Specialiųjų tyrimų tarnyba. Archyvinė nuotrauka

Perspėk apie korupciją su mobiląja programėle "Pranešk STT"

13
(atnaujinta 12:40 2016.11.12)
Specialiųjų tyrimų tarnyba kviečia apie korupcijos atvejus pranešti mobiliąja programėle "Pranešk STT".

VILNIUS, lapkr 12 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) visus šalies gyventojus ragina būti pilietiškiems ir apie pastebėtus korupcijos atvejus informuoti STT pareigūnus. Dabar tai galima padaryti dar patogiau ir greičiau — naudojant mobiliąją programėlę "Pranešk STT".

Bepilotis orlaivis. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Песня

Naudojant "Pranešk STT" galima tiesiog mobiliuoju telefonu perduoti informaciją apie kyšio reikalavimą, kyšio siūlymą, piktnaudžiavimą tarnyba ar kitą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, nufotografuoti ir prisegti tai, kas užfiksuota, o prireikus, navigacijos pagalba nukeliauti iki artimiausio STT padalinio. Vidaus saugumo fondo lėšomis finansuota mobilioji programėlė skirta "Android" ir "iOS" operacines sistemas turintiems išmaniesiems telefonams.

"Ieškome naujų, žmonėms patogių komunikacijos formų ir raginame šalies gyventojus nesitaikstyti su korupcija —  tarnybai perduoti vertingą informaciją nedelsiant", — sako STT direktorius Saulius Urbanavičius.

Anot Urbanavičiaus, susidūrę su korupcijos atvejais šalies gyventojai STT praneša vis drąsiau, jau kelerius pastaruosius metus STT pareigūnai stebi augantį pranešančių asmenų skaičių, mažėja anoniminių pranešimų. Paskutiniais duomenimis, kas trečią ikiteisminį tyrimą STT pradeda, remiantis žmonių suteikta vertinga informacija. 

"Vertinga informacija yra ta,  kai pranešime aiškiai nurodomi galimai korupciniame nusikaltime dalyvaujantys  asmenys, laikas, vieta, pinigų sumos (kyšininkavimo ir papirkimo atveju), neteisėti veiksmai ir padaryta žala, taip pat jei nurodomi asmenys, galintys patvirtinti nurodytas aplinkybes", — sako STT vadovas.

Iki šiol apie galimus korupcijos atvejus dažniausiai buvo pranešama internetu, dabar tikimasi, kad šalies gyventojai  dažniau  pasitelks mobiliąją programėlę ir atsisakys anonimiškumo. Mobiliąja programėle galima pranešti  ir anonimiškai, tačiau STT ragina pranešant nurodyti savo duomenis — tokiu atveju, išlaikant konfidencialumą, kiekvienas pranešantis bus informuotas apie STT atliktus veiksmus ir priimtus sprendimus,  pareigūnai, prireikus, galės su informaciją suteikusiu asmeniu susisiekti ir patikslinti įvykio aplinkybes.

Piliečiai prieš korupciją

Pastaraisiais metais apie korupciją pranešama vis dažniau. Per tris šių metų ketvirčius jau užregistruoti 1 456 gyventojų pranešimai, prognozuojama, jog metų pabaigoje jų bus apie 1 800. 2014 meatais STT gavo  1 316, 2015 metais — 1 509 pranešimus. Daugiausia apie galimą korupciją pranešama Vilniaus regione, tačiau šalies gyventojai vis drąsiau korupcijos atvejus fiksuoja ir apie juos tarnybai ryžtasi pranešti Kauno ir Klaipėdos regionuose.

Nuosekliai auga ir pasitikėjimas STT — mažėja anoniminių pranešimų. Jei per 2015 metus iš 1 509 pranešimų 413 tarnybai buvo pateikti anonimiškai, tai šiais metais sulaukta jau šiek tiek mažiau — 399 anoniminių pranešimų.

Korupcijos atvejai, dėl kurių dažniausiai kreipiamasi, susiję su  savivaldybių ir jų įstaigų veikla, žemėtvarka, sveikatos apsauga ir farmacija. Dažniausiai šalies gyventojų užfiksuojamos kyšio formos — pinigai, sutartys darbams atlikti, kelionės į egzotiškas šalis, brangūs papuošalai ar automobiliai.

STT veikla

STT pareigūnai atskleidžia sunkias, sistemines, didžiausią žalą valstybei darančias korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimą. STT tirtose bylose kasmet nuteisiama daugiau kaip 100 asmenų, tarp jų daugiausia politikų, viešajame ir privačiame sektoriuose vadovaujančias pareigas užimančių asmenų.

13
Dar šia tema
Naujas STT direktoriaus pavaduotojas davė priesaiką
STT vėl reiškia įtarimus dėl prekybos poveikiu
Teisėsaugos pareigūnai atliko kratas Lietuvos Respublikos Seime
Karvės

Žalio pieno pirkimo-pardavimo procese tęsiama nesąžiningų veiksmų prevencija

(atnaujinta 13:59 2020.08.09)
Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos veiklos priežiūra toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra tęsia ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūrą, praneša Žemės ūkio ministerija.

Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos ji toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese.

— Nors Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 2020 m. vasario 6 d. pripažino, kad Pieno įstatymo priėmimo tvarka prieštarauja konstituciniams teisinės valstybės, atsakingo valdymo principams, tačiau liko galioti Pieno įstatymo straipsniai, pagal kuriuos Agentūra toliau vykdo įstatyme nustatytų nesąžiningų veiksmų priežiūrą", — teigiama pranešime.

Pranešime teigiama, kad atnaujintoje Ūkio subjektų perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūros tvarkoje numatyta, jog agentūra, siekiant tinkamai užtikrinti kontrolę, didžiausią dėmesį skirs metodinei pagalbai, tiesioginiams ir netiesioginiams susitikimams, konsultacijoms su žalio pieno pirkėjais ir pardavėjais.

Tuo pačiu patikros bus atliekamos tikrinant einamuosius atsiskaitymus, žalio pieno pirkimo-pardavimo sutarčių sudarymą ir jų keitimą.

Tegai:
patikra, Žemės ūkio ministerija (ŽUM), karvės
Dar šia tema
Tyrimas atskleidė, kokią reikšmę sveikai gyvensenai teikia Lietuvos gyventojai
Prokuratūros ir teismai Lietuvoje galės dažniau skirti piniginį užstatą
Užfiksuotas dviejų amerikiečių orlaivių perėmimas rusiškuoju Su-27 — video
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uoste išsiliejo naftos produktai

(atnaujinta 14:35 2020.08.09)
Dėmė buvo aptikta ankstyvą sekmadienio rytą. Šiuo metu Uosto direkcija ėmėsi visų priemonių jai likviduoti

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Klaipėdos uoste buvo pastebėta naftos produktų dėmė, praneša Uosto direkcijos spaudos tarnyba.

Vieta buvo aptikta žiemos įlankoje sekmadienį apie 06:00.

Uosto direkcijos dispečeriai informavo atsakingas institucijas apie įvykį ir į išsiliejimo vietą išsiuntė laivą "Zunda", skirtą teršalams surinkti.

Be to, buvo įtraukti narai ir naftos surinkimo laivas iš Uosto direkcijos "Naras". Išsiliejus, uoste buvo pastatytos 350 metrų ilgio užtvaros, kurios kaupia teršalus, lokalizuodamos plitimą.

Tiriama teršalų kilmė ir galimas išplitimas.

Tegai:
nafta, Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Radviliškyje ir Klaipėdoje pro langą ir balkoną iškrito du mažamečiai vaikai
Sinoptikai gyventojams žada 30 laipsnių šilumą