Vilniečiai. Archyvinė nuotrauka

Apklausa atskleidė Lietuvos politinių jėgų išdėstymą

127
(atnaujinta 16:49 2016.12.19)
Gruodžio pradžioje atlikta apklausa parodė, kaip lietuviai vertina dabartinę šalies politinę padėtį. Ministras pirmininkas populiaresnis už prezidentę, valdančiosios koalicijos lyderiaujančios "valstiečių“ partijos reitingas auga.

VILNIUS, gruod 18 — Sputnik. Dienraščio "Lietuvos rytas" tyrimų centrui "Vilmorus" užsakyta visuomeninė apklausa parodė, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis politikų populiarumo reitinge lenkia prezidentę Dalią Grybauskaitę. Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos reitingas išaugo, o jų mažesniaisiais partneriais Vyriausybėje tapusių socialdemokratų smuko perpus. Šeštadienį paskelbtus apklausos rezultatus pateikė BNS.

Žmonės. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Naujasis premjeras Saulius Skvernelis tapo populiariausiu šalies politiku ir aplenkė prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Anot dienraščio "Lieuvos rytas", Skvernelį apklausoje palankiai vertino 68,3% respondentų, nepalankiai — 8,7 %. Grybauskaitė sulaukė 60,8% palankių ir 22,1% nepalankių vertinimų.

Trečias sąraše yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis — jį palankiai vertino 51,7%, nepalankiai — 15,6% apklaustųjų.

Į populiariausių politikų penketuką taip pat pateko užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kas atsilieka

Kitų partijų vadovai gerokai atsilieka — liberalų lyderį Vilniaus merą Remigijų Šimašių palankiai vertino 32,5%, socialdemokratą Algirdą Butkevičių — 24,8%, "tvarkietį" Remigijų Žemaitaitį — 24,1%, konservatorių Gabrielių Landsbergį — 21,4% apklaustųjų.

Nepopuliariausiu politiku išlieka Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras "Vilmorus" apklausą atliko gruodžio 2-10 dienomis.

Skvernelis į šią apklausą po petraukos įtrauktas pirmą kartą. Jo pavardės kurį laiką nebuvo, nes jis neužėmė jokių pareigų.

Partijų populiarumas

Tarp partijų reitingo lyderiaujančias pozicijas užima "valstiečiai", jų reitingas auga, tuo tarpu  socialdemokratų smuko perpus. Parama socialdemokratų partijai smuko nuo 16% iki 7,8%.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų kampanijos plakatas. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Antroje vietoje įsitvirtinę konservatoriai išlaiko panašų populiarumą.

Per gruodžio pradžioje atliktą apklausą 31,5% respondentų sakė, kad balsuotų už "valstiečius žaliuosius". Rugsėjį prieš parlamento rinkimus analogiškoje apklausoje tokių buvo 12,6%.

Tėvynės sąjungos — Lietuvos krikščionių demokratų reitingas kiek paaugo, bet pokytis išlieka paklaidos ribose — nuo 9,2% iki 11,8%. Toliau apklausoje rikiuojasi Liberalų sąjūdis (4,3%), Lietuvos lenkų rinkimų akcija — Krikščioniškų šeimų sąjugna (3,6%), "Tvarka ir teisingumas" (3,2%)

Tyrimo duomenimis, šiek tiek pasitikėjimas išaugo ir Vyriausybe, Seimu bei Prezidentūra. Apklausa atlikta gruodžio 2-10 dienomis.

127
Tegai:
partijos, apklausa, reitingas, Lietuvos rytas, Vilmorus, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Saulius Skvernelis, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Dar šia tema
Politikų reitinge Saulius Skvernelis aplenkė prezidentę
Lietuviai pradėjo daugiau pasitikėti policija
Populiariausių partijų sąrašų lyderiai palaiko homoseksualų partnerystę
Muilo burbulai, archyvinė nuotrauka

Rugpjūčio 7 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

6
(atnaujinta 18:44 2020.08.06)
Rytoj, rugpjūčio 7 dieną, Avinui su neigiamomis mintimis, kurios šią dieną persekioja, reikia kovoti su aktyviais veiksmais, o Mergelei derėtų atsisakyti bet kokių finansinių operacijų

Diena, kai suaktyvėja tamsiosios jėgos.

Visų pirma, šiuo metu suaktyvėja energetiniai vampyrai, kurie per kivirčus, viešus skandalus ir provokacijas bando gauti energijos. Jei įtariate, kad kas noes linkęs į destrukciją, šiandien geriau vengti su juo bendrauti. Depresinė būsena, baimės, abejonės savimi, taip pat daugeliui būdingi baziniai instinktai — pasididžiavimas, pavydas ir pyktis gali lietis per kraštus.

Avinas (21.03 - 20.04)


Su neigiamomis mintimis, kurios šią dieną persekioja, reikia kovoti su aktyviais veiksmais — ir kuo daugiau dalykų planuoji, tuo geriau.

Jautis (21.04 - 21.05)
Bendravimas, kurio sieks kiti, telefoniniai pokalbiai ir susirašinėjimas neatneš jokios naudos, bet atims laiką ir energiją.

Dvyniai (22.05–21.06)
Svarbiausias dalykas bendraujant su artimaisiais yra valdyti emocijas, kitaip yra didelė tikimybė, kad jie jums atsakys tuo pačiu, ir tada nepavyks išvengti konflikto.

Vėžys (22.06–22.07)
Kilus ginčui, mylimasis gali jums per daug pasakyti - neturėtumėte atsižvelgti į jo žodžius į širdį, jis norėjo jus įskaudinti skausmingiau, bet iš tikrųjų jis to nemano.

