Rankų plovimas. Archyvinė nuotrauka

Vaikai šokio pagalba pasakoja, kaip ir kodėl svarbu plauti rankas

121
(atnaujinta 12:38 2017.01.19)
Plauti rankas gali būti smagu — tuo įsitikino iniciatyvos "Švarių rankų šokis — 2016" dalyviai, kurie sukurė originalų šokį ir paviešino jį internete.

VILNIUS, saus 16 — Sputnik. Išradingiausieji "Švarių rankų šokis — 2016" konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje sausio 9 dieną įvykusiose iškilmėse, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Победители конкурса танец чистых рук
© Photo : sam.lrv.lt
"Švarių rankų šokis — 2016" konkurso nugalėtojai

Į konkurso, kurį organizavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras  kartu su Sveikatos apsaugos ministerija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija, susirinko daugiau nei šimtą vaikų, jų auklėtojų ir tėvų iš Kėdainių, Mažeikių, Rokiškio, Šakių, Šiaulių, Tauragės ir Telšių. Nugalėtojai vaišinosi užkandžiais, dūko su smagia pasakų heroje "Pelyte" ir dalijosi dovanas.

Matas, Pijus ir Grafas iš Tauragės lopšelio-darželio "Kodėlčius" "Varpelių" grupės pasakojo, kad kosint burnytę būtina užsidengti ne delniukais, o alkūne, nes balterijos "eina" į delniukus ir ten pasilieka, o rankytes reikia plauti kruopščiai su muilu.

"Kuomet vandenukas nubėga per rankytes — jos būna švarios, o kai vaikutis kosti — veiduką būtina užsidengti", — nedrąsiai pasakojo trejų metų Benas, atvykęs iš Šiaulių lopšelio-darželio "Berželis" "Boružėlių" grupės.

"Bėga, bėga vandenėlis — šaltas, šaltas, šaltas, bus mano rankytės — baltos, baltos, baltos", — pokalbio pabaigoje Benas su tėčiu sudainavo posmą apie švarias rankytes.

"Sugrįžusi į namus iš lauko ir nusimovusi batus — visada prausiu rankytes, o jeigu tėtis neina, paskatinu ir jį. Rankas būtina plauti su muilu, atsuku vandens čiaupą, rankas pakišu po tenkančiu vandeniu, kruopščiai muilinu pirštus, tarpupirščius", — dalinosi mintimis Smiltė iš Mažeikių "Vyturio" pradinės mokyklos.

Penktus metus iš eilės prie iniciatyvos prisijungė darželinukai, pradinių klasių moksleiviai ir jų šeimos iš visos Lietuvos. Konkurse dalyvavo 195 ugdymo įstaigų atstovai. Konkurso dalyviams reikėjo sukurti originalų šokį, jį nufilmuoti ir, įkėlus į interneto svetainę youtube.com, nuorodą atsiųsti sveikatos apsaugos ministerijai.

Per penkerius metus ši iniciatyva subūrė per 25 tūkstančius vaikų, kuriuos suvienijo bendras tikslas — mažieji mokėsi taisyklingai plauti rankas bei supažino su teisingo kosėjimo etiketo judesiais.

121
Tegai:
konkursas, vaikai, Švarių rankų šokis, Lietuva
Dar šia tema
Vaikai į Kauno mokyklas bus priimami atsižvelgiant į šeimos gyvenamąją vietą
Kur kreiptis, jeigu vaikas susirgo ne darbo dienomis
Šiais metais Vilniuje gimė 1000 vaikų daugiau nei pernai
Karbauskis nori padovanoti vaikams po tautinį kostiumą
Miškas, archyvinė nuotrauka

Aplinkos ministerija: atliktas miškų sanitarinės būklės patikrinimas

(atnaujinta 14:18 2020.08.13)
Pažymima, kad privačiuose miškuose atlikta 477 objektų stebėsena. 81 atveju buvo nustatyti medžių kenkėjų židiniai — miško savininkai, naudotojai ar valdytojai apie tai informuoti raštu

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Valstybinė miškų tarnyba liepos mėnesį atliko miškų sanitarinės būklės patikrinimą, praneša Aplinkos ministerija.

Pažymima, kad privačiuose miškuose atlikta 477 objektų stebėsena. 81 atveju buvo nustatyti medžių kenkėjų židiniai — miško savininkai, naudotojai ar valdytojai apie tai informuoti raštu.

Dėl kitų 16 atvejų pradėta administracinių nusižengimų teisena dėl Miško sanitarinės apsaugos reikalavimų pažeidimų.

"VĮ Valstybinių miškų urėdijoje buvo atlikta 3 objektų (girininkijų) stebėsena. 2 atvejais nurodyta prievolė vykdyti Miško sanitarinės apsaugos taisyklių 29 ir 30 punktų reikalavimus", —  teigiama pranešime.

Tuo pačiu pažymima, kad medžių džiūvimo priežastys nustatytos 3 atvejais valstybiniuose miškuose, 2 atvejais — privačiuose miškuose.

Pranešama, kad miško savininkams, naudotojams, valdytojams pateiktos rekomendacijos dėl Miško sanitarinės apsaugos taisyklių 29 ir 30 punkto reikalavimų vykdymo.

Tegai:
patikrinimas, miškas, Aplinkos ministerija
Dar šia tema
Internete paskelbtas vaizdo įrašas apie Amazonėje siautėjusius gaisrus
Baltarusijoje baigėsi ketvirtoji protesto diena
Kompiuteris

NVSC paragino keliaujančius anketas pildyti elektroniniu būdu

(atnaujinta 17:26 2020.08.13)
NVSC priminė, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu NVSC interneto svetainėje

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Nuo pirmadienio įsigaliojus prievolei, kai kiekvienas oro ar jūrų transportu į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas privalo pateikti savo asmens duomenis, užpildydamas anketą, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai ragina žmones tą padaryti elektroniniu būdu NVSC.

Pasak NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Ginretos Megelinskienės, kol kas tik nedidelė dalis keliautojų užpildo anketas elektroniniu būdu. Per vakar dieną Vilniaus oro uoste surinkta daugiau nei 500 popierinių anketų, kurių duomenis specialistams dar reikia suvesti į informacinę sistemą.

"Tenka apgailestauti, kad žmonės pirmenybę teikia popierinėms anketoms. Tai labai apsunkina ir prailgina procesą, gaištamas ne tik specialistų, bet ir pačių keliautojų laikas. Tad labai raginame žmones naudotis galimybe užpildyti šią formą elektroniniu būdu. Tą, pavyzdžiui, galima padaryti dar prieš kelionę, laukiant lėktuvo oro uoste", — sakė ji. 

NVSC priminė, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu NVSC interneto svetainėje.  

Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.

14-kos dienų saviizoliacija nuo atvykimo į Lietuvą dienos privaloma visiems, atvykusiems iš paveiktų teritorijų, bei užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių.

Tegai:
koronavirusas, keliautojai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija pirmoji pasaulyje užregistravo vakciną nuo koronaviruso
Per parą Lietuvoje nustatytas 21 COVID-19 atvejis