Vilniaus vešojo transporto kontrolierius. Archyvinė nuotrauka

Pažeidėjai, nusišypsokite jus filmuoja vaizdo kamera!

120
(atnaujinta 11:12 2017.01.04)
Parkavimo ir viešojo transporto kontrolieriai nuo šios dienos bus aprūpinti vaizdo kameromis.

VILNIUS, gruod 29 — Sputnik. Nuo gruodžio 29 dienos įmonės "Susisiekimo paslaugos" kontrolieriai savo darbe pradės naudoti vaizdo kameras. Tikimasi, kad ši priemonė ne tik užtikrins patikrinimų efektyvumą, bet ir suteiks galimybę patiems kontrolieriams jaustis saugesniais, praneša Vilniaus savivaldybė.

"Šias vaizdą įrašančias kameras turės visi mūsų kontrolieriai — viešojo transporto ir parkavimo priežiūros. Nusprendėme jas įsigyti, kad galėtume užtikrinti ne tik patikrinimų efektyvumą, bet ir greičiau išnagrinėti ginčytinas situacijas", — sako "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.

Контролеры в общественном транспорте Вильнюса
Kontrolierius prie autobuso

75 kameros bus išdalintos kontrolieriams. 

Mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius pažymėjo, kad tai labai reikalinga naujovė tiek fiksuojant parkavimo pažeidimus, tiek keleivių, besinaudojančių Vilniaus viešojo transporto paslaugomis, kontrolės metu.

"Stebėjimo kameros leis efektyviau kontrolieriams atlikti patikrinimą, padės išvengti interpretacijų kilus konfliktui su keleiviu ar automobilio vairuotoju ir, tikimasi, pagerins kontrolierių darbo kokybę", — pasakė Kvedaravičius.

Anot mero pavaduotojaus,  kamerų dėka tiek keleiviai, tiek ir patys kontrolieriai galės jaustis saugiau kelionės bei bilietų tikrinimo metu, kadangi procesas bus įrašomas, o įrašai saugomi, kad prireikus būtų galima peržiūrėti ir įvertinti situaciją iš naujo.

Контролеры в общественном транспорте Вильнюса
Kontrolieriai tikrina bilietus

Pasak Gusarovienės, vaizdą įrašančios kameros bus naudojamos kiekvieno patikrinimo metu. Anot jos, filmuotą vaizdo medžiagą tikimasi vėliau panaudoti nagrinėjant ginčytinas situacijas, kurios kyla iš įvykdytų pažeidimų: važiavimo autobusais ar troleibusais be bilieto, nesumokėjus už automobilio stovėjimą ir pan. 

"Kiekvienas kontrolierius, tiek dirbantis viešajame transporte, tiek ir prižiūrintis mokamas automobilių stovėjimo vietas, visada su savimi turės įjungtą vaizdo kamerą, kuri visu darbo metu filmuos ir įrašinės bet kurį atliekamą veiksmą. Todėl esame įsitikinę, kad ši technologinė priemonė suteiks galimybę kur kas labiau sustiprinti kontrolės procedūrų kokybę ir užtikrinti maksimaliai kokybišką klientų aptarnavimą", — teigia "Susisiekimo paslaugos" direktorė.

Контролеры в общественном транспорте Вильнюса
Vaizdo kamera taps neatsiejama kontrolieriaus darbo aprangos dalimi

Informacija apie viešojo transporto darbą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje http://www.vilniustransport.lt, "Susisiekimo paslaugų" paskyroje socialiniame tinkle Facebook ir darbo valandomis teikiama telefonu (8 5) 210 7050.

120
Tegai:
kontrolierius, vaizdo kamera, pažeidimas, parkavimas, bauda, Susisiekimo paslaugos, Linas Kvedaravičius, Modesta Gusarovienė, Lietuva
Dar šia tema
Blaivus ar ne — atsakys biometrinis alkotesteris
Kauno viešasis transportas pateko į Google žemėlapius
Į Vilniaus gatves išriedės nauji modernūs autobusai