Liūtas (23.07–21.08)
Gali būti greito ir lengvo uždarbio pasiūlymas, su kuriuo į jus kreipsis nepažįstamas žmogus – nesutikite nedvejodami, greičiausiai, jis nebus toks pelningas.

Mergelė (08.24–09.23)
Šią dieną būtina atsisakyti bet kokių – net ir nereikšmingiausių – finansinių operacijų: yra didelė klaidos tikimybė, kuri pakenks visam reikalui.

Svarstyklės (24.09–23.10)
Jūs neturėtumėte imtis savikritikos – šiandien vietoj naudos tai atneš tik žalą, arba, veikiau, rimtą smūgį į savęs vertinimą, todėl geriau nerizikuoti dėl savo būklės.

Skorpionas (24.10–22.11)
Energetiniai vampyrai gali surengti provokacijas norėdami sulaukti jūsų reakcijos – neturėtumėte sekti jų pavyzdžiu, geriau nekreipti dėmesio į jų agresyvius išpuolius.

Šaulys (23.11–21.12)


Nepageidautina su kažkuo pasidalyti savo profesinėmis idėjomis – jos gali būti pagrobtos iš jūsų ir pateiktos kaip jų pačių, ir niekas neatšaukė tokio dalyko kaip pikta akis.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Dėl to, kad neįmanoma objektyviai įvertinti visų veiksnių – tiek teigiamų, tiek neigiamų – bet koks šią dieną priimtas sprendimas gali pasirodyti neteisingas, todėl geriau nuo jo susilaikyti.

Vandenis (21.01–18.02)
Gali būti, kad jūsų gyvenime gali atsirasti žmogus iš praeities, su kuriuo kadaise buvote užmezgęs artimus santykius: neturėtumėte dėti ypatingų vilčių į šį susitikimą, greičiausiai jos nepasiteisins.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Reikės atkreipti dėmesį į senyvo amžiaus giminaičius – šią dieną labiau nei bet kada to reikės, todėl turėtumėte jiems skirti laiko. 

6
Tegai:
horoskopas
Algirdas Paleckis, archyvinė nuotrauka

Paleckiui sušvelnintos intensyvios priežiūros sąlygos

(atnaujinta 18:47 2020.08.06)
Teismas sutrumpino privalomą Lietuvos politiko buvimo gyvenamojoje vietoje laiką, dabar jis turi būti namuose nuo 21:00 iki 6:00 valandos

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas sušvelnino buvusio socialistinio liaudies fronto lyderio Algirdo Paleckio intensyvios priežiūros sąlygas. Apie tai praneša TASS su nuoroda į atstovą teisme.

Anksčiau teismas įpareigojo Paleckį likti savo gyvenamojoje vietoje Vilniuje nuo 17:00 iki 7:00 valandos, tuo tarpu jis negalėjo išvykti iš sostinės. Jis kreipėsi į teismą su prašymu pratęsti buvimo ne namuose laiką, nes ketina pradėti dirbti, o tam reikia papildomo laiko kelionei į ir iš darbo.

Šiaulių apygardos teismas patenkino šį prašymą ir nustatė naują privalomo buvimo gyvenamojoje vietoje laiką nuo 21:00 iki 6 valandos.

Paleckio byla
Kovo pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Paleckio bylos. Be jo, byloje taip pat kaltinamas Deimantas Bertauskas. Istorikas Valerijus Ivanovas yra liudytojas. Kaltinamieji byloje kaltinami "dalyvavimu organizuotoje grupėje kartu su Rusijos Federacijos žvalgybos pareigūnu ir kitais Rusijos piliečiais" ir "šnipinėjimu Rusijos žvalgybai".

Paleckis ne kartą yra deklaravęs savo nekaltumą. Jis nurodė arešto priežastį, kad Lietuvos valdžia jam keršijo dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto, taip pat dėl ​​jo bendravimo su rusais.

Jis taip pat teigia, kad prokuratūra daro viską, kad jo byloje būtų išvengta atvirų teismo posėdžių.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva demonstruoja visišką demokratinių vertybių atmetimą, kurias ji deklaravo stodama į Europos Sąjungą ir NATO.

Tegai:
Algirdas Paleckis
Dar šia tema
Lietuvos teismas iš esmės pradėjo nagrinėti Paleckio bylą
Paleckis atkreipė dėmesį į prieštaravimą tarp prokurorų veiksmų ir kaltinimų
Nausėda: Paleckio pavardė tapo "išdavystės simboliu" Lietuvoje
Žvakė

Mergina grįžo namo praėjus savaitei po jos "laidotuvių"  

(atnaujinta 17:17 2020.08.06)
Incidentas įvyko Utar Pradešo valstijoje, kur liepos 27 dieną teisėsaugos pareigūnai rado supakuotą moters lavoną

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Indijoje mergina kreipėsi į policiją praėjus šešioms dienoms po laidotuvių ceremonijos, pranešė "The Times of India".

Incidentas įvyko Utar Pradešo valstijoje, kur liepos 27 dieną teisėsaugos pareigūnai rado supakuotą moters lavoną. Šeima patvirtino, kad tai jų 24 metų dukros kūnas. Tyrėjai apkaltino žmogžudyste merginos vyrą ir tėvus, kurie ją nuolat mušė.

Tuomet šeima surengė laidojimo ceremoniją. Tačiau beveik po savaitės mergina pati atėjo į policijos nuovadą ir pasakė, kad visą šį laiką praleido kaimyniniame mieste, kur anksčiau dirbo. Apie savo išvykimą ji niekam nesakė.

Po to kaltinimai jiems buvo panaikinti.

Tegai:
mirtis, Indija
Dar šia tema
ULAC vadovas įvardijo pagrindines koronaviruso plitimo Lietuvoje problemas
"Muzika viešose erdvėse daro magiją": Jurgis DID surengė "Public Space Quickie"