Lietuvos kariuomenės šauktiniai. Archyvinė nuotrauka

Pasitikrink, ar tapai 2017-ųjų karo prievolininku

543
(atnaujinta 16:11 2017.01.09)
Visi Lietuvos piliečiai, vyrai, nuo 19 iki 26 metų jau gali pasitikrinti, ar pateko į 2017 metų nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos sąrašus.

VILNIUS, saus 9 — Sputnik. Pirmadienį, sausio 9 dieną, interneto puslapiuose  https://sauktiniai.kam.lt/ ir https://karys.lt/ paskelbti šaukimo į 2017 metų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) sąrašai, praneša Lietuvos kariuomenė.

Visi Lietuvos Respublikos piliečiai, vyrai, nuo 19 iki 26 metų (įskaitytinai) gali pasitikrinti ir pasižiūrėti, ar jie pateko į sąrašus.

Visa karo prievolininkui aktuali informacija — kur ir kada pradėti ir vykdyti su šaukimu susijusias procedūras — bus pateikta karo prievolininkų sąraše. Šiais metais šaukimo nurodymai paštu siunčiami nebus.

Порядок призыва на обязательную военную службу в 2017 году
Kaip organizuojamas 2017 metų šaukimas į NPPKT

Skirtingai nei ankstesniais metais, atsižvelgiant į Karo prievolės įstatymo pakeitimus, šiemet į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebebus siunčiami.

Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta tik internete. Ją taip pat bus galima sužinoti paskambinus nemokamu telefonu 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius.

Primename, kad po karo prievolininkų sąrašų paskelbimo savo noru teikti prašymus atlikti NPPKT toliau galės ir tie jaunuoliai, kurie nebus patekę į 2017 metų karo prievolininkų sąrašą. Jie taip pat galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 procentų didesnes išmokas.

Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Выплаты призывникам
Išmokos šauktiniams

Priėmimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, profesinę karo tarnybą, karius savanorius, jaunesniųjų karininkų vadų ir parengtojo rezervo mokymus, dokumentų administravimą ir konsultavimą vykdo regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai bei poskyriai.

Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: http://www.karys.lt/kontaktai.html.

Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais — ketvirtadieniais nuo 8:00 iki 19:00, o penktadieniais — nuo 8:00 iki 17:45.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino 2015 metų kovą.

Места службы призывников 2017 года: 9 месяцев
Šauktinių tarnybos vietos

Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

543
Tegai:
prievolininkų sąrašas, prievolininkai, Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba (NPPKT), Lietuvos kariuomenė, Lietuva
Dar šia tema
Prasideda 2017 metų šaukimas
Kariuomenė jau laukia 2017 metų šauktinių
Kariuomenė traukia jaunuolius
Discussion