Mokiniai su policininkais sukūrė spalvinimo knygelę Gera būti saugiam. Nuotrauka iš įvykio vietos

Mokiniai su policininkais sukūrė spalvinimo knygelę, kaip elgtis saugiai

179
Nauja spalvinimo knygelė, papuošta dailės mokyklos mokinių piešiniais įvairiomis su saugumu susijusiomis temomis, padės vaikams smagiai mokytis pagal prevencijos programą.

VILNIUS, saus 25 — Sputnik. Šiaulių apskrities policija kartu su Šiaulių dailės mokyklos mokiniais parengė ir išleido spalvinimo knygelę vaikams "Gera būti saugiam", praneša Policijos departamentas.

Dešimt mokyklos auklėtinių kūrė piešinius įvairiomis su saugumu susijusiomis temomis, todėl kiekviename puslapyje skaitytojas ras ne tik piešinį spalvinimui, bet ir Amsiaus patarimą.

Spalvindami vaikai prisimins, kaip reikia nešioti atšvaitus, kad į namus negalima įsileisti nepažįstamų žmonių, kad visada geriau rinktis apšviestą kelią namo net jeigu jis yra ilgesnis nei neapšviestas.

Полиция и ученики школы искусств подготовили книжку Хорошо быть в безопасности
© Photo : policija.lt
Vienas piešinys primena, kad į namus negalima įsileisti nepažįstamų žmonių, o kitas — kad visada geriau rinktis apšviestą kelią namo

Knygelės autoriams padėkoti už bendradarbiavimą su dovanomis nuvyko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyriausioji specialistė Rasa Šliavienė. Pareigūnė pripažino, kad mokytis pagal prevencijos programą ne visada įdomu, tačiau iš tokios knygelės tai daryti bus kur kas smagiau.

Dailės mokyklos direktorė Irena Šliuželienė sakė, kad prieš pora mėnesių sulaukusi skambučio iš policijos šiek tiek išsigando, nes pamanė, kad nutiko kažkas svarbaus, bet supratusi, kad mokykla turės galimybę bendradarbiauti su policija labai apsidžiaugė.

"Piešinius su malonumu kūrė 10-12 metų amžiaus vaikai. Dailininkų buvo daug, tačiau atrinkti tik patys geriausi. Visi labai nekantraudami laukė, kada galės pamatyti, kaip jų darbai atrodo knygelėje", — sakė Šliuželienė.

Vienoje knygelėje pasirašė visi dailininkai, o šį išskirtinį egzempliorių saugoti pažadėjo policijos pareigūnė.

Полиция и ученики школы искусств подготовили книжку Хорошо быть в безопасности
© Photo : policija.lt
Knygos pristatymas Šiaulių dailės mokykloje

Kad vaikai su džiaugsmu prisimintų bendradarbiavimą su policija į knygelės pristatymą atvyko ir kinologas Marius Mižutavičius su savo keturkoju kolega Bartu. Pareigūnas vaikams ir pedagogams papasakojo, kaip vyksta treniruotės ir užduočių vykdymas su tarnybiniu šunimi, taip pat pademonstravo keletą triukų.

Spalvinimo knygelė išleista įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą prevencinį projektą "Būk pilietiškas, būk saugus" ir bus naudojama saugaus elgesio pamokų organizavimui miesto ugdymo įstaigose ir Saugaus eismo klasėje.

179
Tegai:
spalvinimo knygelė, saugumas, Šiaulių dailės mokykla, Gera būti saugiam, Šiaulių apskrities policija, Irena Šliuželienė, Šiauliai, Lietuva
Temos:
Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)
Dar šia tema
Neleisk sunkumams užaugti: vaikus drąsina dalintis skaudžiais išgyvenimais
Vaikai šokio pagalba pasakoja, kaip ir kodėl svarbu plauti rankas
"Atžalyno" vaikų globos namų auklėtiniai apsigyveno naujuose butuose
Kur kreiptis, jeigu vaikas susirgo ne darbo dienomis
Vaistai, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kokie vaistai dažniausiai vartojami Lietuvoje

(atnaujinta 18:04 2020.08.09)
Naujausias VLK tyrimas parodė, kad per ketverius metus — 2016-2019-aisiais — kompensuojamųjų vaistų vartojimas padidėjo apie 8 proc., kasmet — beveik po 3 procentus

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Lietuvoje daugiausia buvo kompensuota širdies ir kraujagyslių sistemą veikiančių vaistų, praneša Valstybinės ligonių kasos (VLK) spaudos tarnyba.

Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis pernai, kaip ir ankstesniais metais, daugiausia buvo kompensuota širdies ir kraujagyslių sistemą veikiančių vaistų, rodo ligonių kasų atlikta analizė. Toliau seka virškinimo traktą, metabolizmą bei nervų sistemas veikiantys preparatai.

