Policija ir gelbėtojai Melburno tragiško įvykio vietoje. Nuotrauka iš įvykio vietos

Antano Guogos duktė tapo kraupaus incidento Melburno mieste liudininke

148
(atnaujinta 08:44 2017.01.22)
Australijoje, Melburne vairuotojui tyčia nukreipus automobilį į pėsčiuosius, žuvo trys žmonės, 25 sužeisti, o Europarlamentaro Antano Guogos duktė Ieva tik per plauką išvengė mirties.

VILNIUS, saus 21 — Sputnik. Penktadienį, sausio 20 dieną, Pietryčių Australijos Melburno mieste vairuotojas nukreipė lengvąjį automobilį į pėsčiuosius didmiesčio centre. Įvykio metu trys žmonės žuvo, o dar mažiausiai 25 buvo sužeisti.

Incidentas įvyko miesto parduotuvių kvartale, maždaug 14 valandą vietos laiku. Policija nurodė, kad tai nebuvo teroro ataka.

Įvykio liudininkai pasakojo apie "oru skriejusius kūnus", ir žmones, sprukusius nuo automobilio, dideliu greičiu važiavusio centriniame verslo rajone.

Europos Parlamento narys Antanas Guoga savo Facebook paskyroje pasidalino, kad jo duktė Ieva, kuri gyvena šiame mieste, viską matė savo akimis ir pati vos nežuvo.

"Mano Ievai labai pasisekė… Tokiose situacijose galima tik dėkoti Dievui… Užuojauta artimiesiems tų, kurių gyvybės buvo taip žiauriai atimtos, stiprybės ir sveikatos sužeistiesiems", — parašė Guoga.

Po incidento šoko ištikta mergina pasidalijo, kad tuo metu suprato, koks trapus yra gyvenimas ir kaip greitai galima jo netekti.

Ieva su drauge nelaikydamos kelių eismo taisyklių perbėgo Buorke'o gatvę ir pamatė, kad per pėsčiųjų takelį, kuriuo jos ėjo vos prieš kelias sekundes, didžiuliu greičiu lekia automobilis.

"Jis rėžėsi į minią, žmonių kūnus, kurie po susidūrimo kilo į orą. Paklaikusios mes nubėgome tolyn", — žurnalistams pasakojo Ieva.

Anot policijos vadovo pareigas einantis Stuarto Batesono (Stiuarto Beitsono), užpuolikas buvo sulaikytas, visuomenei grėsmės nėra.

Pasak CNN, šeši kritinės, bet stabilios būklės žmonės gydomi Melburno "Alfred" ligoninėje, dar 10 Karališkoje Melburno ligoninėje. Į vaikų ligoninę buvo atgabenti keturi vaikai, iš kurių vienas vėliau mirė.

148
Tegai:
minia žmonių, išpuolis, automobilis, Ieva Guoga, Antanas Guoga, Melburnas, Australija
Dar šia tema
Teroristinio išpuolio metu Nicoje žuvo virš 84 žmonių
"Islamo valstybė" prisiėmė atsakomybę už išpuolį Nicoje
Tragedija Berlyne: sunkvežimis įsirėžė į Kalėdų mugę
Įtariamasis Berlyno išpuolio organizavimu nužudytas Milane
Konteineriai apsauginių chalatų, arcchyvinė nuotrauka

Pasiruošimas antrajai COVID-19 bangai: Lietuvą pasiekė 60 tūkst. apsauginių chalatų

(atnaujinta 12:20 2020.06.06)
Lietuvą yra pasiekusi didžioji dalis dar kovo mėnesį padaryto asmens apsaugos priemonių užsakymo, turimų asmens apsaugos priemonių turėtų užtekti mažiausiai mėnesiui

VILNIUS, birželio 6 – Sputnik. Ruošiantis galimai antrajai koronaviruso infekcijos bangai, Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) medicinos atsargų rezervas bus papildytas dar 60 tūkst. apsauginių chalatų, kurie šia savaitę traukiniu sėkmingai iš Kinijos pasiekė Lietuvą.

Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

Rotušės aikštė Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Šiuo metu iš Kinijos Lietuvą yra pasiekusi didžioji dalis dar kovo mėnesį padaryto asmens apsaugos priemonių užsakymo. Jomis buvo aprūpintos penkios greitosios pagalbos stotys ir penkios pagrindinės su koronavirusu kovojančios ligoninės – Santaros klinikos, Kauno klinikinė ligoninė, Klaipėdos universitetinė, Respublikinė Šiaulių ir Panevėžio Respublikinė ligoninės – bei jų atsakomybės regione esančios valstybinės įstaigos. 

Turimų asmens apsaugos priemonių turėtų užtekti mažiausiai mėnesiui. 

Nuo birželio 1 dienos visos šalies gydymo įstaigos yra įpareigotos pačios organizuoti AAP pirkimą ir sandėliavimą. Taigi, darbuotojų saugumu ir reikiamų priemonių įsigijimu turės pasirūpinti įstaigų steigėjai, pavyzdžiui, ligoninės arba savivaldybės.

Šiuo metu asmens apsaugos priemonės iš rezervo pagal poreikį skiriamos mobiliems punktams ir karščiavimo klinikoms.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
EBPO įvertino Lietuvos kovos su COVID-19 strategiją
Maskvoje taikomas eksperimentinis COVID-19 gydymo metodas
Tulpės, archyvinė nuotrauka

Lietuos sinoptikai papasajžkojo apie praejusio pavasario įvairumą

(atnaujinta 18:33 2020.06.06)
Kaip pažymi specialistai, po šiltos žiemos sausesnis pavasaris sudaro sąlygas ir meteorologinės, ir hidrologinės sausros formavimuisi

VILNIUS, birželio 6 – Sputnik. Nepaisant vėsios gegužės, šiųmetis pavasaris buvo šiek tiek šiltesnis už daugiametes normas. Apie tai praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

"Vidutinė kalendorinio pavasario (kovas–gegužė) oro temperatūra buvo 0,2 °C aukštesnė ir iškrito ketvirtadaliu (25 %) mažiau kritulių nei įprastai Lietuvoje. Tai lėmė labai šiltas kovas ir artimas daugiametėms reikšmėms balandis", - teigiama pranešime. 

Žvelgiant detaliau į atskirus dešimtadienius pastebima, kad šių metų pavasaris buvo gana įvairus. Pirmi du pavasario dešimtadieniai buvo 3,7–5 °C šiltesni nei įprastai ir tik kovo trečiasis dešimtadienis nutraukė 16 iš eilės šiltesnių nei standartinė klimato norma (SKN) dešimtadienių (nuo 2019 m. spalio 2 deš.) maratoną.  

Iš visų 9 pavasario dešimtadienių šiltesni buvo tik 3, o didžiausias neigiamas nuokrypis užfiksuotas gegužės vidury. Taip pat nuo trečiojo kovo dešimtadienio prasidėjęs kritulių stygius nulėmė ankstyvos sausros formavimąsi.

Po šiltos žiemos sausesnis pavasaris sudaro sąlygas ir meteorologinės, ir hidrologinės sausros formavimuisi.

Gegužės pradžioje dar vyravusią sausros grėsmę nutraukė prasidėję intensyvesni krituliai.  O gegužės 12 d. iškritęs sniegas keliose meteorologijos stotyse trumpam suformavo sniego dangą. Taip pat sodų žydėjimo metu neapsieita be šalnų – minimali oro temperatūra stotyse žemiausiai buvo nukritusi iki -3 °C, o dirvožemio paviršiaus – iki -4 °C.

Tegai:
sinoptikai, Lietuva