Cigarečių kontrabanda, aptikta į Kenos geležinkelio postą atvykusio traukinio vagone. Nuotrauka iš įvykio vietos

Muitininkai aptiko kontrabandinių cigarečių "čiužiniais" išklotą vagoną

48
Pagal dokumentus į Kenos geležinkelio postą atvykusio traukinio vagonai turėjo būti tušti, tačiau pragręžus grindų konstrukcijas paaiškėjo, kad vagono grindys "apšiltintos" baltarusiškų rūkalų "čiužiniais", kurių bendra vertė daugiau nei 216 tūkstančių eurų.

VILNIUS, saus 18 — Sputnik. Vilniaus teritorinės muitinės Kenos geležinkelio posto pareigūnai atvykusio traukinio vagono dugne surado nelegaliai gabenamas daugiau kaip 173 dėžes baltarusiškų cigarečių, peraneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

Контрабанда сигарет в поезде, найденная на КПП Кена
Muitininkai gręžia traukinio vagono grindų konstrukcijas

Iš Baltarusijos į Lietuvą sausio 16-osios rytą su tuščiais vagonais atvykęs krovininis traukinys muitininkams įtarimų sukėlė pradėjus jo muitinį patikrinimą.

Posto pareigūnai iškart atkreipė dėmesį į vagonų svorio neatitikimus, todėl norint suprasti, iš kur jie atsirado, reikėjo pragręžti vagonų konstrukcijas. Šitaip viename vagonų ir buvo aptiktas itin didelis slepiamų akcizinių prekių kiekis.

Контрабанда сигарет в поезде, найденная на КПП Кена
Baltarusiškų rūkalų "čiužiniai", kuriais buvo "apšiltintos" vagono grindys

Cigarečių dėžės buvo supakuotos dalimis į juodą celofaninę plėvelę. Tokiais "cigarečių čiužiniais" keliomis eilėmis po metalinėmis konstrukcijomis buvo išklotas traukinio vagono dugnas.

Iš viso gabenta daugiau negu 173 dėžės (46 960 pakelių "Fest" ir 39 630 pakelių "NZ") baltarusiškų cigarečių. Sulaikytų tabako gaminių vertė — 216 375 eurai.

Контрабанда сигарет в поезде, найденная на КПП Кена
Kontabandinių cigarečių pakeliai, ištraukti iš "čiužinių"

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriaus pareigūnai dėl įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius "Kontrabanda" ir "Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis".

48
Tegai:
traukinys, kontrabandiniai rūkalai, muitininkai, Kenos geležinkelio postas, Vilniaus teritorinė muitinė, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (250)
Dar šia tema
Konfiskuotos cigaretės virsta trąšomis ūkininkams
"Pirmą kartą matau!" — baltarusio reakcija į muitinėje aptiktą kontrabandą
Muitinė paskelbė 2016 metų juokingiausių slėptuvių penketuką