Automobilis šaltą žiemos rytą. Archyvinė nuotrauka

Kaip užvesti automobilį šalčio metu

178
(atnaujinta 13:05 2017.01.06)
Lietuvoje viešpatauja tikri žiemos šalčiai, ir pirmieji, kas pajuto grėsmę — automobilistai.

VILNIUS, saus 6 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Vilniaus automobilių remonto serviso mechanikas Marjanas Poplavskis pasidalino su Sputnik paprastais patarimais, kaip užvesti variklį, kuris naktį praleido po atviru dangumi.

Automobilio detalės pagamintos iš plastiko ir metalo, kurie, esant žemai temperatūrai, susispaudžia. Siekiant sumažinti žemų temparatūrų poveikį automobilio detalėms, reikia laikytis kelių paprastų sąlygų.

Электронный спидометр с датчиком температуры
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Greičio matuoklius

Visų pirma, automobilį šalčiams reikia paruošti dar rudenį. Iš pradžių reikia pakeisti seną alyvą, kurį automobiliui nuvažaivus 15 tūkstančių kilometrų netenka valkšnumo ir gali sušalti į ledą. O tai pagrindinė priežastis, kodėl variklis neužsiveda.

Включенная фара ближнего света
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Priekinis žibintas

Antra, automobilio akumuliatoriaus galingumas mažėja ne tik dėl ekspuluatavimo trukmės, bet ir dėl žemos temperatūros. Jeigu lauke virš 10 laipsnių šalčio, tai akumuliatorių reikia "apšildyti". O tam gerai padeda priekinių žibintų įjungimas 40-60 sekundžių prieš paleidžiant variklį.

Toliau reikia dar 40-60 sekundžių išjungti žibintus ir uždegimą. Šiuo metu akumuliatoriaus pradės "kvėpuoti" ir skleis didesnį galingumą, veikiant starteriui, kuris savo ruožtu suka alkūninį veleną. Jeigu variklis, kuro sistema ir užkūrimo sistema nesugadinti, tokiu atveju variklis užsives.

Jeigu po tokių veiksmų variklis neužsiveda, reikia bandyti „prisidegti". Šiuo atveju, paprašius pagalbos savo kaimyno, reikia bandyti užvesti automobilio variklį tuomet, kada jau veikia pagalbininko akumuliatorius.

Автомобиль с открытым капотом
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Atidengtas kapotas

O jeigu ir tai nepadeda, teks kreiptis pagalbos į avarinę tarnybą.

Приоткрытое окно автомобиля
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Pravertas automobilio langas

Jeigu mūsų patarimai jums padėjo užsivesti, tai imtis papildomų priemonių nereikia. Tačiau prisiminkite, kad po kelionės,palikdami automobilį ilgam laikui, vieną automobilio langą reikia palikti pravertu 2-3 milimetrais. Toks metodas greitai atšaldo automobilio saloną ir neleidžia apšarmoti priekiniam langui.

Sėkmės kelionėje!

178
Tegai:
šaltis, žiema, automobilis, Lietuva
Dar šia tema
Ugniagesiams teko pjūklo ir gervės pagalba "gelbėti" automobilius
Saugaus eismo rezultatai šalies keliuose — 20% mažiau mirčių