Naujausias VLK tyrimas parodė, kad per ketverius metus — 2016-2019-aisiais — kompensuojamųjų vaistų vartojimas padidėjo apie 8 proc., kasmet — beveik po 3 procentus.

VLK Vaistų kompensavimo skyriaus patarėja Irma Medžiaušaitė pabrėžė, kad visų pernai suvartotų vaistų kompensuojamųjų dalis sudarė kiek daugiau nei pusę – 54 procentus.

Pasak patarėjos, širdį ir kraujagysles veikiančius kompensuojamuosius preparatus pernai kasdien vartojo šeši iš dešimties Lietuvos gyventojų, metabolizmą bei nervų sistemą — vienas iš dešimties. Iš PSDF buvo kompensuota 82 proc. kardiologinių, 36 proc. virškinimo bei 35 proc. nervų sistemas veikiančių preparatų.

Pernai per dieną 1000 Lietuvos gyventojų teko 632 vidutinės terapinės kompensuojamųjų vaistų dozės, 2018 metais — 591, 2017 metais — 601, 2016 metais — 583.

Šiuo metu Kompensuojamųjų vaistų kainyne yra per 2 tūkst. vaistų. VLK duomenimis, už kompensuojamuosius vaistus Lietuvos vaistinėse pernai iš viso sumokėta 325 mln. eurų. Didžioji dalis – 303 mln. eurų – šios sumos buvo padengta iš PSDF.

Gyventojai kompensuojamųjų vaistų priemokoms iš viso išleido 22 mln. eurų — 17 mln. eurų mažiau nei 2018-aisiais. Daugiausia priemokų praėjusiais metais gyventojams teko sumokėti įsigyjant kardiologinių vaistų — 13 mln. eurų, nervų sistemą veikiančių — 1,9 mln. eurų ir virškinimo traktą veikiančių vaistų — 1,6 mln. eurų.

Tegai:
kompensuojamieji vaistai, Valstybinė ligonių kasa (VLK)
Nidos aerodromas

Meras: Neringa Europos mastu tikrai gali tapti patraukliu aviacijos turizmo tašku

(atnaujinta 16:19 2020.08.09)
Per pirmąjį aerodromo gyvavimo mėnesį užfiksuotas 161 tūpimas, Nidoje iš viso leidosi 126 lėktuvėliai (kai kurie po kelis kartus)

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį sulaukta pirmosios gausios oro turistų grupės — Nidoje nutūpė 11 mažųjų orlaivių, atskridusių iš Vokietijos, pranešė miesto savivaldybė.

"Žinia apie Nidos aerodromą jau keliauja po Europą. Rugpjūčio pirmą savaitgalį Nidoje leidosi pirmasis oreivių klubas. Iš kolegos lietuvio jie sužinojo apie galimybę čia leistis ir nedelsdami pakeitė savo planus — vien dėl galimybės leistis Nidos aerodrome pasirinko skristi į Lietuvą", — pasakoja Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, aeroklubo "Europa team"  narius sutikęs Nidos aerodrome.

Oreiviai Nidoje pradėjo leistis po kelių metų pertraukos, kuomet čia esančiai infrastruktūrai buvo suteiktas aerodromo statusas. Pirmasis orlaivis Nidos aerodromą pasiekė liepos 5-ąją, o Valstybės dieną vykusioje Aviacijos šventėje čia buvo galima suskaičiuoti tris dešimtis mažųjų lėktuvėlių. Taip pat susidomėjimas galimybe leistis Nidoje plinta ir tarp užsienio oreivių.

Per pirmąjį aerodromo gyvavimo mėnesį užfiksuotas 161 tūpimas, Nidoje iš viso leidosi 126 lėktuvėliai (kai kurie po kelis kartus). Sulaukta ne tik svečių iš Vokietijos, bet ir kaimyninės Latvijos.

Jasaitis pažymi, kad reikia nuveikti dar daug namų darbų tiek gerinant Nidos aerodrome teikiamas paslaugas, tiek atvykimo mažuoju orlaiviu galimybę pristatant užsienio keliautojams.

"Pirmųjų oro keliu atvykusių užsienio svečių sulaukėme be jokios reklamos. Tai tik patvirtina, kad Neringa Europos mastu tikrai gali tapti patraukliu aviacijos turizmo tašku", — pabrėžė meras.

Tinkamu naudoti Nidos aerodromas pripažintas atsižvelgiant į Transporto kompetencijų agentūros komisijos išvadas. Nidos civilinis aerodromas yra tinkamas skrydžiams dienos metu orlaiviams, kurių maksimali leistina masė iki 57000 kg. Už aerodromo priežiūrą atsakinga VšĮ "Nidos oro parkas".

Tegai:
aerodromas, Nida