Vėgėlė. Archyvinė nuotrauka

Iki sausio vidurio draudžiama žvejoti vėgėles

95
(atnaujinta 11:02 2016.12.15)
Žiemos žvejybos megėjams verta žinoti, kad atimiausiu metu draudžiama žvejoti ne tik marguosius upėtakius, sykus, lašišas, šlakius, bet ir vėgėles.

VILNIUS, gruod 14 — Sputnik. Nuo rytojaus įsigalioja draudimas žvejoti vėgėles, praneša Aplinkos ministerija.

Siekiant apsaugoti neršiančias vėgėles, jų žvejyba draudžiama iki sausio 14 dienos.

Vėgėlės yra labai vislios — patelė išneršia apie vieną milijoną ikrelių, tačiau ešeriai, pūgžliai ir kitos žuvys, žiemą prasidėję potvyniai  sunaikina didžiąją dalį ikrelių, todėl šių žuvų ištekliai nėra gausūs.

Vykdyti vėgėlių dirbtinio veisimo darbai nedavė teigiamo poveikio šių žuvų ištekliams, todėl natūralių išteklių apsauga yra bene vienintelė alternatyva, norint pagausinti vėgėlių kiekį.

Aplinkosaugininkai primena, kad iki gruodžio 31 dienos taip pat draudžiama žvejoti marguosius upėtakius, sykus, lašišas, šlakius.

95
Tegai:
vėgėlė, Draudimas žvejoti, Lietuva
Dar šia tema
Aplinkosaugininkų akcija "Lašiša 2016" virto tikru detektyvu
Sumedžiotas žuvis primins įspūdinga bauda
Varšuva

Ekspertas: Lenkijai svarbesni darbo migrantai nei turistai Baltijos šalių

(atnaujinta 09:47 2020.06.03)
Varšuva nenori prarasti sezoninių darbuotojų, nes bijo didelių ekonominių nuostolių, mano Rusijos strateginių tyrimų instituto ekspertė Oksana Petrovskaja

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Varšuvos valdžia yra pasirengusi rizikuoti, pandemijos metu atverdama savo sienas darbo migrantams, nes artėjant rinkimams bijo didelių nuostolių ekonomikoje, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos strateginių tyrimų instituto ekspertė Oksana Petrovskaja.

Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Jacekas Čaputovičius nepritarė savo kolegų iš Baltijos šalių siūlymui atverti sienas turistams.

Antradienį Taline įvyko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Laukdamas derybų Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu išreiškė viltį, kad Varšuva atvers sienas Baltijos šalių gyventojams.

Tuo pat metu Varšuva leidžia ES piliečiams darbo migraciją, pridūrė Čaputovičius.

Rusijos strateginių tyrimų instituto ekspertė Oksana Petrovskaja pažymėjo, kad Lenkija, matyt, nepasitiki šalies sveikatos apsaugos sistema.

"Valdžia supranta savo atsilikimą, nors padėtis Lenkijoje nėra blogiausia, jei palyginti, pavyzdžiui, su Vakarų Europa. Todėl jie nenori įsileisti turistų. Migrantus visi įleidžia — tai taip pat yra vienas iš fenomenų, nepaisant visų pavojų, pažiūrėkite —  ir Britanija, savo laiku, ir Vokietija, visos jos paleido užsakomuosius lėktuvus, kad atvežtų šiuos žemės ūkio darbuotojus. Ne tik iš Ukrainos, Ukraina neišleido. Jie buvo vežami iš Bulgarijos, kitų Rytų Europos šalių, iš kur paprastai atvyksta šie sezoniniai darbuotojai, kad surinktų derlių iš laukų, ūkininkų produkciją, kuri  žlugdavo laukuose", — pasakė ji.

Anot Petrovskos, Varšuva yra pasirengusi rizikuoti, įleisdama migrantus, nes bijo didelių nuostolių.

"Ūkininkai praras pinigus, valdžia praras žemdirbių balsus, gali įvykti kolapsas, o artėja rinkimai. Viena vertus, jie nuramina gyventojus, kad jie nevisai atidaro sienas, nes gyventojai, žinoma, visur nerimauja dėl to, kad atšaukiamos priemonės, ir bijo naujo epidemijos protrūkio. Kita vertus, jie turi paremti ekonomiką, nes ekonomika — yra tai, ką valdžią gali greitai nušluoti", — mano ekspertė.

Petrovskaja pridūrė, kad Lenkijai labai reikia darbuotojų iš Rytų, tuo metu turizmas gali palaukti, nepaisant to, kad iš šios srities taip pat galima gauti pinigų.

Lietuvos policijos pareigūnai

Klaipėdos rajone rasta moteris, kuri buvo laikoma pagrobta

(atnaujinta 09:25 2020.06.03)
Ieškota moteris buvo aptikta kitą dieną bute kartu su vyru. Daroma prielaida, kad įvyko kivirčas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Klaipėdoje rasta moteris, kuri anksčiau buvo laikoma pagrobta, praneša Lietuvos policija.

Antradienį, birželio 2 dieną, apie 16:00 iš Mazūriškių kaimo Klaipėdos rajone buvo gautas skambutis su prašymu pagalbos, tačiau jis greitai nutrūko. Į įvykio vietą atvykę policininkai rado liudytoją, kuris papasakojo, kad mergina neva buvo išvežta automobiliu.

Pasak policijos, po tam tikro laiko jie sugebėjo susisiekti su ja, ji pasakė, kad viskas gerai, ir pakabino ragelį. Telefonas buvo išjungtas.

Anksti trečiadienio rytą bute Klaipėdoje ieškota moteris (gimusi 1987 metais) buvo rasta sveika ir nesužeista, su ja buvo 1987 metais gimęs vyras. Pirminiais duomenimis, kilo buitinis konfliktas.

Vyras buvo pristatytas į vietinį komisariatą. Incidento aplinkybės tikslinamos.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl neteisėto laisvės atėmimo. Policija padėkojo visuomenei už pagalbą ieškant.

Tegai:
Klaipėda, Lietuva
Dar šia tema
Ispanijoje iš vergijos išlaisvinti 8 lietuviai — video
Alytuje policijos pareigūnu prisistatęs asmuo apvogė pagyvenusią moterį
Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl galimo vaiko pagrobimo
Lietuvoje sulaikyti Lenkijos piliečio pagrobėjai, reikalavę išpirkos