Kareivinės. Archyvinė nuotrauka

Batalione, kurio karys mirė nuo meningokoko, vykdomos prevencinės priemonės

56
(atnaujinta 07:22 2017.01.31)
Kunigaikščio Vaidoto batalione po to, kai savaitgalį, įtariama, nuo ūminės meningokoko infekcijos mirė į namus išleistas šauktinis, dezinfekuojamos kareivinės, vykdoma papildoma karių sveikatos apžiūra ir tiriamos ligos aplinkybės.

VILNIUS, saus 30 — Sputnik. Nuo pat ryto imamasi prevencinių priemonių Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" kunigaikščio Vaidoto batalione, kuriame tarnavo sausio 29 dieną nuo meningokokinės infekcijos miręs nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys: su jaunesniuoju eiliniu gyvenusiems, artimiau bendravusiems kariams suleista prevencinės medicininių preparatų dozė, vykdoma papildoma karių sveikatos apžiūra. Taip pat dezinfekuojamos, valomos, vėdinamos kareivinės, praneša Lietuvos kariuomenė.

"Ši sukrečianti žinia buvo visiems labai netikėta, kadangi savaitgaliui iš bataliono karį išleidome puikiai besijaučiantį, kaip visuomet gerai nusiteikusį. Sunku patikėti, kokia žaibiška ir mirtinai pavojinga gali būti šį infekcija. Reiškiame nuoširdžią užuojautą kario artimiesiems ir draugams", — sakė Vaidoto bataliono vadas pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas.

Savaitgalį karius pasiekusi skaudi žinia dėl kario mirties, galimai nuo žaibiškos meningokokinės infekcijos, sukrėtė visus, ir Krašto apsaugos vadovybė, ir mirusio kario bendražygius bei tiesioginius vadus.

Šiuo metu aiškinamasi ligos aplinkybės, kur ir kada galėjo užsikrėsti karys.

Sausio 29 dieną Vilniaus infekcinėje ligoninėje, kaip įtariama, nuo  ūminio meningokoko infekcijos mirė Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys, jaunesnysis eilinis A.M. (gimęs 1997 metais). Karys savaitgaliui buvo išleistas į namus, pasijutęs blogai paguldytas į ligoninę.

Jaunesnysis eilinis A.M. Vaidoto batalione tarnavo nuo 2016 metų spalio mėnesio.

56
Tegai:
meningokokas, Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, šauktiniai, kariai, Kunigaikščio Vaidoto batalionas, Mechanizuotoji pėstininkų brigada "Geležinis Vilkas", Eugenijus Lastauskas, Lietuva
Dar šia tema
Upėje rastas nuskendęs nuolatinės privalomosios karo tarnybos karys
Nuo infekcijos mirė šauktinis karys
Generalinė prokuratūra, archyvinė nuotrauka

Korupcijos byloje sulaikytas Valdas Sutkus paleistas į laisvę

(atnaujinta 17:01 2020.06.03)
Lietuvos bankų asociacijos prezidentui Mantui Zalatoriui vakar taip pat buvo skirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės

VILNIUS, birželio 3 - Sputnik. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro sprendimu vakar sulaikytam Lietuvos verslo konfederacijos prezidentui Valdui Sutkui bus skirta kardomoji priemonė, nesusijusi su laisvės apribojimu. 

Apie tai praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Toks sprendimas priimtas Vilniaus miesto apylinkės teismui nesutikus tenkinti prokuroro prašymo leisti šiam įtariamajam skirti suėmimą.

Sutkus yra vienas iš 6 įtariamųjų ikiteisminiame tyrime dėl stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, kurie buvo sulaikyti vakar.

Prokuroro sprendimu, Lietuvos bankų asociacijos prezidentui Mantui Zalatoriui vakar taip pat buvo skirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės: pasižadėjimas neišvykti, draudimas bendrauti su nurodytais asmenimis.

Kaip jau buvo pranešta, ikiteisminiame tyrime turimi duomenys leidžia įtarti, kad Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, vykdydamas savo pareigas Konfederacijoje ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus. Tarp tokių įstatymų projektų – 2019 metų pabaigoje svarstytas 2020 metų Lietuvos biudžeto įstatymų paketas, įstatymai dėl bankų turto ir pelno mokesčių bei kiti.

Garsūs areštai su korupcijos prieskoniu
© Sputnik / Edvinas Mamontovas

Tyrime taip pat yra duomenų, kad dviejų kelius tiesiančių bendrovių vadovai, kuriems taip pat pareikšti įtarimai, galimai buvo suinteresuoti neigiamai paveikti tuometinio Susisiekimo ministro Roko Masiulio karjerą ir tuo tikslu bendravo su Sutkumi bei, kaip įtariama, yra mokėję už tai, kad Sutkus tikslingai organizuotų, rinktų ir įvairiomis formomis viešai teiktų tendencingai neigiamą informaciją apie ministrą.

Taip pat įtariama, kad įgyvendinant vieną ES lėšomis finansuojamą Lietuvos verslo konfederacijos projektą Sutkus projekto partnere pasirinko privačią konsultacijų bei mokymų bendrovę, kurios direktorius, veikdamas kartu su informacinių technologijų  bendrovės direktoriumi, dalį projekto metu gautų lėšų sumokėjo asmeniškai Sutkui. Minėtų bendrovių vadovams taip pat pareikšti įtarimai.

Tegai:
korupcija
Dar šia tema
Sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos ir Bankų asociacijos prezidentai
perkūnija, archyvinė nuotrauka

Orų prognozė: Lietuvos laukia lietus ir perkūnija

(atnaujinta 15:19 2020.06.03)
Pagal sinoptikų prognozes, lietingi, bet šilti orai išsilaikys šalyje iki savaitės pabaigos, kitą savaitę oro temperatūra sušils iki 22–27 laipsnių šilumos

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Artimiausiais dienomis Lietuvos orus lems žemesnio slėgio laukas, vyraus debesuoti ir vidutiniškai šilti orai. Apie tai praneša Lietuvos hidrometeorologijos spaudos tarnyba. 

Birželio 4-ios naktį pietrytinėje šalies pusėje palis. Vėjas šiaurės rytų, rytų, nestiprus. Žemiausia temperatūra 5–10, Kuršių nerijoje iki 12 laipsnių šilumos. Dieną daugelyje vietovių trumpai palis, vietomis griaudės perkūnija. Pūs vidutinio stiprumo, besikeičiančios krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra 16–21 laipsnis šilumos.

Birželio 5-ios naktį be lietaus, kai kur rūkas, dieną vietomis trumpai palis. Vėjas pietų, pietryčių, naktį nestiprus, dieną apysmarkis. Temperatūra naktį 6–11, dieną 20–24 laipsniai šilumos.

Birželio 6 d. daug kur protarpiais palis, vietomis galima perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas stiprės, dieną kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Temperatūra naktį 10–15, dieną 17–22 laipsniai šilumos.

Birželio 7-ios naktį kai kur trumpas lietus, rūkas. Vėjas pietų, pietvakarių, rims. Temperatūra 9–14 laipsnių šilumos. Dieną daug kur trumpi lietūs, vietomis su perkūnija, per ją gūsiai iki 14 m/s. Temperatūra 20–25, vakariniuose rajonuose kai kur 17–19 laipsnių šilumos.

Birželio 8-ios naktį vietomis, dieną daug kur trumpi lietūs su perkūnija. Per perkūniją vietomis gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 10–15, dieną 22–27 laipsniai šilumos.

Birželio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Birželio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai