Vilniaus Kalėdų eglė. Archyvinė nuotrauka

Parodyk augintiniui Kalėdas: Katedros aikštėje renginys keturkojams

122
(atnaujinta 14:37 2016.12.16)
Ne tik žmonės džiaugiasi šventėmis, bet ir jų augintiniai jaučia artėjančių Kalėdų dvasią. Kodėl gi neparodžius jiems pagrindinės Lietuvos eglutės?

VILNIUS, gruod 16 — Sputnik. Savaitgalį sostinėje vyks akcija "Parodyk augintiniui eglutę".

"Jau gruodžio 17 dieną kviečiame Jus, mielieji gyvūnų mylėtojai, į GGI ir Mars Lietuva renginį "Parodyk augintiniui eglutę'', — pasidalino Facebook paskyroje akcijos organizatoriai.

Šį šeštadienį vilniečiai ir miesto svečiai gali atvykti prie Katedros aikštės su savo naminiu numylėtiniu, kur visų lauks daug staigmenų.

Portalas madeinvilnius.com primena, kad renginio metu galima bus įsiamžinti prie gražiausios Vilniaus eglutės su savo augintiniu. Kiekvienas, kuris nusifotografuos prie eglutės esančio specialaus stendo su savo augintiniu, pateks į "Gyvūnų gerovės iniciatyvos" fotoalbumą. Facebook šis fotoalbumas rinks patiktukus. Kiek jų bus surinka, tiek gyvūnų maisto porcijų bus paaukota gyvūnų prieglaudoms.

Prie pagrindinės miesto eglės, kuri šiemet pateko į įspūdingiausiai išpuoštų šventinių medžių sąrašą, susirinkę bus vaišinami karšta arbata ir pyragėliais.

"Šiuo renginiu norime priminti visuomenei apie keturkojus draugus, kuriems dėmesio, meilės bei priežiūros reikia ne mažiau negu žmonėms. Prieš Kalėdas labai svarbu priminti visuomenei, kad gyvūnas nėra daiktas, kurį galima supakuoti ir padėti po Kalėdine eglute. Gyvūno įsigijimas turi būti atsakingas visos šeimos sprendimas. Labai liūdna, tačiau po kiekvienų švenčių nemažai padovanotų gyvūnų iškeliauja į gyvūnų prieglaudas", — sako renginį organizuojančios VšĮ "Gyvūnų gerovės iniciatyvos" vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė.

Statistiniais duomenimis, savo namus visam gyvenimui randa tik 1 iš 10 šunų pasaulyje, o ir juos radę, ne visada gauna pakankamai dėmesio.

Anot organizatorių, kiekvienas reginio  dalyvis savo dalyvavimu galės prisidėti prie to, jog prieglaudose gyvenantys gyvūnai per šventes turėtų užtektinai maisto.

Visų akcijos "Parodyk augintiniui eglutę" dalyvių lauks prizai, atrakcionai, gerosios neBrisius.lt istorijos, gyvūnų gerovės organizacijų miestelis, jauki ir šilta zona su skaniomis vaišėmis.

Renginys vyks šį šeštadienį, gruodžio 17 dieną, 12:00-15:00 valandomis.

122
Tegai:
augintinis, Kalėdos, Mars Lietuva, Gyvūnų gerovės iniciatyvos, Vilnius
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Dar šia tema
Kalėdų dvasia keliauja po visą Europą
Prekybos centrai Kalėdų išvakarėse: viskas, kas geriausia — vaikams
Eglutės įžiebimo išvakarėse į Vilnių išriedėjo Kalėdų traukinukas
Zoologijos sodas Kalėdų proga dovanoja 20% nuolaidą
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 1-osios šventės

(atnaujinta 19:14 2020.10.31)
Nuo lapkričio 1 dienos iki metų galo lieka 60 dienų, dienos ilgis — 09 val. 26 min. Savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas

Lapkričio 1 yra 305-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 306-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 60 dienų.

2020 metų lapkričio 1 dieną saulė teka 07:19, leidžiasi 16:45, dienos ilgis — 09 val. 26 min.

Visų šventųjų diena

Visoje Europoje žmonės nuo senų laikų tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, pastarųjų pagalba savo artimiesiems. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės lanko žmones vėlyvą rudenį. Tad ne veltui lapkričio pradžioje minimos net dvi vėlių minėjimo šventės. Lapkričio 1-ąją — Visų šventųjų diena, lapkričio 2-ąją — Vėlinės.

Pirmoji šventė skirta paminėti žmonėms, po mirties paskelbtiems šventaisiais. Tikima, kad šventieji padeda žmonėms, jei jiems meldiesi.

Lapkričio 1 d. Bažnyčia visada skelbė privaloma švente, Vėlinės kai kur Europoje yra darbo, kai kur — nedarbo diena. Prasidėjus Atgimimui, Lietuvoje 1990 m. vasario 9 d. priimtas įstatymas, pagal kurį lapkričio 1-oji paskelbta nedarbo diena. Vėlinės minėtina švente (tačiau darbo diena) paskelbtos 1990 m. spalio 23 d.

Pasaulinė veganų diena

Lapkričio 1-oji paskelbta Pasauline veganų diena. 1994 metais Didžiosios Britanijos veganų bendruomenei suėjo 50 metų.

Veganai — žmonės, kurie maitinasi vien augalinės kilmės maistu. Nuo vegetarų jie skiriasi tuo, kad nevalgo netgi žuvies, kiaušinių, pieno. Jų maisto racioną sudaro vaisiai, uogos, daržovės, grūdai, riešutai, grybai. Tiesa, gydytojai diskutuoja apie tai, ar tokia mityba yra visavertė, jų manymu, veganams vertėtų vartoti įvairių maisto papildų, nors šie teigia, kad tai tikrai nereikalinga.

Tarptautinė kovos su narkomanija diena

1987 m. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė birželio 26-ąją Tarptautinė kovos su narkomanija diena.

Ši diena skirta paskatinti kovą su narkomanija, išlaisvinti visuomenę iš priklausomybės nuo kvaišalų. Kasmet narkotikus vartojančių žmonių amžius vis jaunėja.

Narkotikai — tai cheminės medžiagos, sukeliančios centrinės nervų sistemos intoksikaciją (apnuodijimą) ar panašų psichinių funkcijų pokytį. Narkomanija — tai liga, kuri atsiranda dėl trumpalaikio ar sistemingo narkotinių medžiagų vartojimo.

Šiandien savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas.

Ši diena istorijoje

1512 metais pirmą kartą Vatikane viešai eksponuoti Mikelandželo kūriniai.

1695 — veiklą pradėjo pirmasis bankas Škotijoje — "The Bank of Scotland".

Šią dieną 1755 metais žemės drebėjimo aukomis Lisabonoje tapo mažiausiai 60 000 gyventojų; stichijos metu buvo sugriauti du trečdaliai miesto.

1894 — mirė Rusijos caras Aleksandras III, šalies monarchu tapo Nikolajus II.

1936 — Benitas Musolinis paskelbė Romos-Berlyno sąjungą.

1945 metais britai pranešė, kad nacių lyderis Adolfas Hitleris nusižudė savo bunkeryje Berlyne.

1979 — gimė lenkų kilmės Lietuvos krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.

Šią dieną 1993 metais įsigaliojo Mastrichto sutartis, sukūrusi Europos Sąjungą.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Oro uostas

Nuo pirmadienio įsigalios naujas paveiktų šalių sąrašas

(atnaujinta 19:06 2020.10.31)
Tuo tarpu izoliacija ir tyrimas nebus privalomi atvykus iš Latvijos, Norvegijos ir Suomijos, taip pat iš Kanarų salų

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Nuo pirmadienio įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Raudonojoje ir pilkojoje zonose, iš kurių atvykus privaloma izoliacija arba tyrimas dėl COVID-19, atsidūrė dar daugiau Europos šalių ir regionų: Kipras, Estija, Vokietija, Švedija, visi Italijos regionai, Danijos Hovedstadeno (Hovedstaden) ir Šiaurės Jutlandijos (Nordjylland) regionai.

Tuo tarpu izoliacija ir tyrimas nebus privalomi atvykus iš Latvijos, Norvegijos ir Suomijos, taip pat iš Kanarų salų.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje iš viso patvirtinta daugiau kaip 13 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 150 pacientų. Kai kuriose savivaldybėse buvo paskelbtas vietinis karantinas. Pastaruoju metu vyriausybė griežtina saugumo priemones, kad užkirstų kelią infekcijos plitimui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 45,1 milijono infekcijos atvejų, daugiau kaip 1,1 milijono žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM rekomenduoja, jei įmanoma, artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu
Vaistininkė parodė, kaip lengvai ir greitai vaikui uždėti kaukę
Vietinis karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių