste, naujame pašto skyriuje įrengti 4 aptarnavimo langeliai, suprojektuota patogi laukimo salė bei siuntų pakavimo ir savitarnos erdvės, įrengta kondicionavimo bei eilių reguliavimo sistemos, skyrius pritaikytas žmonėms su negalia, taip pat tėveliams su vežimėliais. 

Įrengtos ir specialios darbo ir poilsio erdvės: specialūs laiškininkų baldai, siuntų skirstymo baldai, virtuvėlė ir persirengimo kabinos.

Siuntų centras

Naujai įrengtose 443 kvad. m patalpose įsikurs ne tik paštas, bet ir siuntų centras, į kurį bus perkelti laiškininkai ir skirstytojai iš 3 pašto skyrių, aptarnaujančių centrinę Vilniaus miesto dalį. 

Siuntų centre vyks lokalus skirstymo procesas, po kurio tiesiai į apylinkes aptarnauti klientus išeis laiškininkai. 

Perkelto pašto skyriaus darbo laikas nesikeis: darbo dienomis jis dirbs 9 – 19 val., šeštadieniais – iki 14 val.

Tai bus 41 pagal naują koncepciją atnaujintas Lietuvos pašto skyrius. 

Tegai:
Lietuvos paštas
Dar šia tema
Lietuvos paštas išleido VSAT 100-mečiui skirtą pašto ženklą
Sprogmenų neutralizavimo operacija Kaune, nuotrauka iš įvykio vietos

"Sprogmenų lobis": Kaune kelias dienas vyko bombų neutralizavimo operacija

(atnaujinta 13:24 2020.07.10)
Praeitą šeštadienį Aleksote buvo rastos trys Pirmojo pasaulinio karo aviacinės bombos bei dar apie keliasdešimt kitokių sprogmenų

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (Inžinerijos bataliono) išminuotojai penktadienį Aleksote neutralizavo apie keliasdešimt betoninių vokiškų aviacinių bombų ZC-250, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

Toje pačioje vietoje vos prieš keletą dienų, šeštadienį, buvo rastos trys Pirmojo pasaulinio karo aviacinės bombos bei dar apie keliasdešimt kitokių sprogmenų.

Операция по обезвреживанию взрывчатых веществ в Каунасе
Sprogmenų neutralizavimo operacija Kaune

Vandeniui paplovus šlaitą vos už keliasdešimt metrų nuo savaitgalį vykdytos sprogmenų neutralizavimo operacijos vietos vėl buvo pastebėti į sprogmenis panašūs daiktai. Išminuotojams apžiūrėjus teritoriją, nustatyta, kad gilioje upelio vagoje su stačiais šlaitais yra apie keliasdešimt betoninių vokiškų aviacinių bombų ZC-250. Atsižvelgus į tai, kad radinys gali kelti pavojų, buvo uždaryta J. Bakanausko gatvė ir nedelsiant pradėta išminavimo operacija.

"Operacija — nestandartinė, apimtys didelės ir sunku prognozuoti jos pabaigą. Pirminiu vertinimu, paviršiuje buvo galima identifikuoti apie 30 įvairios būklės bombų, tačiau jas iškėlus matyti, kad jų gali būti apie 70 ir daugiau", — teigė Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kpt. Kazimiras Bogdanas.

Pranešime pabrėžiama, kad nors rastos bombos savyje neturi sprogmenų ar pavojingų medžiagų, o būklė tokia, kad jas galima saugiai iškelti ir transportuoti į Rokų poligoną sunaikinti, operaciją sunkina status šlaitas bei po lietaus gerokai pažliugusi žemė.

Операция по обезвреживанию взрывчатых веществ в Каунасе
Sprogmenų neutralizavimo operacija Kaune

Lietuvos kariuomenės atstovai mano, kad radinys šiame šlaite dar nėra paskutinis, bes šalia yra buvę Kauno tvirtovės kairiojo Nemuno kranto centriniai artilerijos sandėliai. Pasakojama, kad sovietiniais metais valant sandėlius nereikalingų sprogmenų buvo atsikratoma, juos tiesiog numetant nuo šlaito. Inžinerijos bataliono išminuotojai į šią vietą jau yra vykę ir anksčiau.

Bogdanas priminė, kad gegužės mėnesį apie 300–400 m atstumu nuo penktadienio radinių vietos taip pat buvo aptikta betoninių aviacinių bombų — tąsyk buvo rasta ir 500 kg aviacinė bomba SC-500, "kuri galėjo pridaryti žalos kilometro spinduliu esantiems gyventojams". 

Операция по обезвреживанию взрывчатых веществ в Каунасе
Sprogmenų neutralizavimo operacija Kaune

Lietuvos kariuomenės išminuotojai įspėja, kad nuo I ir II pasaulinių karų likusių nesprogusių sprogmenų yra ne tik sausumoje, bet ir Lietuvos vandenyse, bei ragina gyventojus būti atidžius bei sąmoningus. Prašoma pastebėjus sprogmenį ar neaiškios paskirties daiktą, panašų į sprogmenį, jokiu būdu neliesti ir iš karto pranešti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

Tegai:
sprogmenys, Lietuvos kariuomenė
Dar šia tema
Išminuotojai parodė, kaip sprogmenys neutralizuojami po vandeniu — video
Išminuotojai parodė, kaip vyksta sprogmenų neutralizavimo operacija