Lietuvos kaimas. Archyvinė nuotrauka

Kaimo turizmas derina ramų ir aktyvų poilsį su Lietuvos žinomumu

106
(atnaujinta 12:33 2017.01.05)
Pernai Lietuvos kaime ilsėjosi 320 tūkstančių poilsiautojų, kurie turėjo galimybę ne tik praleisti laiką gamtoje, bet ir arčiau susipažinti su vietiniu autentišku maistu, kultūra bei tradicijomis.

VILNIUS, saus 5 — Sputnik. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas neabejoja, kad kaimo turizmas yra ne tik gera verslo šaka, bet ir tikra Lietuvos kaimo vizitinė kortelė, praneša Žemės ūkio ministerija.

Markauskas trečiadienį susitiko su Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) atstovais ir pagyrė šią organizaciją už aktyvią veiklą.

Romos Katalikų Bažnyčia Kunigas Briuselio gatvėse. Nuotrauka iš įvykio vietos
© Sputnik / Александр Липовец

Prieš 19 metų įkurta Lietuvos kaimo turizmo asociacija vienija 382 kaimo turizmo paslaugas teikiančias sodybas, o tai sudaro 60% visų Lietuvos kaimo turizmo paslaugų teikėjų.

Kaimo turizmo sodybos apima daug skirtingų krypčių — ramaus poilsio, šeimos švenčių, poilsio šeimoms su vaikais, verslo renginių, aktyvaus laisvalaikio, meilės gamtai, pažintinio poilsio, kulinarinio paveldo, sveikatingumo ir kaimo turizmo. Nors aktyvus kaimo turizmo sezonas tęsiasi tik 100 dienų, 2016 metais Lietuvos kaime ilsėjosi 320 tūkstančių poilsiautojų, kurie čia "paliko" septynis milijonus eurų.

Poilsiautojams aktyviai domintis vietiniu autentišku maistu, degustacijomis, edukacinėmis programomis, asociacija stiprina ryšius su ūkininkais ir amatininkais.

LKTA nariais gali būti ne tik nakvynę teikiantys paslaugų teikėjai, bet ir ūkininkai bei kiti paslaugų kaime tiekėjai, kuriantys pridėtinę kaimo turizmo vertę. LKTA skatina savo narius puoselėti vietinių produktų auginimo ir gamybos tradicijas, supažindinti ir tiekti juos savo svečiams. 

"Tokiu būdu siekiame sukurti rinkai pritaikytą konkurencingą kaimo turizmo produktą", — susitikime su ministru kalbėjo LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas.

106
Tegai:
kaimo turizmas, Lietuvos kaimo turizmo asociacija (LKTA), Žemės ūkio ministerija, Bronius Markauskas, Lietuva
Dar šia tema
Jaunimas su maudymosi kostiumėliais linksminasi slidinėjimo kurorte
Pažink savo miestą: Kaune vyks nemokamos ekskursijos
Sostinė pritraukia vis daugiau turistų
Ekskavatorius

Teisiamas saugojamame piliakalnyje, Šilalės rajone, lobio ieškojęs vyras

(atnaujinta 10:17 2021.04.16)
Vietinis gyventojas kaltinamas nacionalinės reikšmės paminklo suniokojimu, skaičiuojama, kad kultūros paveldui padaryta žala siekia daugiau nei 93 tūkst. eurų

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje 33-ejų metų Šilalės rajono gyventojas kaltinimas nacionalinės reikšmės paminklo — Vedrių piliakalnio — suniokojimu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Ikiteisminis tyrimas dėl saugomų teritorijų ar gamtos paveldo objektų sunaikinimo arba suniokojimo buvo pradėtas po to, kai praėjusių metų birželį saugomoje piliakalnio papėdės gyvenvietės teritorijoje aptikta maždaug metro gylio bei 40 ir 12 metrų ploto iškasta duobė.

