Policija ir gelbėtojai Melburno tragiško įvykio vietoje. Nuotrauka iš įvykio vietos

Antano Guogos duktė tapo kraupaus incidento Melburno mieste liudininke

153
(atnaujinta 08:44 2017.01.22)
Australijoje, Melburne vairuotojui tyčia nukreipus automobilį į pėsčiuosius, žuvo trys žmonės, 25 sužeisti, o Europarlamentaro Antano Guogos duktė Ieva tik per plauką išvengė mirties.

VILNIUS, saus 21 — Sputnik. Penktadienį, sausio 20 dieną, Pietryčių Australijos Melburno mieste vairuotojas nukreipė lengvąjį automobilį į pėsčiuosius didmiesčio centre. Įvykio metu trys žmonės žuvo, o dar mažiausiai 25 buvo sužeisti.

Incidentas įvyko miesto parduotuvių kvartale, maždaug 14 valandą vietos laiku. Policija nurodė, kad tai nebuvo teroro ataka.

Įvykio liudininkai pasakojo apie "oru skriejusius kūnus", ir žmones, sprukusius nuo automobilio, dideliu greičiu važiavusio centriniame verslo rajone.

Europos Parlamento narys Antanas Guoga savo Facebook paskyroje pasidalino, kad jo duktė Ieva, kuri gyvena šiame mieste, viską matė savo akimis ir pati vos nežuvo.

"Mano Ievai labai pasisekė… Tokiose situacijose galima tik dėkoti Dievui… Užuojauta artimiesiems tų, kurių gyvybės buvo taip žiauriai atimtos, stiprybės ir sveikatos sužeistiesiems", — parašė Guoga.

Po incidento šoko ištikta mergina pasidalijo, kad tuo metu suprato, koks trapus yra gyvenimas ir kaip greitai galima jo netekti.

Ieva su drauge nelaikydamos kelių eismo taisyklių perbėgo Buorke'o gatvę ir pamatė, kad per pėsčiųjų takelį, kuriuo jos ėjo vos prieš kelias sekundes, didžiuliu greičiu lekia automobilis.

"Jis rėžėsi į minią, žmonių kūnus, kurie po susidūrimo kilo į orą. Paklaikusios mes nubėgome tolyn", — žurnalistams pasakojo Ieva.

Anot policijos vadovo pareigas einantis Stuarto Batesono (Stiuarto Beitsono), užpuolikas buvo sulaikytas, visuomenei grėsmės nėra.

Pasak CNN, šeši kritinės, bet stabilios būklės žmonės gydomi Melburno "Alfred" ligoninėje, dar 10 Karališkoje Melburno ligoninėje. Į vaikų ligoninę buvo atgabenti keturi vaikai, iš kurių vienas vėliau mirė.

153
Tegai:
minia žmonių, išpuolis, automobilis, Ieva Guoga, Antanas Guoga, Melburnas, Australija
Dar šia tema
Teroristinio išpuolio metu Nicoje žuvo virš 84 žmonių
"Islamo valstybė" prisiėmė atsakomybę už išpuolį Nicoje
Tragedija Berlyne: sunkvežimis įsirėžė į Kalėdų mugę
Įtariamasis Berlyno išpuolio organizavimu nužudytas Milane
Ligoninė

Teks išgyventi: gydytojas perspėjo apie COVID-19 atvejų augimą Lietuvoje

(atnaujinta 07:22 2020.11.24)
Pasak Kasiulevičiaus, arba karantino poveikis yra nepakankamas, arba praėjo per mažai laiko jam įvertinti

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Lietuvai teks išgyventi situaciją, kai koronaviruso atvejų skaičius toliau augs, o vakcinos vis dar nebus, rašo Vilniaus universiteto profesorius, Santaros klinikų gydytojas Vytautas Kasiulevičius savo paskyroje Facebook

Pasak jo, karantino poveikis arba nepakankamas, arba praėjo per mažai laiko jo poveikiui įvertinti.

"Čia duomenų analitikai, epidemiologai išsamiai pakomentuos visą ateinančią savaitę ir rekomenduos tinkamiausius sprendimus — griežtinti ar dar laukti efekto", — pažymėjo jis.

Kasiulevičius taip pat priminė, kad skirtingai nuo pavasario, kai įvedus karantiną kasdieną oras šilo ir drėgmė augo, dabar vyksta priešingas procesas: oras patalpose sausėja, o už lango — šala.

"Jeigu priimsime tai, kad atvejų augimas tęsis ir toliau, vakcinos dar porą menesių nebus, o ribojimai nesuveiks taip, kaip planavome, teks išgyventi ir šią situaciją", — pabrėžė jis.

Pasak gydytojo, šiuo metu didžiausias spaudimas sveikatos priežiūros srityje. COVID-19 pandemija retina medikų gretas, mažina planines paslaugas, trūksta lovų COVID-19 pacientams.

