Vilniaus rotušė. Archyvinė nuotrauka

Rotušėje įvyko Vilnių garsinančių geriausių sportininkų apdovanojimas

155
(atnaujinta 10:08 2017.01.12)
Vilniaus rotušėje buvo išrinkti ir pasveikinti 13 laureatų, kurių dėka Lietuvos sostinėje įvyko daugybė įvairių renginių, iniciatyvų, iškovota daug pergalių.

VILNIUS, saus 12 — Sputnik. Trečiadienį, sausio 11 dieną, Vilniaus rotušėje išrinkti ir pasveikinti geriausi praėjusių metų Vilniaus sportininkai — olimpinių ir neolimpinių sporto šakų, neįgalieji, jauniai bei sporto karjerą jau baigę sportininkai, jų treneriai, sporto renginių organizatoriai, iniciatyvų nestokojantys verslininkai ar bendruomenės, pranešė Vilniaus savivaldybė.

13 laureatų pasveikino ir apdovanojo sporto sritį kuruojantis Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

"2016-ieji buvo ne tik olimpiniai, bet ir Vilniaus sporto metai. Per juos mieste vyko daugybė įvairių renginių, iniciatyvų, iškovota daug pergalių. Esu dėkingas visai Vilniaus sporto bendruomenei už individualų sunkaus darbo palydėtą indėlį į laimėjimus, sutelktas pastangas ir iškovotas pergales", — į renginį susirinkusius svečius sveikino Kvedaravičius.  

Vilniaus mero pavaduotojas pažymėjo, kad miestas ir toliau plės sporto infrastruktūrą bei palaikys geras sporto iniciatyvas.

"Šiais metais toliau plėsime dviračių takų tinklą, tęsime miesto krepšinio aikštelių atnaujinimą. Savivaldybės laukia dideli iššūkiai. Vienas jų — mažojo baseino Fabijoniškėse statybos. Augame kartu su jumis ir šiais metais linkime pasiekti dar daugiau gražių pergalių", — sakė Kvedaravičius.

Metų iniciatyva 

Metų iniciatyvos apdovanojimą pelnė "Lidl Lietuva", kuri savo iniciatyva 2016 metų rugsėjo mėnesį atnaujino krepšinio aikštelę prie "Saulėtekio" mokyklos-daugiafunkcio centro Naujininkuose. Buvo pakeista aikštės danga, pastatyti nauji krepšiai, įrengtas apšvietimas, nutiestas bėgimo takelis. Moksleivių saugumui tamsiu paros metu užtikrinti buvo nutiestas papildomas apšviestas pėsčiųjų takas.

Metų proveržis 

Metų proveržis — Dalios Kutkaitės tarptautinis meninės gimnastikos turnyras.

Turnyro organizatorė, legendinė ir labiausiai tituluota Lietuvos meninės gimnastikos atstovė Dalia Kutkaitė, pernai surengė pirmąjį tokio aukšto lygio meninės gimnastikos turnyrą Lietuvoje. Į Lietuvos sostinę buvo sukviestos bene visas ryškiausios pasaulio meninės gimnastikos žvaigždės. 

Sportiškiausia 2016-ųjų mokykla 

Sportiškiausia 2016 metų mokykla išrinkta Vilniaus Jėzuitų gimnazija.

Apdovanojimas mokyklai suteiktas už 2016 metų mokyklos mergaičių pasiekimus lengvosios atletikos ir slidinėjimo rungtyse, pergalę XII Lietuvos mokyklų futbolo žaidynių "Golas!" turnyre, Lietuvos katalikiškų mokyklų sporto žaidynių "Magis" inicijavimą ir įgyvendinimą bei už trečią vietą I-ųjų Lietuvos katalikiškų mokyklų sporto žaidynėse "Magis". 

Metų sporto renginys

Metų sporto renginys — LKL Karaliaus Mindaugo taurė.

Vilniečiai šį renginį labiausiai įsiminė dėl to, kad  nugalėtojų taurę į viršų iškėlė  "Lietuvos ryto" krepšininkai.

