Kompiuteris ir dovana. Archyvinė nuotrauka

Kompiuteris kaip vilties simbolis: pabėgėlis gavo kalėdinę dovaną

117
(atnaujinta 11:04 2017.01.04)
Kalėdos — gerų darbų ir stebuklų laikas. Sirijos pabėgėliui, nesieniai apsigyvenusiam su savo šeima Lietuvoje ir galinčiam nuotoliniu būdu dirbti vertėju, padovanotas kompiuteris, ir jis tai įvertino kaip vilties ir naujo gyvenimo simbolį.

VILNIUS, gruod 31 — Sputnik. Pabėgėlis iš Sirijos papasakojo, kad jo gimtojoje šalyje nebeliko nei vieno saugaus žemės lopinėlio, kuriame galėtum jaustis visiškai saugus, ir jis džiaugiasi, kad gavo prieglobstį ir palaikymą Lietuvoje, praneša portalas Pabėgėliai Lietuvoje.

Marvanas (vardas pakeistas — Sputnik) kartu su savo žmona bei vienerių metų sūnumi Lietuvoje, Ruklos pabėgėlių priėmimo centre, gyvena truputį daugiau nei mėnesį.

"Kai Sirijoje 2011-aisiais metais prasidėjo protestai, visi tikėjomės, kad jie greitai pasibaigs. Niekas negalvojo, kad viskas išsirutulios į tokį didelį ir žiaurų karą", — kalbėjo Marvanas.

"Aš su savo, tuo metu, drauge, o dabar — žmona, laukėme apie metus, bet supratę, kad situacija tik blogės, nusprendėme išvykti ramybės ieškoti kitur", — pasakė Marvanas.

Marvaną su drauge ilgam laikui priglaudė Irakas. Jame jie gyveno ir dirbo. Jis — vertėjas, puikiai mokantis keturias kalbas, — arabų, persų, anglų ir kurdų.

"Karas — neįtikėtinai žiaurus dalykas. Jo akivaizdoje viskas netenka prasmės. Žmonės praranda savo namus, artimuosius, o tavo įgytas mokslas ir vieta visuomenėje taip pat tampa nebesvarbūs. Mums pasisekė, kad su savo žmona praeityje nusprendėme eiti kalbų kursus. Šiuo metu tai smarkiai gelbsti visam integracijos procesui, nes dauguma pabėgėlių moka tik savo gimtąją kalbą", — papasakojo Sirijos gyventojas.

Žurnalistai pažymėjo, kad pašnekovas puikiai kalba angliškai — pokalbis palietė įvairias sritis: politiką, ekonomiką, pomėgius bei gyvenimą Lietuvoje.

"Situacija taip susiklostė, kad Iraką turėjome palikti taip pat. Kurį laiką gyvenome Graikijoje, o iš jos visai neseniai patekome į Lietuvą. Visas perkėlimo į Jūsų šalį procesas ir dokumentų tvarkymas užtruko apie metus. Gyvenimas nežinioje ir nuolat migruojant — ne pats maloniausias dalykas. Tačiau labai džiaugiamės, kad mūsų šeimą sutiko priimti Lietuva, kurioje šiuo metu jaučiamės saugūs", — pasakė Marvanas.

Kalėdinė dovana

Pabėgėlis iš Sirijos taip pat pasidžiaugė, kad vertėjo veiklą jis gali tęsti dirbdamas internetu, versdamas įvairiausius dokumentus iš arabų kalbos į anglų ir atvirkščiai. Tačiau jo kompiuteris sugedęs, o tam, kad galėtų toliau tuo užsiimti ir papildomai užsidirbti, jam buvo reikalingas naujas.

Šią problemą padėjo išspręsti įmonė "Integracijos centras" ir prekybos centras internete Varle.lt, kurie  Marvanui mielai padovanojo nešiojamąjį kompiuterį.

"Jaučiuosi labai dėkingas ir laimingas, nes galėsiu toliau vertėjauti bei ieškoti nuolatinio vertėjo darbo Lietuvoje. Žinau, kad neužilgo Lietuvoje švęsite Šventas Kalėdas, kurių metu dovanojate dovanas artimiesiems. Dovaną gavo ir mano šeima. Tai — ne tik paprasčiausias kompiuteris. Tai — vilties ir naujo gyvenimo pradžios simbolis", pasakė Marvanas.