"Kiekvienas mūsų šiomis dienomis turime pasikliauti savo sveika nuovoka ir padėti išgyventi pandemiją kuo daugiau žmonių, kurie šalia mūsų", — pasakė gydytojas.

Gydytojo patarimai

Kasiulevičius priminė keletą pagrindinių principų, kuriais vadovaujantis reikia elgtis koronaviruso pandemijos metu.

Visų pirma, tai yra dviejų metrų atstumo laikymasis ir kaukės dėvėjimas. Jis taip pat pažymėjo, kad FFP2 medicininės kaukės ir respiratoriai yra geresni nei namudinės kaukės ir šalikai.

Kasiulevičius taip pat pažymėjo, kad PSO strategija "testuoti, nustatyti, atsekti, izoliuoti" pasiteisina, todėl valstybė turi jos laikytis.

Pasak gydytojo, žmonės, gyvenantys su sergančiu asmeniu, nebūtinai užsikrės, jei izoliuos sergantį atskirame kambaryje, nuolat vėdins patalpas, dezinfekuos tualeto ir vonios patalpas bei valgys iš skirtingų indų, o su sergančiu gyvai bendraus kuo trumpiau ir naudodami medicinines kaukes arba FFP2 respiratorius.

Kasiulevičius taip pat papasakojo, kad kažkodėl Lietuvoje nėra populiarus pulsoksimetrai, nors tai yra labai paprastas stebėti organizmo būklę. Šis prietaisas padeda nustatyti deguonies prisotinimo kraujyje laipsnį.

"Tai puikus jūsų plaučių būklės įgarsintojas. Jeigu įsotinimas deguonimi nukrito žemiau 92 proc., jums reikia papildomo deguonies. Tokį deguonį galite gauti ligoninėje", — paaiškino gydytojas.

Kasiulevičius taip pat priminė, kad esant COVID-19, būtina ir toliau gydyti esamas lėtines ligas terapeuto skirtais vaistais.

"Ypač svarbūs kraujospūdį mažinantys, gliukozės kiekį kontroliuojantys ir kraują skystinantys vaistai. Juos būtina tęsti, nes COVID-19 atakuoja tas žmogaus vietas, kurios silpniausios", — pridūrė jis.

Kasiulevičius pabrėžė, kad atsidūrus ligoninėje reikia laikytis visų medicinos personalo nurodymų ir vartoti paskirtą gydymą.

"Jokio eksperimentinio gydymo niekas jums nežinant nepaskirs. Jeigu jūsų būklė negerės jums iš tiesų gali pasiūlyti dar visuotiniai nepatvirtintą, bet jau nemažai mokslo ištyrinėtą gydymą. Bet tokiu atveju jūs gausite pasiūlymą raštu ir galite su tuo sutikti arba ne, atidžiai įvertindami galimas alternatyvas", — paaiškino jis.

Be to, gydytojas priminė privalomą izoliaciją nuo vyresnio amžiaus šeimos narių ir žmonių, sergančių padidėjusiu kraujospūdžiu, diabetu ar kitomis sunkiomis lėtinėmis ligomis, užsikrėtimo koronavirusu atveju.

Pastaruoju metu Lietuvoje labai padidėjo sergamumas koronavirusu. Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Valdžia ketina jį pratęsti mažiausiai trims savaitėms.

Respublikoje patvirtinta daugiau nei 48 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė beveik 400 pacientų.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Eismo įvykis

Švenčionių rajone susidūrus vilkikui ir automobiliui žuvo žmonės

Policijos duomenimis, susidūrė priešpriešais važiavę transporto priemonės, žuvo lengvojo automobilio vairuotojas ir kartu važiavusi keleivė

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Švenčionių rajone susidūrė vilkikas ir lengvasis automobilis, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko pirmadienį, lapkričio 23 dieną, apie 12:18 Zalavo kaime. Policijos duomenimis, susidūrė priešpriešais važiavę automobiliai "Audi 80", vairuojamas 1970 metais gimusio vyro, ir vilkikas "MAN" su puspriekabe, vairuojamas 1958 metais gimusio vyro.

Pranešama, jog eismo įvykio metu žuvo automobilio "Audi 80" vairuotojas ir kartu važiavusi metais gimusi 1973 keleivė.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 5 dalį dėl kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisyklių pažeidimo, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus.

Tegai:
eismo įvykis, Lietuva, Švenčionys
Dar šia tema
Lietuvoje eismo įvykio metu žuvo automobilį vairavusi mergina
Šalčininkų rajone per avariją žuvo krosinio motociklo vairuotojas
Ignalinos rajone per avariją žuvo motociklo vairuotojas
Kauno rajone eismo įvykio metu žuvo pėsčioji