Pacientas gydytojo priėmime. Archyvinė nuotrauka

Medikai ragina ruoštis vizitui pas gydytoją

120
Siekiant, kad konsultacijai skirtas laikas būtų racionaliai išnaudotas, o dialogas tarp mediko ir ligonio taptų sklandesnis ir konstruktyvesnis, specialistai parengė atmintinę apie tai, ką verta žinoti prieš apsilankant pas gydytoją.

VILNIUS, saus 22 — Sputnik. Pablogėjus sveikatai žmogus visada sunerimsta ar net išsigąsta ir dažniausiai užmiršta, kad būtina iš anksto pasiruošti vizitui pas gydytoją. Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (Akreditavimo tarnyba), siekdama užtikrinti pacientų teises į kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, parengė pacientams atmintinę, kurioje yra pateikta naudinga informacija pacientams prieš lankantis pas gydytoją, priėmimo metu ir po jo, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

Patikrinkite, ar specialistas bei įstaiga yra legalūs

Svarbu žinoti, kad kiekvienas sveikatos priežiūros specialistas — gydytojas, slaugytojas, akušeris — privalo turėti galiojančią licenciją, o masažuotojas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, logoterapeutas, perfuzininkas, medicinos psichologas — spaudo numerį, be to, sveikatos priežiūros įstaigos privalo turėti galiojančią įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją.

Visą informaciją apie asmens sveikatos priežiūros specialistų licencijas, spaudo numerius bei įstaigų asmens sveikatos priežiūros licencijas galite rasti Akreditavimo tarnybos interneto svetainėje. Tokiu būdu galite pasitikrinti, ar Jūsų pasirinktas specialistas bei įstaiga yra legalūs.

Pasiruoškite vizitui pas gydytoją

Derėtų nepamiršti, jog tik gydytojas gali nustatyti ligą bei paskirti gydymą.

Pasijutus blogai, medikai ragina neatidėlioti ir tinkamai pasiruošti vizitui pas gydytoją. Prieš atvykstant pas sveikatos priežiūros specialistą verta žinoti, kad paciento apsilankymo laikas yra ribotas.

Medicinos sesuo. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виктор Толочко

Tam, kad nereikėtų skubėti, patariama savo klausimus apgalvoti iš anksto namie ir juos susirašyti.

Vizitui pasiruoškite apgalvodamas, ko norite apsilankymo metu: pakalbėti apie sveikatos problemą, gauti receptą vartojamiems vaistams ar pakeisti vaistus, gauti paskyrimą tyrimams, pakalbėti apie numatomą operaciją ir galimus kitokius tyrimus, specialistų konsultacijas.

Jei įtariate, jog Jus kamuoja liga, būtina fiksuoti aplinkybes, užsirašyti simptomus: tai gali padėti pastebėti problemas ir nusistatyti  gydymo prioritetus. 

Lankydamiesi pas gydytoją užduokite savo pasiruoštus klausimus pradėdamas nuo svarbiausių. Jeigu nesuprantate atsakymo, tą patį klausimą užduokite dar kartą ir vėl paprašykite gydytojo paaiškinti.

Būtinai pasakykite gydytojui, jei abejojate, kad galėsite vykdyti jo nurodymus. Pasiūlius gydymą, klauskite, ar yra kokių nors kitų pasirinkimų. Gydytojui išrašius vaistus, pasiteiraukite, kaip juos vartoti ir ar galimi pašaliniai reiškiniai, bei informuokite, jei turėjote kokių nors reakcijų į vaistus.

Laikykitės gydytojo nurodymų

Po apsilankymo pas gydytoją visuomet laikykitės gydytojo nurodymų bei atlikite paskirtus tyrimus, nuvykite paskirtoms konsultacijoms pas specialistus.

Pakartotinai kreipkitės į gydytoją, jeigu: jūsų sveikata — pablogėjo, patyrėte šalutinių reiškinių ar turite kitokių problemų dėl vartojamų vaistų, pradėjote vartoti nereceptinius vaistus, norite sužinoti atliktų tyrimų rezultatus ir gydytojo nurodymus dėl tokių tyrimų rezultatų.

120
Tegai:
gydytojo priėmimas, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (Akreditavimo tarnyba), Lietuva
Temos:
Medicina ir sveikata (348)
Dar šia tema
Pasiutligės atvejų pernai Lietuvoje nebuvo nustatyta
Kur kreiptis, jeigu vaikas susirgo ne darbo dienomis
Lietuvos chirurgai Santariškių klinikose atliko unikalią operaciją
Dviratininkas važiuoja per perėją

Priminta kokių Kelių eismo taisyklių reikalavimų būtina laikytis dviratininkams

(atnaujinta 09:55 2020.08.09)
Kaip teigiama pranešime, respublikos policija žada skirti padidintą dėmesį dviračių vairuotojų kontrolei

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Pastaruoju metu keliuose padaugėjo sužeistų dviratininkų, praneša Lietuvos policija.

Pažymima, kad daugelio šių eismo įvykių priežastis yra Kelių eismo taisyklių (KET) nesilaikymas. Tą parodo ir paskutinis įvykis Tauragės rajone.

