Šuniukas. Archyvinė nuotrauka

Paprasti patarimai, kaip apsaugoti savo augintinius žiemą

29
Šaltu metų laiku reikėtų nepalikti kambarinių gyvūnų ilgą laiką lauke, ypač esant blogoms oro sąlygoms ar šalčiams. Lauke laikomiems gyvūnams žiemai reikalinga parengti patikima būdą ir tinkamai juos mitinti.

VILNIUS, gruod 5 — Sputnik.  Žema aplinkos temperatūra, sniegas, vėjas, lijundra ar šlapdriba gali kelti rimtų grėsmių auginamiems gyvūnams, perspėja šalies maisto ir veterinarijos tarnyba.

Šilti drabužėliai

Žiemos metu vedžiojant lepesnius šunis, patartina juos aprengti specialiais drabužėliais. Šunų drabužiai turi dengti visą kūną iki pat uodegos bei pilvo apačią.

Jokių sniego kamuoliukų

Pasivaikščiojimo su augintiniu metu reikia nuolat stebėti, ar ant jo letenų nėra susidariusių sniego kamuoliukų, jei yra — kuo skubiau pašalinti, nes jie gali sukelti nušalimus.

Po pasivaikščiojimo — apžiūrėkite augintinį

Po pasivaikščiojimo lauke būtina apžiūrėti šuns pėdas, ausis ir uodegą, ar nėra nušalimų. Jeigu kyla įtarimų, rekomenduotina pasitarti su veterinarijos gydytoju.

Nuvalykite augintinio letenas

Druska ir kitos cheminės medžiagos, naudojamos tirpdyti sniegą ir ledą, gali dirginti augintinio pėdų pagalvėles, todėl visada po pasivaikščiojimo reikia nuvalyti augintinio letenas drėgnu rankšluosčiu, kad šuo nepradėtų jų laižyti ir šios dirginančios  medžiagos nepatektų jam į burną.

Nepalikite augintinių vienų automobilyje

Esant šaltiems orams, negalima palikti augintinio vieno automobilyje, nes žiemą automobilio vidus labai greitai atšąla ir jame likęs gyvūnas gali mirtinai sušalti.

Žiemą kai kurie gyvūnai, ypač katės, mėgina slėptis nuo šalčio po automobilių variklių gaubtais ir dėl to dažnai nukenčia, patiria įvairias traumas ar net žūsta. Todėl vairuotojams patartina prieš užvedant automobilius, juos apžiūrėti.

Patikima būda — sveikas augintinis

Jei šuo yra laikomas lauke (voljere), pirmiausia reikėtų pasirūpinti jam patogia būda, kuri jį apsaugotų nuo drėgmės, šalčio ir blogo oro.

Būda turėtų būti pakankamai didelė, kad šuo galėtų patogiai tupėti ir gulėti, tačiau ir ne per didelė, kad galėtų gerai išlaikyti šuns kūno šilumą.

Grindys turi būti pakeltos keletą centimetrų nuo žemės ir padengtos drėgmę sugeriančia medžiaga.

Panda Kinijos draustinyje. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Šuns namelio landa turėtų būti atsukta į priešingą vėjo krypčiai pusę ir uždengta drėgmei nepralaidžia medžiaga.

Daugiau maisto — daugiau energijos

Reikia nuolat tikrinti vandens dubenėlį, vanduo turi būti šviežias ir neužšalęs. Žiemą geriau naudoti ne metalinius, o plastikinius maisto ir vandens dubenėlius, kad augintinis neprišaltų liežuvio.

Gyvūnams, kurie žiemą praleidžia daug laiko lauke, maisto reikia daugiau, nes norint išlaikyti kūno šilumą, jie išeikvoja daugiau energijos. Dėl tinkamos mitybos galima pasiklausti veterinarijos gydytojo ar specialisto patarimo. Būtina prižiūrėti šuns kailį, nes purvinas ir sulipęs, jis nepakankamai sulaiko šilumą. 

29
Dar šia tema
Kelių policija įspėja: atsargiai, laukiniai gyvūnai
Už šuns ausų apkarpymą tauragietė sumokės baudą
Aplinkos ministerija leidžia sumedžioti 60 vilkų