Įmonė "Integracijos centras" užsiima pabėgėlių integracija Lietuvoje. Organizacija dalyvauja Europos sąjungos finansuojamame dviejų metų trukmės projekte "Together: Refugees & Youth".

117
Tegai:
pabėgėliai, Ruklos pabėgėlių priėmimo centras, Rukla, Lietuva
Temos:
Pabėgėlių krizė (98)
Dar šia tema
Pabėgėlių likimas Lietuvoje
Naujas ministras siūlo naują pabėgėlių priėmimo tvarką
Lietuva suteikė humanitarinę pagalbą Afganistanui
Mobilusis punktas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Laikinai stabdoma registracija į COVID-19 mobiliuosius punktus

(atnaujinta 09:41 2020.09.30)
Pranešama, kad registracija nebus vykdoma apie pusę paros, nuo trečiadienio vakaro iki ketvirtadienio ryto

VILNIUS, rugsėjo — 30 Sputnik. Trečiadienį, rugsėjo 30 dieną, dėl techninių priežasčių laikinai bus sustabdyta registracija į mobiliuosius patikros punktus tyrimams dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos, informuoja  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

"Vykdant Registrų centro informacinių sistemų tvarkymo darbus, registracija į mobiliuosius punktus bus sustabdyta rugsėjo 30 dienos 17:00 ir atnaujinta spalio 1 dieną 08:00", — rašoma pranešime.

Informacijos teikimas karštąja linija 1808 vyks įprastai.

Registraciją į mobiliuosius punktus vykdo karštosios linijos 1808 specialistai. Šiuo trumpuoju numeriu gyventojai turėtų skambinti, jeigu pajuto koronaviruso infekcijai būdingus simptomus: karščiavimą, kosulį, dusulį ir kt.

Nuo rugsėjo pradžios mobiliųjų punktų užimtumas skelbiamas internete.

Antradienio duomenimis, iš viso Lietuvoje buv nustatyti 4587 koronaviruso atvejai konkretiems asmenims. Šalyje užfiksuotos 92 mirtys.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Beniakonių pasienio kontrolės punktas

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje eilėje stovi daugiau nei 300 sunkvežimių

Eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija pastebimos jau daugiau nei savaitę, šiuo metu padėtis šiek tiek pagerėjo

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Baltarusijos pasienyje su Lietuva stovi daugiau nei 330 sunkvežimių, tokie duomenys skelbiami Baltarusijos Respublikos valstybės sienos komiteto tinklalapyje.

Sunkvežimių eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija stebimos jau daugiau nei savaitę. Tam tikru momentu padėtis pagerėjo, tačiau po praėjusio savaitgalio spūstys vėl padidėjo — išvykimo iš Baltarusijos į ES šalis laukė daugiau nei 680 sunkvežimių.

Trečiadienio 8:00 duomenimis, eilės vėl pradėjo mažėti: šiuo metu pasienyje su Lietuva, Latvija ir Lenkija yra apie 400 sunkvežimių.

Daugiausia mašinų tradiciškai susikaupė Lietuvos kryptimi. "Beniakonių" kontrolės punkte yra daugiau nei 140 sunkvežimių, "Privalkoje" — daugiau nei 90. "Kamennyj Log" ir "Kotlovka" kontrolės punktuose yra atitinkamai daugiau nei 70 ir 30 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Latvijos pasienyje prie "Urbanų" kontrolės punkto stovi daugiau nei 30 sunkvežimių, dar daugiau nei 40 sunkvežimių laukia išvykimo į Lenkiją "Bruzgų" kontrolės punkte.

Sekite situaciją Baltarusijos pasienyje oficialioje BPK svetainėje. Reikėtų nepamiršti, kad duomenis apie situaciją kontroliniuose punktuose, kur veikia elektroninė eilė, departamentui teikia laukimo vietų operatoriai.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per kalbą moterų forume Minske sakė, kad respublika "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų".

"Mes priversti išvesti kariuomenę iš gatvių, pusę armijos apginkluoti ir uždaryti valstybės sieną iš vakarų, pirmiausia su Lietuva ir Lenkija. Esame priversti stiprinti valstybės sieną, mūsų didžiausiam apgailestavimui, su savo broliška Ukraina", — sakė jis.

Baltarusijos vadovas nepaaiškino, ką tiksliai reiškia "sienų uždarymas". Tuo tarpu Baltarusijos valstybės sienos komitetas sakė, kad pasienio apsauga sustiprinta.

Tegai:
eilės pasienyje, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje