Pasiklydęs Šiauliuose stirniukas. Nuotrauka iš įvykio vietos

Šiauliuose pasiklydusį stirniuką aplinkosaugininkai paleido į laisvę

27
(atnaujinta 11:04 2017.01.16)
Šiaulių regiono aplinkosaugininkai išgelbėjo mažą stirniuką, pasiklydusį mieste.

VILNIUS, saus 16 — Sputnik. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai gavo pranešimą apie mieste pasiklydusį stirniuką. Aplinkos apsaugos tarnybos darbuotojai pagavo Šiaulių gatvėmis lakstantį stirniuką, ir  paleido miške.

Косуля, которая заблудилась в Шяуляе
Atgavęs laisvę, mažylis dūmė neatsigręždamas

Miestas yra netinkama vieta laukiniams gyvūnams. Tačiau neretai pasitaiko, kad į miestą užklysta miško gyventojai. Kai kurie jų užstringa miesto žabanguose.

Panašiai nutiko ir šiemečiam stirniukui. Jis Tytuvėnų gatvėje atklydo į žmonių kiemą ir nebegalėjo rasti išėjimo. Baimindamiesi, kad mažylis gali susižaloti gyventojai pranešė aplinkosaugininkams. 
Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, padedami gyventojų, stirniuką sugavo. Gyvūnas buvo nuvežtas į Gubernijos mišką ir paleistas. Atgavęs laisvę, mažylis dūmė neatsigręždamas.

27
Tegai:
miestas, miškas, stirna, gyvūnas, Aplinkos ministerija, Šiauliai, Lietuva
Dar šia tema
Ugniagesiai išgelbėjo mažą stirnaitę
Baltarusijos stirna albinosė neišdrįso įžengti į Lietuvą
Paukščių būrys, archyvinė nuotrauka

Artėjantį savaitgalį paukščių palydos

(atnaujinta 08:46 2020.09.30)
Ateinantis savaitgalis skirtas paukščiams į šiltesnius kraštus išlydėti

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, organizuojamos rudeninės sparnuočių palydos, praneša Aplinkos ministerija.

Saugomų teritorijų direkcijos kartu su Lietuvos ornitologų draugija kviečia gamtos bičiulius įsilieti į nuolat gausėjantį stebėtojų būrį ir skaičiuoti išskrendančius paukščius.

Spalio 3-ąją Nemuno deltos regioninio parko direkcija paukščių palydas organizuos Ventės rage prie švyturio. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia tą rytą sutikti ant Parnidžio kopos prie Saulės laikrodžio ir skaičiuoti bei palydėti paukščius. Metelių regioniniame parke prie Lankytojų centro susirinkę paukščių stebėtojai keliaus aplink Dusios ežerą ir stebės poilsiaujančių sparnuočių būrius. Išlydėti išskrendančius paukščius Žuvinte ir jo apylinkėse kviečia Žuvinto biosferos rezervato direkcija. Paukščių stebėtojai bus laukiami ir Kamanų gamtiniame rezervate.

Šiemet per šią tradicinę akciją, kuri rengiama nuo 1993 metų, migruojančius paukščius stebės ir mėgins suskaičiuoti tūkstančiai žmonių beveik visoje Europoje. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija "BirdLife International" apibendrins ir paskelbs skaičiavimo rezultatus.

Tegai:
paukščiai
Vandens kranas

Užbalių vandenvietėje viršyta leistina arseno norma

(atnaujinta 22:13 2020.09.29)
Šiuo metu Užbalių vandenvietė tiekia vandenį 34 namų ūkiams

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Vilkaviškio rajono Užbalių kaimo gyventojai laikinai negalės naudoti viešai tiekiamo geriamojo vandens maistui ruošti ir gėrimui, jame užfiksavus didžiausią leistiną koncentraciją viršijantį arseno kiekį, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. 

Šiuo metu Užbalių vandenvietė tiekia vandenį 34 namų ūkiams.

Buvo nustatyta, kad arseno koncentracija vandenyje viršijo leistiną 10 µg/l ribinę vertę, t. y. jame užfiksuota 17,3 µg/l arseno.

UAB "Vilkaviškio vandenys" nurodyta aprūpinti gyventojus geriamuoju vandeniu kitais alternatyviais būdais, informacija apie cheminį vandens užterštumą taip pat perduota Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai.

Šioje Vilkaviškio rajono vandenvietėje padidėjęs arseno kiekis (16,61 µg/l) buvo nustatytas ir 2018 metais, tuomet geriamojo vandens tiekimas maistui taip pat buvo laikinai sustabdytas. Geriamojo vandens tiekimas iš šios vandenvietės buvo atnaujintas 2019 metų pradžioje, laboratorinių tyrimų rezultatais patvirtinus, kad arseno koncentracija jame atitiko teisės aktais nustatytus reikalavimus.

Tegai:
vanduo