Metų sporto veteranė 

Metų sporto veteranė — Rūta Stanevičienė, tris kartus pasaulio čempionė orientavimosi sporto W60 grupėje.

Klubo "Labirintas" atstovė pasaulio meistrų orientavimosi kalnų dviračiais čempionate Kaune iškovojo tris aukso medalius — nugalėjo W60 grupės sprinto, vidutinės ir ilgos trasos varžybose. 

Metų treneris 

Metų treneriu išrinktas Karolis Levickis — aklųjų riedulio komandos treneris.

Prireikė dviejų dešimtmečių, kol galų gale buvo pasiektas išsvajotas parolimpinių žaidynių auksas. "Tikėti ir kovoti, darbais, ne žodžiais" — toks yra Vilniaus "Šaltinio" ir golbolo rinktinės trenerio Karolio Levickio šūkis. 

Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas

Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas — kiokušin karate Europos čempionas Valdemaras Gudauskas.

Sportininkui prireikė beveik 15 metų, kad iškovotų pirmą Europos čempiono titulą. Kiokušin karate žemyno pirmenybėse Valdemaras Gudauskas 2016 metais apgynė prieš metus iškovotą titulą, o sportininkai juk ne veltui sako, kad apginti — sunkiau nei iškovoti.

2016 metais Europos kiokušin karatė čempionato svorio kategorijoje iki 85 kilogramų užėmė pirmą vietą.

Metų komanda su negalia 

Metų komanda su negalia — Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė, parolimpinių žaidynių čempionė.

Литовская команда по голболу
Lietuvos golbolo rinktinė 2016-ųjų Rio de Žaneiro vasaros parolimpinėse žaidynėse

Po parolimpinių žaidynių apie golbolą — aklųjų riedulį — išgirdo visi. Tačiau turbūt nedaug kas žino, kad parolimpinėse žaidynėse visa  aukso medalius pelniusi Lietuvos golbolo rinktinė — tai Vilniaus "Šaltinio" klubo nariai.

Metų komanda 

Metų komanda — irklavimo olimpiniai vicečempionai Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dviviečių irklavimo varžybų sidabro medalių laimėtojai.

 Литовские гребцы Саулюс Риттерис и Миндаугас Гришконис в финале Олимпийских игр в заплыве парных двоек пришли вторыми, получив серебро
Lietuvos irkluotojai Saulius Ritteris irMindaugas Griškonis su sidabro medaliais 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse

Metų sportininkai 

Metų sportininke tituluota Olimpinė vicečempionė irkluotoja Milda Valčiukaitė. Lietuvos irkluotoja, Europos bei Pasaulio čempionė, Rio 2016 metų vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja.

Гребчихи из Литвы Доната Виштартайте и Милда Валчюкайте
Moterų dvivietės porininkės Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse

Metų sportininkas — irkluotojas, Europos vicečempionas vienviečių varžybose, Mindaugas Griškonis. Lietuvos irkluotojas, šalies rekordininkas, daugkartinis Europos ir Lietuvos čempionas. 2009 metais užėmė pirmąją vietą Europos irklavimo čempionate Breste. 2011 ir 2012 metais dar kartą tapo Europos čempionu.

Metų sporto legenda 

Metų sporto legenda — Antanas Vaupšas, šuolininkas į tolį, buvęs Lietuvos rekordininkas, olimpietis.

Prieš pusšimtį metų jo rezultatai buvo geriausi ne tik Lietuvoje, bet ir vieni geriausių pasaulyje. Sugebėjęs šuolių į tolį sektoriuje įveikti aštuonių metrų ribą, Antanas Vaupšas tapo sporto legenda. 

Metų žvilgsnis 

Metų žvilgsnis — fotografas Alfredas Pliadis. Lietuvos sporto žurnalistas, fotografas, redaktorius — jis pirmas ateina į daugelį sporto renginių ir paskutinis iš jų išeina.

Jis mato nugalėtojų triumfą ir ašaras tų, kuriems nepavyko laimėti. Pliadis apdovanotas už dėmesį sportui Vilniuje, už foto metraščius, už ištikimybę sportui.

