Nelegalų 111 dėžių krovinį muitininkai rado dvigubose puspriekabės lubose. Nuotrauka iš įvykio vietos

Vilkiko puspriekabėje muitininkai rado 111 dėžių kontrabandinių cigarečių

28
(atnaujinta 12:05 2017.01.26)
Baltarusis, bandydamas įvežti į Lietuvą didelį nelegalų krovinį, davė daug darbo muitinei, nes nepakanka vien aptikti kontrabandines cigaretes — gerokai ilgiau užtrunka jas iškrapštyti iš slėptuvių, surinkti ir suskaičiuoti.

VILNIUS, saus 26 — Sputnik. Savaitę Vilniaus teritorinės muitinės Šalčininkų kelio posto pareigūnai pradėjo darbingai — muitininkai iš atvykusio krovininio automobilio slėptuvės iškraustė daugiau kaip 100 dėžių kontrabandinių cigarečių. Dėl beveik 150 tūkstančių eurų vertės kontrabandos gabenimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, praneša Lietuvos muitinė.

Sausio 23 dieną iš Baltarusijos tuščiu vilkiku "Maz" važiavęs 43 metų baltarusis S.S. muitininkams pateikė tvarkingus dokumentus ir tikėjosi be kliūčių įvažiuoti į Lietuvos teritoriją. Tačiau patyręs muitinės pareigūnas nutarė atidžiau apžiūrėti ne dokumentus, o patį vilkiką.

Muitinės pareigūnui apžiūrint puspriekabės vidų įtartinos ir netipiškos pasirodė jos lubos. Visai netrukus paaiškėjo, kuo jos tikrai "išskirtinės" — vietoje dengiančio tento lubos išklotos faneros plokštėmis, ant kurių keliomis eilėmis tvarkingai sudėliota 111 dėžių baltarusiškų cigarečių "Fest" ir "Winston". Iš kaimyninės šalies nelegaliai vežtų cigarečių vertė — 144 tūkstančių eurų.

Dėl kontrabandos gabenimo, bandymo atlikti nusikalstamą veiką ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

28
Tegai:
kontrabandiniai rūkalai, baltarusis, muitininkai, Vilniaus teritorinės muitinės Šalčininkų kelio postas, Vilniaus teritorinė muitinė, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (285)
Dar šia tema
Muitininkai švenčia tarptautinę muitinės dieną
"Pirmą kartą matau!" — baltarusio reakcija į muitinėje aptiktą kontrabandą
Muitinė paskelbė 2016 metų juokingiausių slėptuvių penketuką