Smurtas. Archyvinė nuotrauka

Verslininkės padės krizę išgyvenančioms moterims atsistoti ant kojų

87
(atnaujinta 12:51 2016.12.06)
Šalies verslininkės pasiūlys pagalbą smurtą kenčiančioms moterims, norinčioms iš esmės pakeisti savo gyvenimą.

VILNIUS, gruod 6 — Sputnik. Prezidentūroje 10:00 rengiamas Vilniaus miesto Krizių centro globojamų moterų, patyrusių smurtą artimoje aplinkoje, susitikimas su Lietuvos verslo moterų tinklo atstovėmis, praneša prazidentės spaudos tarnyba.

Atsiliepdamos į prezidentės inicijuotą kampaniją "Už saugią Lietuvą", kurios vienas tikslų — mažinti smurtą ir padėti jo aukoms, verslininkės pirmą kartą pasiūlys savo pagalbą moterims, norinčioms iš esmės pakeisti savo gyvenimą. 

Susitikimo metu Krizių centro globotinės pasidalins savo skaudžia patirtimi ir su veikliomis verslo atstovėmis kalbėsis, kaip pakeisti sudėtingą savo situaciją. Kiekvienai išeities ieškančiai moteriai bus parengtas planas, kurį įgyvendinti padės verslininkės, įsipareigojančios imtis mokytojų ir pagalbininkių vaidmens. Pagal šį planą krizę išgyvenančioms moterims bus sudaryta galimybė atsistoti ant kojų, įsitraukti į socialinį ir kultūrinį gyvenimą.        

Smurto artimoje aplinkoje problema šalyje itin aktuali. Per pirmąjį šių metų pusmetį užregistruota daugiau nei 23 tūkstančiai pranešimų apie smurtą, nuo jo kenčia kas trečia Lietuvos moteris. Vien praėjusiais metais Krizių centre buvo apsistojusios 68 moterys su 111 vaikų.

87
Dar šia tema
Ketvirtadalis lietuvių linkę pateisinti seksualinį smurtą šeimoje
Vilnius sako "ne" smurtui prieš moteris
Discussion