Vaizdo kamera. Archyvinė nuotrauka

Visagine vaidzo kameros padeda tirti nusikaltimus

394
(atnaujinta 08:17 2017.01.05)
Per penkerius metus vaizdo kamerų dėka pavyko išaiškinti virš 30 nusikaltimų.

VISAGINAS, saus 4 — Sputnik, Daugirdas Šaltenis. Visaginas — unikalus miestas, nes retas miestas Europoje gali pasigirti tokiu plačiu stebėjimo kamerų tinklu, kur viena vaizdo stebėjimo kamera tenka 300 gyventojų.

Prieš penkerius metus mieste buvo sumontuoti 75 stebėjimo įrenginiai, kurie ne tik kontroliuoja Visagino gatves, bet ir sužymi visų įvažiuojančių ir išvažiuojančių automobilių numerius. Būtent tai svariai prisidėjo prie sėkmingo policijos darbo išaiškinant narkotikų prekeivių grupuotę.

Modernios miesto stebėjimo kamerų sistemos dėka policijos pareigūnai sugebėjo užkardyti mieste nusikalstamą veiklą. Per penkerius metus stebėjimo kameros padėjo išaiškinti virš 30 nusikaltimų.

2016 metų gruodžio pradžioje Utenos vyriausiasis policijos komisariatas baigė ikiteisminį tyrimą dėl 16 asmenų grupės vykdytos narkotikų prekybos Visagine. Narkotikų prekiautojai taip pat buvo sulakyti šiuolaikinės stebėjimo sistemos dėka.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad sistema atlieka ir dar vieną svarbia socialinę funkciją — suteikia galimybę gauti darbą žmonėms su negalia, kurie ir tampa miesto akimis.

Neapsieina be kliūčių

Tačiau paskutiniais metais vis dažniau ir dažniau kalbama, kad miesto akys retkarčiais užsimerkę dėl techninių kliūčių, arba dėl banalaus finansavimo trūkumo.

Prieš pora savaičių vienoje iš pagrindinių miesto gatvių buvo nuniokoti keli nauji suoleliai, tačiau kameros buvo bejėgės. Taip pat miestiečiai piktinasi, kad neįmanoma stebėti situacijos mieste realiuoju laiku, nors sistema tokią galimybę suteikia. Miesto valdžia teisinasi, kad galimybė stebėti gatves online yra išjungta saugumo sumetimais, tačiau nepatikslina kieno saugumas tokiu atveju didėja.

Miesto aprūpinimas vaizdo kameromis apsiėjo 800 tūkstančius eurų, kurių didžiausia dalis atkeliavo iš ES fondų lėšų, miesto biudžeto indelis buvo gan nedidelis. Tačiau kiekvienais metais Visagino biudžetas skiria apie 10 tūkstančių eurų aptarnavimo išlaidoms padengti.

394
Tegai:
vaizdo kamera, nusikaltimas, Visaginas, Lietuva
Dar šia tema
Vaizdo įrašas padėjo sulaikyti islamo įstatymų nepaisančius jaunuolius
Mėgstantys pažeisti kelių eismo taisykles turi būti atidūs
Pizos bokštas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 9-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.08.05)
Šią dieną 1173 metais buvo pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje

Rugpjūčio 9 yra 221-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 222-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 144 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 9 dieną, švenčiama Tarptautinė tautos diena. Ši diena skirta ginti vietinių tautų - čiabuvių teises. Čiabuviai, dar kitaip vadinami aborigenais, autochtonais - tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Tarptautinė tautos diena minima nuo 1994 metų.

Be to, rugpjūčio 9 dieną Singapūras mini Nepriklausomybės šventę, o Pietų Afrikos Respublika – Moters dieną.

Savo vardadienius rugpjūčio 9 dieną švenčia Jorūnas, Mintartas, Rolandas, Romanas, Romas, Tarvilė ir Virginija.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1906 metais rugpjūčio 9 dieną gimė prozininkas, eseistas Jurgis Jankus. 1944 metais jis  pasitraukė iš Lietuvos ir apsigyveno JAV. Mirė 2002 m.

Šią dieną 1922 metais Steigiamasis Seimas priėmė įstatymą apie lito įvedimą. Litas buvo oficiali Lietuvos valiuta nuo 1922 metų spalio 1 dienos iki 1941 metų kovo 25 dienos bei  nuo 1993 metų birželio 25 dienos iki 2014 metų gruodžio 31 dienos. 

1927 metais baigėsi Plečkaitininkų surengtas pučas. Plečkaitininkai – Lietuvos socialdemokratų emigrantų grupuotės, veikusios Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje 1927–1939 metais ir siekusios nuversti tautininkų režimą.

Ši diena pasaulio istorijoje

1173 metais pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje. Statybos baigėsi tik 1370 metais. 

1938 gime Ukrainos prezidentas Leonidas Danylovičius Kučma (1994–2005 m.).

1963 metais gime Whitney Houston, JAV pop ir R&B muzikos dainininkė, aktorė, filmų prodiuserė, dainų autorė, buvęs modelis. 

1965 metais Singapūras paskelbia nepriklausomybę nuo Malaizijos.

1975 metais mirė vienas žymiausių rusų kompozitorių, pianistų Dmitrijus Šostakovičius.

Tegai:
Pizos bokštas, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Sunkvežimiai

vilkikų vairuotojų pasienyje su Lietuva buvo konfiskuota daugiau nei 30 tūkst. eurų

(atnaujinta 20:11 2020.08.08)
Užsieniečiai nedeklaravo pajamų. Incidentas įvyko "Kamenny Log" patikrinimo punkte (greta "Medininkų")

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Baltarusijos pasieniečiai sulaikė sunkvežimių vairuotojus, kurie bandė gabenti nedeklaruotą valiutą. Apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį pasienyje su Lietuva "Kamennyj Log" patikros punkte (greta Medinininkų).

Kazachstano piliečiai pasieniečiams teigė, kad su savimi turėjo keliasdešimt tūkstančių eurų skirtingomis valiutomis (Rusijos rubliais, tenge, doleriais), tačiau muitinės ekspertizės metu paaiškėjo, kad krovinių vežėjai bandė pervežti kontrabandą, kurią sudarė apie 33 tūkstančius eurų.

Muitinės pareigūnai konfiskavo nedeklaruotas lėšas.

Tegai:
pasienis, nedeklaruoti pinigai, pinigai
Dar šia tema
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą
Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariamas padegimas