Vilniaus Vkarinis aplinkkelis iš Karoliniškių pusės. Archyvinė nuotrauka

Kalėdų dovana Vilniui: eismo greitis aplinkkelyje 90 km/h

100
(atnaujinta 17:12 2016.12.06)
Vilniaus savivaldybė dar iki šių metų pabaigos žada atidaryti vakarinį aplinkkelį. Vairuotojai galės ne tik patogiau nuvažiuoti iki reikiamos vietos, bet ir padarys tai net 90 kilometrų per valandą greičiu.

VILNIUS, gruod 6 — Sputnik. Vakariniu aplinkkeliu bus galima važiuoti dar šių metų pabaigoje, praneša Vilnaisu savivaldybės spaudos tarnyba.

Savivaldybė perspėja, kad jau suplanuota, jog Vakariniu aplinkkeliu bus galima važiuoti 90 kilometrų per valandą greičiu, nes tai nesukels jokio pavojaus eismo saugumui.

Toks važiavimo greitis buvs nustatytas savivaldybės ir Automobilių kelių direkcijos bendru sprendimu.

Pareigūnai nagrinėjo eismo situaciją, srautus ir jų greitį tiek Vakarinio aplinkkelio etapuose, tiek Gariūnų gatvėje, Vilniaus pietiniame aplinkkelyje, Kirtimų gatvėje.

Tačiau kai kuriose vietose yra numatytos išimtys. Tam tikrose kelio atkarpose greitis bus sumažintas iki 70 kilometrų per valandą dėl saugumo: ties dviejų lygių sankryžomis su Šiaurine ir Ukmergės gatvėmis, ties persirikiavimo juostomis, Gariūnų gatvėje ties šviesoforais reguliuojama sankryža su Paneriškių gatve. Toks pat greitis yra numatytas ir Vilniaus Pietiniame aplinkkelyje ties persirikiavimo juostomis, nuovažomis į teritorijas.

Senamiestyje važiuosime lėčiau

Taip pat savivaldybė praneša apie pokyčius Senamiestyje. Savivaldybė nuo gruodžio išplėtė gyvenamosios zonos ribas ir eismas čia sulėtės — laikydamiesi Kelių Eismo Taisyklių, vairuotojai Senamiesčio gyvenamojoje zonoje gali važiuoti ne didesniu nei 20 kilometrų per valandą greičiu.

Pėstieji vilniečiai ir miesto svečiai Senamiestyje galės vaikščioti važiuojamąja dalimi visoje gyvenamojoje zonoje, kurioje pėstieji turi pirmumo teisę prieš transporto priemones.

Aplinkkelis
© Sputnik /
Aplinkkelis
100
Dar šia tema
ES tęsia Lietuvos infrastruktūros finansavimą
Taupus Vilnius: miesto skola sumažėjo 20 mln eurų
Discussion