Spragėsiai. Archyvinė nuotrauka

Sukurk šventinę nuotaiką kartu su filmų naujovėmis

143
(atnaujinta 10:18 2017.01.24)
Kino industrija nepavargsta džiuginti filmų mėgėjus ryškiais vaizdais ir žavingais siužetais. Svajonių pasaulio kurėjai pasistengė ir žiemos šventėms paruošė daug filmų, galinčių patenkinti įvairių žiūrovų pageidavimus, premjerų.

VILNIUS, gruod 20 — Sputnik. Jeigu jūs jau peržiūrėjote visą savo filmų kolekciją, pats tinkamas laikas smagiai praleisti laiką kinoteatruose. Sputnik Lietuva surinko šventinio periodo kino premjeras.

Dainuok

Animacinė komedija apie koalos Basterio valdomą klubą. Kai verslo reikalai eina prastai, vadybininkas nusprendžia surengti atvirą dainavimo konkursą. Spalvingas, jausmingas muzikinis filmukas ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams.

Lietuvos kino teatruose nuo gruodžio 23 dienos.

12 kėdžių

Lietuvių sukurta komedija turėtų pradžiūginti Kalėdų išvakarėse. Visiems gerai žinoma istorija lietuvių interpretacijoje atgims visiškai naujai ir nustebins netikėta pabaiga.

Lietuvos kino teatruose nuo gruodžio 23 dienos.

Žudikų brolija

Veiksmo ir nuotykių filmas apie elitinių žudikų broliją. Žaidimo gerbėjai "Žudikų brolijoje" išvys nemažai jiems pažįstamų personažų ir vietų, tačiau, pasak filmo kūrėjų, jame bus ir naujų, žaidime nematytų elementų.

Lietuvos kino teatruose nuo gruodžio 23 dienos.

Eglutės 5

Jau tradicija tapusi juosta atkeliauja ir šiais metais. Istorijų kaleidoskopas, kurias jungia meilė ir draugystė, sujaudins romantikų širdis ir sukurs šventinę nuotaiką.

Lietuvos kino teatruose nuo gruodžio 30 dienos.

Pakeleiviai

Fantastinė istorija apie du žmones, netikėtai prabudusius tarp žvaigždžių. Kosminio orlaivio, ieškančio tinkamos žmonijai gyventi vietos, keleiviai Aurora ir Džimas prabudo anksčiau nei buvo nustatyta pagal grafiką, todėl jie liko be vilties išgyventi. Ar jiems pavyks susidoroti su sunkumais ir atrasti tikrą meilę?

Lietuvos kino teatruose nuo gruodžio 30 dienos.

Sniego karalienė 3

Vaikams šventinę nuotaiką sukuriantis filmukas, dubliuotas lietuviškai. Gerai visiems žinomoje Sniego karalienės istorijoje, pasirodo, tiek daug naujų įvykių, kad net tenka tęsti pasakojimą. Praėjus dviems metams po paskutinių Gerdos nuotykių, ji kartu su Kajumi tęsia tėvelių paieškas.

Lietuvos kino teatruose nuo gruodžio 30 dienos.

Skrodimas

O jeigu jūs narsus žmogus ir norit metus užbaigti  siaubą keliančiomis emocijomis, atkreipkite dėmesį į šią juostą. Dėl nežinomos priežasties mirusios merginos kūno skrodimo miestelyje atsibudo siaubingos pragaro jėgos.

Lietuvos kino teatruose nuo gruodžio 30 dienos.

Vikingas

Rusų režisieriaus filmas apie viduramžių laikus. Kijevo Rusios suvienytojo nesantuokinis sūnus Vladimiras priverstas palikti tėvynę ir iškeliauti toli prie Ledinės jūros, kur gyvena vikingai.

Lietuvos kino teatruose nuo sausio 6 dienos.

143
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Žmonės

Kokia šiandien diena: liepos 11-osios šventės

(atnaujinta 18:18 2020.07.10)
Šeštadienį, liepos 11-ąją minima Pasaulinė populiacijos diena, taip pat šią dieną katalikai mini Šv. Benediktą

Liepos 11 yra 192-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiemet, keliamaisiais metais — 193-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 173 dienos.

Prieš 33 metus (1987 metais) liepos 11 dieną žmonių skaičius visame pasaulyje viršijo 5 milijardus ir po dviejų metų Jungtinių tautų organizacija rekomendavo šią dieną paskelbti Pasaulio gyventojų diena.

Vėliau, 2002 metais buvo numatoma, kad pasaulyje žmonių skaičius augs nekontroliuojamai. Bvo paskelbtos prognozės, kad 2050 metais visame pasaulyje gyvens 10,9 milijardo žmonių, tačiau dabar prognozuojama, jog šiais metais šis skaičius neviršys 9 milijardų. 

Skaičiaus mažėjimui įtakos turi ligos. Prognozuojama, kad iki 2050 metų nuo AIDS mirs 278 milijonai žmonių, dėl kurių mirties negims 178 milijonai vaikų.

Pranešama, kad daugiausia žmonių gyvens vargingiausiose pasaulio vietose: Afrikoje ir Azijoje, gimstamumas mažės, o daugės vyresnio amžiaus žmonių.

Liepos 11-oji skirta susimąstyti apie žmonijos gimstamumo, mirtingumo, apgyvendinimo, migravimo, išsilavinimo ir kitokias problemas.

Taip pat šiandien minima Šv. Benedikto, Europos globėjo, šventė.

Šv. Benediktas (480–547) buvo abatas. Gimė turtingo žemvaldžio šeimoje, taip apt studijavo Romoje, vėliau paniro į vienatvę, atsidavė maldai ir atgailai.

