Katinas Ponulis knygyne Keistoteka. Nuotrauka iš įvykio vietos

Užupyje pasislėpė jaukus knygynas ir rudaplaukis katinas

342
(atnaujinta 18:42 2017.01.29)
Užupis vilioja vilniečius savo paslaptingumu ir menu, Sputnik Lietuva aplankė šauniausią Europos vietą ir susirado naują draugą — katiną Ponulį.

VILNIUS, saus 29 — Sputnik. Šią savaitę Britanijos leidiniui "The Independent" paskelbus šauniausių vietų sąrašą, paaiškėjo, kad tinklaraštininkams Lietuvoje labiausiai patinka Užupis, kurį verta pamatyti visiems.

Sputnik Lietuva apsilankė paslaptingąjame Užupyje, kur visai šalia angelo statulos įsikūrė jaukus knygynas.

Knygyno Keistoteka iškaba
© Sputnik/ Alisa Babickaya
Knygyno Keistoteka iškaba

Nedidelė parduotuvėlė visai ne panaši į europietiškus didžiulius knygynus kur pagal tikrą tvarką išstatos ką tik iš tipografijos atvežtos knygos.

"Keistotekoje" naujutėlės knygos puikiai sugyvena su senyvais leidiniais. Knygyno bukinistis skyrius siūlo ne tik įsigyti senas knygas, bet ir išsinomuoti jas vos už vieną eurą. Taip knygos neužims daug vietos vieno savininko namuose, o džigins dar daug kitų skatytojų.

Knygynas Keistoteka
© Sputnik/ Alisa Babickaya
Knygynas Keistoteka

Be to čia galima surasti vieto meistrų suvenyrų įvairovę: statūlėlės, atvirukai ir magnitai.

Tačiau knygyno nuotaiką sukūria ypatingas gyventojas — ryžas katinas Ponulis. Jis Užupio įžimybė, nulatiniai meniško kvartalo lankytojai gerai pažįsta šį gudruolį. Ponulis turi nuosavą vietą tarp knygų ant prekystalio, o vasarą jis turi sukviesti lankytoju iš lauko.

Maloni knygyno darbuotoja Gintarė papasakojo Sputnik, kad knygų verslu ji kartu su draugai verčiasi jau aštuonis metus, o Užupyje atidarė parduotuvę prieš du metus.

"Ponulis atėjo pas mus iš kaimynų, taip ir pasiliko čia", — sakė Gintarė.

Knygynas Keistoteka
© Sputnik/ Alisa Babickaya
Knygynas Keistoteka

Paklausta, ar nesunku išlakyti knygyną interneto laikais, Guntarė atsakė, kad jos parduotuvė labai populiari, čia ateina įvairaus amžiaus žmonės, daug ir jaunimo.

"Aš pati turi  tris vaikus, ir visi jie mėgsta knygas", — džiaugiasi Gintarė.

Kol yra žmonių, kurie neįsivaizdoja savo gyvenimo be knygų, galima tikėtis, kad pasaulis taps labiau draugišku ir šviesesniu. O mes dar grįšime pas Ponulį į svečius.

342
Tegai:
katinas, knygos, knygynas, Užupis, Vilnius
Dar šia tema
Socialiniai tinklai: katinas Larry palaiko Brexit
Ir katinams įdomu, ką dar demaskuos Asandžas
Neįtikėtinas katinas užkariavo Instagram
Laimės kūdikis: katinas išgyveno po griuvėsiais daugiau nei mėnesį