Pranešama, kad 2020 metų rugpjūčio 3-ąją apie 18.55 Tauragės rajone, Lomių kaime, automobilis "Mazda" vairuojamas blaivaus vyro, kuris gimė 1966 metais, kliudė dviračiais važiuojančias mergaites (2004 ir 2009 metų gimimo). Pranešama, kad mergaitės dėl patirtų sužalojimų buvo nugabentos į gydymo įstaigą.

Dviratininkams primenama, kad važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų, o turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą — ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.

Taip pat, prižiūrint suaugusiajam važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Ant dviračio turi būti prikabinti atšvaitai ar žibintai, o pats dviratininkas turi dėvėti ryškiaspalvę liemenę, privaloma dėvėti šalmus važiuojant keliu.

Pabrėžiama, kad važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra važiuoti tam tinkamu kelkraščiu.

Dažnai pamirštama taisyklė — dviračio vairuotojams draudžiama nenulipus nuo dviračio kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis.

Pranešime teigiama, kad policija skirs padidintą dėmesį dviračių vairuotojų kontrolei.

Tegai:
pažeidimai, Kelių eismo taisyklės (KET), dviratininkai
Dar šia tema
Pagėgiuose sulaikomas neblaivus vyras sudavė pareigūnei
Kilnojamasis cirkas pasienyje su Rusija: kam Lietuvai reikalingi prancūzų tankai 
Lazdynų biblioteka

Lazdynų biblioteka pakeitė adresą ir tapo patrauklesne

(atnaujinta 09:54 2020.08.09)
Skaitytojai jau laukiami Architektų gatvėje esančiose suremontuotose patalpose, kur biblioteka apstatyta nauja įranga bei turi pasipildusį knygų fondą

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Vilniuje Lazdynuose esanti vaikų biblioteka "Papartis" kartu su senaisiais fondais iš Erfurto gatvės atsikraustė į Architektų g. 17, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Pažimyma, kad po daugiau nei 10 mėnesių trukusio remonto, 346 kvadratinių metrų patalpose įsikūrusi įstaiga lazdyniečius ir svečius džiugins ne tik atnaujintomis patalpomis, bet ir nauja įranga bei pasipildžiusiu knygų fondu.

Новая библиотека в Вильнюсе
© Photo : Vilnius
Atnaujinta Lazdynų biblioteka

Po remonto, erdvių pritaikymo bibliotekos veikloms ir lankytojų poreikiams, bibliotekoje įrengti skirtingoms erdvėms reikalingi baldai, kompiuteriai, spausdinimo ir kopijavimo technika. Lankytojai galės naudotis Abonemento bei skaityklų paslaugomis, atvirais suaugusiųjų ir vaikų literatūros fondais.

Bibliotekoje veikia 6 darbo vietų suaugusiųjų ir 4 darbo vietų vaikų kompiuterinės skaityklos — čia internetu nemokamai naudotis galės visi panorėję. Periodikos skaitykloje skaitytojų lauks įvairus laikraščių ir žurnalų pasirinkimas, nepamiršti ir bibliotekoje mėgstantys mokytis ar dirbti miestiečiai — sukurta individualaus darbo erdvė pritaikyta grupėms iki 8 asmenų bei 25 vietų konferencijų salė, kurioje — visa reikiama garso ir vaizdo technika.

Bibliotekos lankytojus džiugins ir bibliotekoje įrengta mini kino salė su modernia garso ir vaizdo perdavimo technika, vaikų žaidimų ir poilsio zona su TV ekranu, žaidimų konsole.

Новая библиотека в Вильнюсе
© Photo : Vilnius
Atnaujinta Lazdynų biblioteka

Bibliotekos erdvės pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia, šalia pastato yra automobilių stovėjimo aikštelė, veikia bevielis internetas.

Lazdynų biblioteka yra vienas iš septyniolikos Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos filialų. Tai jau šeštasis bibliotekos padalinys, atnaujintas per pastaruosius dvejus metus. Vilniečius kasdien pasitinka neseniai renovuotos Tomo Zano, Dzūkų, Naujosios Vilnios bei Gerosios Vilties, Grigiškių bibliotekos, taip pat vasaros skaitykla Bernardinų sode ir antroji skaitykla Vilniaus Sapiegų parke.

Naujojoje bibliotekoje lankytojai galės rinktis iš atnaujinto leidinių fondo, kurį sudaro daugiau nei 29 tūkstančiai įvairių leidinių suaugusiems, vaikams, skaitantiems rusų, anglų ir kitomis kalbomis. Taip pat į namus galima skolintis stalo žaidimus, dėliones, elektronines knygų skaitykles. Tam tereikia pasinaudoti visoje Lietuvoje galiojančiu LIBIS skaitytojo bilietu, o bilieto neturintys bibliotekoje jį gali įsigyti nemokamai.

Lazdynų bibliotekoje taip pat planuojama rengti įvairius renginius, vietos bendruomenės narių parodas, kūrybines dirbtuves, susitikimus su autoriais bei menininkais, vaikų vasaros stovyklas. Rugsėjo pabaigoje bus atidarytas galvosūkių kambarys, kurio užduotys pritaikytos lankytojams nuo 10 m. amžiaus.

Biblioteka veiks darbo dienomis 10:00-19:00, o nuo rudens ir šeštadieniais — 10:00-17:00.

Tegai:
Lazdynai, biblioteka, Lietuva, Vilnius