Kiekvienos nominacijos nugalėtojui įteiktas dizainerės Dalios Pilkauskienės rankų darbo, vienetinis ir nepakartojamas prizas — pergalės pamatų plyta.

155
Tegai:
sportininkai, LKL Karaliaus Mindaugo taurė, Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė, Vilniaus Jėzuitų gimnazija, Lidl Lietuva, Alfredas Pliadis, Antanas Vaupšas, Milda Valčiukaitė, Mindaugas Griškonis, Saulius Ritteris, Valdemaras Gudauskas, Karolis Levickis, Rūta Stanevičienė, Dalia Kutkaitė, Linas Kvedaravičius, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Sušalai — sušilk Vingio parko čiuožykloje
Olimpinės žaidynės karnavalo ritmu
Pasaulio plaukimo čempionate Simonas Bilis iškovojo bronzą
Vilniuje skelbiamas naujo Lazdynų baseino statybos konkursas
Vilnius

Kokia šiandien diena: spalio 23-iosios šventės

(atnaujinta 20:49 2020.10.22)
Nuo spalio 23 dienos iki metų galo lieka 69 dienos; savo vardadienį švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas

Spalio 23 yra 296-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 297-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 69 dienos.

2020 metų spalio 23 dieną saulė teka 08:01, leidžiasi 18:05, dienos ilgis — 10 val. 04min.

Tarptautinė snieginio leopardo diena

Spalio 23-ioji paskelbta Tarptautine snieginių leopardų diena.

2013 metų spalio 23 dieną 12-os šalių (Afganistano, Butano, Indijos, Kinijos, Kirgizijos, Kazachstano, Mongolijos, Nepalo, Pakistano, Rusijos, Tadžikistano ir Uzbekistano), kuriose gyvena snieginis leopardas, atstovai, susirinkę į Kirgizijos sostinę Biškeką, patvirtino "Biškeko deklaraciją" dėl šių retų gyvūnų išsaugojimo. Šalys tikisi išlaikyti bent 23 kraštovaizdžius, kuriuose gyventų snieginiai leopardai.

Snieginis leopardas, įrašytas į Raudonąją knygą, gyvena Centrinėje Azijoje, kalnuose. Dėl ypatingo kailio gyvūnas mėgstamas brakonierių. Jų išsaugojimui turi įtakos ir švarus oras.

Molekulės diena

Spalio 23-iąją nuo 06:02 ryto iki 06:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia molekulės arba molio dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023.

Avogadro skaičius — tai dalelyčių skaičius, sudarantis vieną molį. Molis — medžiagos kiekis, kuriame yra tiek dalelių (atomų, molekulių, jonų), kiek atomų yra 12 g anglies 12C izotopo. Skaičius pavadintas italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei. Iš tiesų šį skaičių pirmasis suskaičiavo Johanas Jozefas Lošmidtas 1865 metais, tad Vokietijoje šis skaičius iki šiol vadinamas Lošmidto skaičiumi.

Savo vardadienį šiandien švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas.

Ši diena pasaulio istorijoje

1917 metais Prancūzijoje įvyko pirmasis JAV dalinių mūšis su vokiečiais per Pirmąjį pasaulinį karą.

Šią dieną 1954 metais Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV ir TSRS sutarė baigti Vokietijos okupaciją.

1956 metais Vengrijoje prasidėjo antikomunistinė revoliucija. Vengrijos Respublikos nacionalinė diena.

1989 metais dešimtys tūkstančių demonstrantų Vengrijoje, minėdami 1956 metų revoliucijos metines, reikalavo demokratinių reformų šalyje.

1990 metais Izraelis uždraudė palestiniečiams, gyvenantiems okupuotose teritorijose, vykti į Izraelį.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Ruduo

Spalio 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:26 2020.10.22)
Dvyniams seksis profesinėje veikloje, Mergelės bus kupinos įvairių pelningų idėjų, o Skorpionai turėtų pasisaugoti būdami prie vairo

Rytoj žvaigždės gali staiga priminti senas nuoskaudas ar nemalonias akimirkas. Taip pat neatmetamos kitos sutrikimo priežastys. Tai, į ką įprastai net nekreiptumėte dėmesio, rytoj gali sukelti daugybę jausmų. Tačiau dienos ypatumas — noras iš kiekvienos musės padaryti dramblį — gali virsti kita puse, atnešančia daug naudos. Taigi, rytoj tikslieji mokslai, protinis darbas ir bet koks kitas darbas, reikalaujantis didesnio dėmesio susikaupimo, bus lengvesnis nei įprastai.

