Lietuviai sukūrė popierinį kaleidoskopą Paperscope. Archyvinė nuotrauka

Pirmas pasaulyje atvirlaiškis-kaleidoskopas: pasiųsk draugams dalelę savęs

29
(atnaujinta 11:07 2017.01.04)
Kaip kuriami raštai kaleidoskope? Lietuviai ne tik atsakė į šitą klausimą — pristatė pasauliui Paperscope, kurį pačiam galima surinkti per 5 minutes, bet ir siūlo pripildyti žaislą kriauklelėmis, gintaru ar kitais susijusiais su tam tikrais įvykiais daiktais.

VILNIUS, saus 1 — Sputnik. Lietuviai sukūrė pirmąjį pasaulyje atvirlaiškį, kuris nesudėtingai virsta bene kiekvienam iš vaikystės pažįstamu žaislu — kaleidoskopu, praneša madeinvilnius.com.

"Paperscope" (popierinis kaleidoskopas) — taip pavadintas nuotaikingas lietuvių išradimas, leidžiantis originaliai dalintis įspūdžiais.

"Paperscope" idėjos autorius dizaineris Žilvinas Stankevičius, jau sukūręs ne vieną kaleidoskopą, sako, kad idėja šį žaislą paversti atvirlaiškiu gimė iš vaikystės spėlionių, kaip gi veikia magiškas prietaisas.

Popieriniam kaleidoskopui surinkti prireiks tik aštuonių dalių ir ne daugiau penkių minučių.

Литовцы создали бумажный калейдоскоп
Atvirlaiškio-kaleidoskopo dėtalės

"Tai iš lengvai perdirbamų medžiagų sukurtas žaislas, kurį galima panaudoti daugybę kartų. Ekologija man buvo itin svarbi tema kuriant šį produktą", — teigia "Paperscope" autorius Stankevičius.

Nostalgija ir paprastumas

Kūrėjai, Vilniaus gatvėse sutiktiems praeiviams padovanoję keletą kaleidoskopų, sulaukė skirtingų reakcijų. Vieniems tai sukėlė teigiamą vaikystės nostalgiją, kiti neslėpė nuostabos dėl produkto paprastumo ir unikalumo.

Kaleidoskopo gamybai vadovaujantis Audrius Šekštelis mano, jog "Paperscope" — tai maloni alternatyva aplink mus esančiam skaitmeniniam pasauliui, bet kartu siūlo pabandyti kaleidoskopo kuriamus vaizdus per akutę užfiksuoti ir išmaniuoju telefonu: "Nustebsite! "

Daugiafunkcis išradimas

Naujai atgimęs atvirlaiškis suteikia įvairių galimybių jį panaudoti. Kaleidoskopas gali veikti kaip originalus kvietimas į renginį, žaislą galima taikyti neformaliame ugdyme, o neišsenkantys vaizdų variantai ir jų paieška lavina vaizduotę.

Keliautojams — tai niekada nebandytas būdas linkėjimams siųsti.

29
Tegai:
dovanos, lietuviai, Paperscope
Dar šia tema
Kalėdinė dovana pabėgėlių vaikams — spalvingos lietuviškos knygelės
Pavojingi žaislai: kaip išrinkti dovaną vaikui
Zoologijos sodas Kalėdų proga dovanoja 20% nuolaidą
Nesantaikos dronas, arba kaip dovana Medvedevui supykdė Ispaniją ir Izraelį