Tyrimo duomenimis, saugomoje teritorijoje esantis, ekskavatoriais iškastas žemės sklypas nuosavybės teise priklauso kaltinamajam. Įtariama, kad neteisėti juodžemio kasybos darbai galėjo nepataisomai sudarkyti nacionalinės reikšmės paminklą. Tyrimo metu nustatyta, kad iškasto kultūrinio sluoksnio vietoje rasta ir galimai archeologinių radinių — lipdytos keramikos, molio tinko, degusių akmenų.

Specialistų teigimu, šis piliakalnis archeologams galėjo atskleisti daug informacijos apie I–II tūkstantm. pr. čia gyvenusių žmonių kasdienybę. Skaičiuojama, kad kultūros paveldui padaryta žala siekia daugiau nei 93 tūkst. eurų.

Pažymėtina, kad nors kaltinamasis kasybos darbus atliko jam priklausančioje teritorijoje, tačiau pastaroji yra nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje ir turi paminklo statusą. Šio paminklo vertingoji savybė yra kultūrinis sluoksnis, kurį naikinti ar kitaip žaloti draudžiama. Tokioms saugomoms teritorijoms yra taikomi griežti apribojimai pagal Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymą.

Baudžiamasis kodeksas už didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčių vertybių sunaikinimą ar sugadinimą numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Tegai:
kultūros paveldas, Lietuva
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje daugiau nei 1000 naujų COVID-19 atvejų, mirė dar 7 žmonės

(atnaujinta 11:37 2021.04.16)
Statistikos departamento duomenimis, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 493,9 atvejo

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1 088 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Iš viso per visą pandemijos laikotarpį buvusių/esamų atvejų skaičius Lietuvoje yra 231 601, 209 538 žmonės pasveiko.

Bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 68 990.

Per pastarąją parą fiksuojamos 7 mirtys nuo COVID-19. Mirusiųjų amžius buvo nuo 60 iki 89 metų. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 3 739.

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 493,9 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,4 procento. Šie du rodikliai svarbūs priimant sprendimus dėl karantino laisvinimo scenarijų Lietuvoje.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 16 948 žmonės, antra skiepo doze — 4 861 pilietis. Iš viso 204 533 žmonės šalyje vakcinuoti dviem skiepo dozėmis. Dar 341 767 šiuo metu laukia antros skiepo dozės. Iš viso panaudotos 750 833 vakcinos.

Ketvirtadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
COVID-19, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva prašo Danijos pasidalinti vakcina "Vaxzevria", kurios pastaroji atsisakė
Nuo šiol šalies gyventojai galės įsigyti savikontrolei skirtus greituosius antigeno testus
PSO papasakojo apie europiečių mirštamumą nuo COVID: 160 žmonių per minutę

Rusija uždaro Turkiją: kas nutiks turizmo sezonui 2021 metais?

(atnaujinta 11:00 2021.04.16)
Rusija iki birželio 1 dienos apribojo oro eismą su Turkija ir Tanzanija. Ir vėl viskas dėl padidėjusio koronaviruso atvejų

Dabar pasaulyje įsibėgėja trečioji koronaviruso banga, daugelis Europos šalių vėl priverstos grįžti prie griežtų karantino apribojimų. Sprendžiant iš dinamikos, turistiniam sezonui-2021, kaip ir ankstesniam, vėl gali iškilti grėsmė.

Kelias dienas iš eilės Turkijoje užfiksuota daugiau kaip 50 tūkstančių atvejų, tai tapo rekordiniu šalies skaičiumi nuo pandemijos pradžios.

Taip pat Rusijos vyriausybė nusprendė apriboti skrydžius į Tanzaniją. Afrikos šalies valdžia nustojo skelbti koronaviruso infekcijų statistiką, tačiau Rusijoje įsitikinę, kad šis sprendimas buvo skubotas ir padėtis toli gražu nėra stabili. Skrydžių į Tanzaniją apribojimai taip pat galios iki birželio 1 dienos.

Šiuo metu šalių, į kurias galima atvykti iš Rusijos turizmo tikslais, sąrašas nėra toks ilgas, todėl žmonės raginami apsvarstyti atostogų variantus Rusijoje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, turizmas, Turkija, Rusija