Aplink save subūrė bendraminčių būrį ir 539 metais Monte Kasine (tarp Romos ir Neapolio) įkūrė benediktinų vienuolyną. Tuo pačiu, Benedikto parašyta Regula tapo gyvenimo pagrindu tūkstančiams vienuolių ir jo sekėjai išplito po visą Europą. 1964 metais jis paskelbtas Europos globėju.

Liepos 11 dieną vardadienį švenčia Pijus, Kiprijonas, Kipras, Benediktas.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Gėlės

Liepos 11 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:51 2020.07.10)
Vėžiams patariama nebijoti ryžtingų veiksmų ir imti vadeles į savo rankas, na o štai Mergelės turėtų save kontroliuoti ir nesivelti į ginčus, nes šie gali užsitęsti ilgam laikui

Rytoj labiau nei bet kada turite būti atsargesni su žodžiais. Pokalbiuose logika rytoj praeis pro šalį, o emocijos sukils. Jei norite įtikinti savo oponentus, pamirškite skaičius: ryškūs vaizdai ir tikslios metaforos tikslą pasieks žymiai greičiau. Ir dar vienas dalykas: rytoj nepateisinamas plaukų ir drabužių aplaidumas. Tinkamas stilius šią dieną yra atsakingas už jūsų sėkmę.

Avinas ( 03.21-04.20) Diena praeis ramiu tempu. Geras laikas baigti anksčiau pradėtus darbus. Diena gali būti tinkama apsipirkti. Tai padės pradžiuginti ne tik save, bet ir šeimos narius.

Jautis (04.21-05.21) Niekas jūsų neišbalansuos. Pakanka jėgų ir energijos norint pasiekti numatytus tikslus. Diena tinkama deryboms. Galėsite įtikinti net atkakliausią savo priešininką. Galima sudaryti ilgalaikius susitarimus. Tačiau stenkitės nesiskolinti ir skolinti.

Dvyniai (05.22-06.21) Dabar būsite nepaprastai pažeidžiami ir galėsite pasiduoti neigiamam poveikiui, todėl turite būti atidūs viskam. Venkite dalyvauti konfliktuose, paskutinis žodis vis tiek nebus jūsų. Kuo mažiau žingsnių atliksite, tuo mažesnė tikimybė, kad suklupsite.

Vėžys (06.22-07.22) Nebijokite ryžtingų veiksmų. Jei vis dar esate vienišas, imkitės iniciatyvos į savo rankas. Nesivaržykite atvirai kalbėti apie norus. Partneris jūsų nevertins, bet mielai sutiks su žaidimo taisyklėmis. Meilės mazgą galite priveržti dar griežčiau.

Liūtas(07.23-08.23) Diena praeis be nemalonių staigmenų. Bus įgyvendinta daugybė šios dienos planų. Pabandykite sau kuo nors patikti. Pagalbą ir palaikymą suteiks jūsų artimieji. Neleiskite sau sumažinti streso vartojant alkoholį ar daužant indus.

Mergelė (08.24-09.22) Geriausia atsikratyti daiktų. Pabandykite šią dieną užpildyti įvairiais susitikimais, derybomis ir telefono skambučiais. Tiesiog nelieskite mylimo žmogaus. Dabar esate labai pažeidžiami, todėl bet kokia problemos aptarimas gali peraugti į užsitęsusį ginčą.

Svarstyklės (09.23-10.22) Geriau perkelti naujų sutarčių sudarymą. Būtina nuolat papildyti energijos atsargas, nes jūsų išlaidos bus gana didelės. Todėl stenkitės sukelti kuo daugiau teigiamų emocijų ir bendraukite tik su maloniais žmonėmis. Reikia galvoti apie ramesnį gyvenimo ritmą ir praleisti daugiau laiko ore.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną jums gali būti suteikta galimybė. Bet ką tai sudarys, sunku pasakyti. Todėl būkite visiškai koviniai. Galite rasti tai, ko jums dabar labiausiai trūksta. Didesne dalimi tai reiškia aukštų jausmų sferą. Dėl meilės, labai palankus laikotarpis.

Šaulys (11.22-12.21) Šią dieną neturėtų įvykti svarbių įvykių. Pabandykite paįvairinti savo dieną. Neverta pradėti naujo verslo. Venkite aiškintis santykius su tais, kuriuos mylite, arba bent jau nepradėkite ginčų.

COVID-19
© Sputnik / Алексей Майшев

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Šiandien vargu ar sugebėsite iš tikrųjų įvertinti situaciją ir tikėtinus perspektyvius pasiūlymus, esate linkę į perdėtus veiksmus. Jei jums bus pasiūlytas perspektyvus naujas darbas, pabandykite šiandien nepriimti galutinio sprendimo.

Vandenis (01.21-02.19) Ši diena tinkama tęsti vakar pradėtus darbus. Bus impulsas pradėti įgyvendinti naujas idėjas. Faktinis profesinis tobulėjimas, darbui naudingų kursų ar seminarų paieška. Verta aptarti savo projektus su išmanančiais žmonėmis, pasitarti su specialistais ir ieškoti reikiamos informacijos.

Žuvys (02.20-03.20) Šios dienos įvykių dėka pažvelgiate į save visiškai kitomis akimis, sužinosite, kiek galite mylėti ir kiek giliai galite patirti. Jūsų jausmai, harmoningai išreikšti ir atviri, gali padėti pasiekti abipusį supratimą su artimiausiu žmogumi. Kaltės prisipažinimas sunaikins kliūtis santykiuose su tais, su kuriais ilgą laiką buvote ginče. Rekomenduojama apsilankyti šventykloje.

Tegai:
horoskopas