Dalia Grybauskaitė diriguoja. Archyvinė nuotrauka

Naujų metų intriga: pradeda Grybauskaitė

231
(atnaujinta 16:21 2017.01.10)
Socialiniuose tinkluose prezidentė Dalia Grybauskaitė paviešino nuotrauką, kurioje ji diriguoja orkestrui, ir pavadino ją "Pradedam. O dabar — forte!"

VILNIUS, saus 10 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo Facebook paskyroje pasidalino nuotrauka, kurioje ji diriguoja orkestrui.

"Pradedam. O dabar — forte!" — taip pavadino šitą nuotrauką valstybės vadovė.

Nuotrauka jau surinko virš devynių tūkstančių peržiūrų ir daugiau nei 100 komentarų.

Vieni prezidentės paskyros lankytojai palieka komplimentus šalies vadovei, rašo, jog "gerai, kai toks maestro diriguoja Lietuvai", "štai kur tikrasis dirigentas", "nuostabiai atrodote, šaunuolė!!!" ir linki prezidentei "tapti Europos Sąjungos orkestro dirigente". 

Lankytojai iš kitų šalių vadina Grybauskaitę "gražios valstybės gražia dirigente" ir išreiškia viltį, kad ir jie norėtų turėti tokį dirigentą.

O knygos apie Harį Poterį megėjai paliko komentarą "wingardium leviosa" — ištardamas šiuos burtažodžius ir mojuodamas burtų lazdele burtininkas priverčia daiktus skristi.

Pasitaiko ir lankytojai, kurie užduoda klausimą, ką reiškia šita nuotrauka.

"Viskas čia suprantama. Aukštyn galvas mieli tautiečiai, prezidentė perima daugiau regalijų", — skamba atsakymai.  

Nemažai interneto vartotojų susieja vastybės valdymą su dirigavimu orkestrui.

"Nauji metai ir nauja — jauna vyriausybe — reikalinga ir solidi dirigentė, kad būtų LT muzika be liudnų minorų", "Dar būtų gerai, kad ir Seimas grotu pagal jūsų dirigavimą. Kartais panašu į Krylovo pasakėčią ''Kvartetas'' — kiekvienas groja pagal save nors sėdimas vietas ir keičia", "Viena gaila, kad Skvernelio ir Karbauskio nesimato grojančių valstybiniame orkestre", "Man, atrodo, kad prezidentė ir taip yra vyriausia Lietuvos dirigentė… pagal jos dūdelę šoka ir Seimas ir vyriausybė… belieka priversti paklusti teismą", — parašyta komentaruose.

"Jei prezidentė turėtų daugiau teisių, tai valstybė būtų sustyguota! Dar ne vėlu", — išreiškė savo nuomonę vienas iš vartotojų.

"Šaunuolė Dalia! Jūsų rankos ne vietoj kojų išdygę. Jos visur tinka, šarvuočio vairui, vaikų būreliui apkabinti, seno žmogaus ranką savosiomis paglostyti — sušildyti, valstybės vairui priverčia paklusti. Bet nemažiau svarbu ir forte išprašyti", — žavisi lankytojai prezidentės sugebėjimais.

Savo nuomonę galite išreikšti Sputnik apklausoje.

231
Tegai:
socialiniai tinklai, Facebook, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Dar šia tema
Žiniasklaida: Dalia Grybauskaitė — Lietuvos metų žmogus
Švenčių proga prezidentė suteikė malonę keturiems žmonėms
Prezidentė: neišnešiotiems kūdikiams labai svarbūs rūpestis bei meilė
Grybauskaitė lankysis hospise
Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja

Baltarusijos tyrimų komitetas inicijavo Tichanovskajos ekstradiciją

(atnaujinta 11:42 2021.03.02)
Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, VRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Baltarusijos tyrimų komitetas inicijuoja buvusios kandidatės į prezidentus Svetlanos Tichanovskajos ekstradiciją.

"Tichanovskaja šiuo metu yra ieškomų asmenų sąraše. Atitinkami jos ekstradicijos dokumentai buvo pateikti Generalinei prokuratūrai", — pranešė komiteto spaudos tarnyba.

Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, VRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Lietuva nuo pat protesto Baltarusijoje pradžios kišasi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje Tichanovskaja buvo pavadinta "išrinktąja respublikos vadove". Dokumente tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti naujų Lukašenkos sudarytų susitarimų. Lietuvos deputatų teigimu, naujų susitarimų su Rusijos Federacija pasirašymas "apriboja Baltarusijos žmonių suverenitetą".

Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

Tegai:
Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija
Temos:
Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų
Dar šia tema
Rusijos URM įspėjo Berlyną dėl bandymų sugadinti Maskvos ir Minsko santykius
"Time" įtraukė Tichanovskają į pasaulinį 100 jaunų lyderių sąrašą
Politologas: Lietuva prieš Baltarusiją nukreipta retorika nori pranokti Varšuvą
Neries upė

Lietuvoje potvyniai kelia pavojų 28 tūkst. hektarų miestų ir miestelių

(atnaujinta 11:37 2021.03.02)
Pabrėžiama, kad bendras upių atkarpų ir pakrančių, kuriose kyla potvynių rizika, ilgis sudaro 4 tūkst. kilometrų

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Potvyniai kelia pavojų 28 tūkst. hektarų Lietuvos miestų ir miestelių, praneša Aplinkos ministerija.

Pažymima, kad dabar šalyje pajudėję ledonešiai ir kylantys upių potvyniai — vis retesnis reiškinys, todėl dėl visuotinio perkaitimo sukeltos klimato kaitos ateityje potvyniai dažniau kils po stichinių liūčių. 

"Lietuvoje su potvyniais susiję ekstremalūs reiškiniai formuojasi 54 skirtingų upių atkarpose, taip pat, žinoma, Baltijos jūros bei Kuršių marių pakrantėse", — sakė Aplinkos ministerijos vyresnioji patarėja vandenų ir žemės gelmių klausimais Agnė Kniežaitė-Gofmanė.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos direktoriaus Kęstučio Šetkaus teigimu, potvynių dinamikos pokyčius lems didėjantis kritulių kiekis.

"Kitas potvynius lemiantis faktorius — liūtys, kurios sukelia staigius lietaus poplūdžius. Pagal mokslines prognozes ateityje ekstremalios liūtys bus dažnesnės ir intensyvesnės, tai yra dar ekstremalesnės, todėl lietaus poplūdžių dažnės, didės jų mastas", — sako Kęstutis Šetkus.

Pabrėžiama, kad bendras upių atkarpų ir pakrančių, kuriose kyla potvynių rizika, ilgis sudaro 4 tūkst. kilometrų. 

"Kylant oro temperatūrai šaltuoju metų laiku vis rečiau susiformuoja sniego danga, kurios tirpsmo vanduo kartu su pavasario liūtimis ir sukelia pavasario potvynius. Ateityje vidutiniai pavasario potvyniai tikriausiai toliau mažės, dalis pavasario potvynių vyks žiemą", — sakė Aplinkos apsaugos agentūros Hidrografinio tinklo skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Dūdėnas.

Teigiama, kad potvynių rizikos įvertinimo ir valdymo sistemą, kuria siekiama sumažinti neigiamas potvynių pasekmes žmonių sveikatai, aplinkai, kultūros paveldui ir ekonominei veiklai, nustatė 2007 metų Europos Sąjungoje priimta Potvynių direktyva, pagal kurią šiuo metu atnaujinami potvynių žemėlapiai.

Tegai:
Aplinkos ministerija, Lietuva, potvynis