Neris. Archyvinė nuotrauka

Neriai padaryta daugiau nei 300 tūkst eurų žala

107
(atnaujinta 11:40 2017.01.11)
Aptiktos nugaišusios Neryje lašišos leidžia politkams daryti prielaidą, kad per nuotekų vamzdžių avariją upei buvo padaryta daugiau nei 300 tūkstančių eurų žala.

VILNIUS, saus 3 — Sputnik. Buvęs aplinkos viceministras socialdemokratas Linas Jonauskas sako, kad po nuotekų avarijos gamtai padaryta žala yra gerokai didesnė nei 300 tūkstančių eurų, kuriuos preliminariai įvardijo aplinkosaugininkai, pranešė BNS.

"Mano manymu, pagal turimą informaciją, ta žala tikrai yra per maža ir jeigu mes vertintume kiekvieną žuvį, o aš net neabejoju, kad tų žuvų bus ir daugiau, jeigu tai yra taršos problema ir jos gaišta dėl užteršto vandens, tai tų žuvų bus daugiau", — LNK žinioms pirmadienį sakė Jonauskas.

Anksčiau pirmadienį pranešta apie tai, kad Neryje rastos dvi nugaišusios lašišos. Buvęs aplinkos viceminstras teigia turintis duomenų, kad buvo rasta ir trečia žuvis.

"Visai vakarop iš žvejų mane pasiekė dar viena žinia, kad yra dar viena žuvis — trečia jau lašiša, patinas. Yra ir daugiau informacijos, bet ji dar nėra patvirtinta. Tos trečios žuvies koordinates mes turime, nepaisant to, kad aplinkosaugininkai tikrino ir šiandien plaukė upe, jie plaukė labai greitai ir nepastebėjo tos trečiosios žuvies. Rytoj mes jiems nusiųsime koordinates ir tikiuosi, kad jie pasiims tą žuvį ir pabandys nustatyti priežastis, kodėl ta žuvis yra kritusi", — kalbėjo Jonauskas.

Pasak jo, jeigu paaiškėtų, kad žuvys nugaišo dėl taršos upėje, dėl to patirtą žalą reikėtų įskaičiuoti į bendrą ieškinį. Jonausko teigimu, vienos lašišos vertė yra apie 600 eurų. Be to, neįvertinta žala, kuri galėjo būti padaryta ikrams.

Tuo tarpu dabartinis aplinkos viceministras Mindaugas Gudas LNK žinioms sakė, jog žuvis galėjo sužeisti žvejai arba jos galėjo kristi po neršto. Atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad randamos tik didelės lašišos, nors į taršą sureaguoti turėtų ir mažesnės.

"Turim pastebėjimą, kad tokiu laiku, po neršto, yra tam tikra dalis lašišų, kurios yra išvargusios ir krenta. Tai dabar jeigu radome kelias žuvis, sakyti, kad čia masinis kritimas, būtų tikrai skubota", — sakė Gudas.

Upės gatvėje, prie "Barclays" pastato, trūkus dviem nuotekų vamzdžiams, didelė smegduobė atsivėrė gruodžio 23 dieną. Vilniuje buvo paskelbta ekstremalioji padėtis, gyventojų buvo prašoma naudoti kuo mažiau vandens, tačiau į Nerį pateko tūkstančiai kubinių metrų nuotekų.

Aplinkos ministerijos teigimu, žala gali siekti 300 tūkstančių eurų, tačiau ši suma grįsta preliminariais "Vilniaus vandenų" duomenimis, kad po avarijos magistralinėje trasoje į aplinką pateko mažiausiai 20 tūkstančių kubinių metrų nuotekų. Tiksli žala bus apskaičiuota, sužinojus, kiek tiksliai nutekų pateko į upę.

Laboratorinių tyrimų duomenimis, į Neries vandenis su nuotekomis pateko amonio, BDS7 (biocheminis deguonies sunaudojimas per 7 paras), nitritų, nitratų, fosfatų, chloridų ir kitų teršalų.

107
Tegai:
žala, nuotekų vamzdžiai, avarija, Neris, Lietuva, Vilnius
Temos:
Nelaimė Vilniuje: vamzdžių avarija Upės gatvėje (12)
Dar šia tema
Seimo deputatas: meras Šimašius turėtų atsistatydinti
Gedimino kalnas bus perduotas Aplinkos ministerijos priežiūrai
Sostinės Pilies gatvė, archyvinė nuotrauka

Per praėjusią parą patvirtinta daugiau nei 2 000 naujų COVID-19 atvejų

(atnaujinta 10:45 2020.12.02)
Per praėjusią parą šalyje nuo koronaviruso mirė 28 asmenys

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Per praėjusią parą patvirtinta 2 109 naujų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms, praneša Statistikos departamentas.

Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 64 621. Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 28 asmenys. Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius: 547. Per praėjusią parą pasveiko 1 278 asmenys. Bendras pasveikusių asmenų skaičius: 25 278.

Sergančių koronavirusu asmenų skaičius šalyje: 38 514.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 61,8 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 mln. žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas
Dar šia tema
Veryga paskelbė apie trečiosios koronaviruso bangos pavojų po žiemos atostogų
Merkel perspėja apie trečiąją koronaviruso bangą
Dėl koronaviruso Lietuvoje bus sunaikinta apie 40 tūkstančių audinių 
Įspėjamasis trikampis

Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė pėsčiąjį

(atnaujinta 09:18 2020.12.02)
Policijos duomenimis, pėsčiasis išėjo į kelio važiuojamąją dalį kelio Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas 11-ame km

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė į kelią išėjusį pėsčiąjį, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Policija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Incidentas įvyko antradienį, apie 07:00, kelio Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas 11-ame km.

Policijos duomenimis, krovininis automobilis "DAF XF", vairuojamas vyro, gimusio 1972 metais, partrenkė ir mirtinai sužalojo į kelio važiuojamąją dalį išėjusį pėsčiąjį, gimusį 1943 metais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
eismo įvykis, policija
Dar šia tema
Lietuvoje sulaikyta nužudymu įtariama moteris
Kaune girtas Karinių oro pajėgų specialistas smurtavo prieš moterį
Kauno kriminalistai rado didelį kiekį narkotinių medžiagų bei sulaikė ne vieną asmenį
Vakcina nuo koronaviruso

Didžioji Britanija patvirtino koronaviruso vakciną

(atnaujinta 11:36 2020.12.02)
Vakcina bus prieinama visoje JK nuo kitos savaitės. "Pfizer/BioNTech" vakciną patvirtino Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra (MHRA)

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Didžioji Britanija patvirtino koronaviruso vakciną, kurią kartu gamino Amerikos kompanija "Pfizer" ir Vokietijos bendrovė "BioNTech". Rašo apie tai "Reuters".

Vakcina bus prieinama visoje JK nuo kitos savaitės. "Pfizer" — "BioNTech" vakciną patvirtino Vaistų ir sveikatos priežiūros tarnyba (MHRA).

Lapkričio pabaigoje buvo pranešta, kad apytikslė amerikiečių kompanijos "Pfizer" ir vokiečių "BioNTech" sukurtos koronaviruso vakcinos kaina bus 15,5 euro už dozę. 300 milijonų dozių kaina, kurią ketina pirkti Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, sieks 4,6 milijardo eurų.

Lapkričio 19 dieną Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakcinos gamintojai kreipėsi dėl sertifikavimo į Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO).

"Sputnik V" vakcina tapo pirmąja registruota pasaulyje. Dabar jos klinikiniai tyrimai atliekami Rusijoje, Indijoje, Brazilijoje ir kitose šalyse.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Didžioji Britanija
Dar šia tema
SAM praneša, kad mobilios komandos veikia jau 10-yje šalies savivaldybių
Dėl koronaviruso Lietuvoje bus sunaikinta apie 40 tūkstančių audinių