Avinas (03.21-04.20) Šią dieną būsite patenkinti savimi. Pavyks įgyvendinti beveik viską, ką tik sugalvosite. Ir tai neliks nepastebėta kitų. O artimųjų ir kolegų pagyrimas ir pritarimas nudžiugins ir suteiks naujų jėgų užkariauti kitas viršūnes.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Jautis (04.21-05.21) Jei šiandien kažkas jums netiks, tada jokiu būdu nebandykite pasiekti to, ko norite. Būkite atsargūs su žodžiais. Galite nesąmoningai ką nors įžeisti ir taip užkirsti kelią savo tikslų įgyvendinimui.

Dvyniai (05.22-06.21) Ši diena palanki tiek profesinei veiklai, tiek asmeniniams santykiams. Dabar labai geras laikas pakelti savo santykius su mylimu žmogumi į naują, aukštesnį lygį. Ir vienišiems žmonėms galbūt bus galimybė sutikti antrąją pusę.

Vėžys (06.22-07.22) Ši diena jums gali būti gana prieštaringa. Viena vertus, būsite gana aktyvūs ir noriai sieksite rezultatų, tačiau, kita vertus, gaunami pasiūlymai gali būti ne tokie "rožiniai", kokie bus pateikti jums.

Liūtas (07.23-08.23) Dabar jums tiesiog draudžiama sėdėti vietoje. Galite pasižymėti darbe ir kitose savo verslo srityse. Jūsų laukia malonūs susitikimai ar naujas romantiškas pomėgis. Venkite konfliktų su aplinkiniais žmonėmis.

Mergelė (08.24-09.22) Jūsų galva bus pilna naujų idėjų ir įdomių sprendimų. Nors vadovybės nenoras įvertinti jūsų nuopelnus gali šiek tiek sugadinti nuotaiką. Todėl turite realizuoti savo galimybes ten, kur esate iš tikrųjų suprasti ir palaikomi.

Svarstyklės (09.23-10.22) Tinkamas laikas spręsti problemas, susijusias su jūsų gyvenimo būdu, sveikata, mityba. Šis laikas palankus bet kokiam kruopščiam darbui, kuriam reikia skirti daugiau dėmesio ir kantrybės.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną turite įrodyti, kad esate geri strategai. Saugokitės painių asmeninių ir dalykinių santykių. Jei vairuojate transporto priemonę, vairuodami būkite ypač atidūs ir atsargūs.

Šaulys (11.22-12.21) Nekurkite rimtų šios dienos planų, neduokite pažadų savo verslo partneriams ir neimkite paskolų, nes aplinkybės gali susiklostyti ne itin palankiai. Neignoruokite patyrusių žmonių patarimų.

Ožiaragis (12.22-01.20) Gali kilti daugybė klausimų apie darbus, kuriuos teks spręsti vienam. Nesijaudinkite ir nepriimkite skubotų sprendimų. šią dieną niekam nesigirkite apie savo sėkmę, pasiekimus, naujas pažintis ir net pirkinius. Galite susidurti su juodu pavydu, kuris susilpnins jūsų energiją.

Vandenis (01.21-02.19) Geriau vengti žmonių, kurie siūlo užsidirbti nesąžiningai. Dažnai gali įvykti ne tai, ko tikėjotės. Tačiau diena gali suteikti malonių dovanų klausimais, susijusiais su romantiškų jausmų sfera.

Žuvys (02.20-03.20) Gausite tam tikrų privilegijų darbe, vadovybė pastebės jūsų pastangas ir gerai atliktą darbą. Meilės sferoje taip pat laukia džiaugsmingos akimirkos.

Tegai:
horoskopas