IX fortas Kaune. Archyvinė nuotrauka

Lietuviai daro "asmenukes" masinių žudynių vietose

169
(atnaujinta 09:13 2017.01.31)
Kauno IX forto muziejaus lankytojai daro linksmas nuotraukas vietoje, kur Antrojo pasaulinio karo metu žuvo daugiau nei 50 tūkstančių fašizmo aukų.

VILNIUS, saus 31 — Sputnik.Socialiniai tinklai ir "asmenukės" jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, tačiau kartais vietos ir nuotraukų kontekstas kelia abejonių dėl adekavataus autorių elgesio.

Žinomiausią Kauno masinių žudynių vietą — IX fortą aplanko tūkstančiai Lietuvos gyventojų. Būtent čia Antrojo pasaulinio karo metu nacistinė Vokietija sunaikino tūkstančius žmonių, daugiausiai žydų.

Šioje vietoje galima ir reikia ne tik susipažinti su liūdnomis šalies istorijos akimirkomis, bet ir pagerbti nekaltų aukų atmintį. Tačiau ne visi muziejaus lankytojai sugeba visiškai pajusti čia įvykusią tragediją. Jauni žmonės atvažiuoja ir darosi linksmas nuotraukas, užmiršdami apie vietos paskirtį. O vėliau dalinasi šiomis nuotraukomis socialiniuose tinkluose.
Forto fone merginos ir vaikinai kraiposi, demonstruoja savo akrobatinius sugebėjimus arba tiesiog geria akoholinius gėrimus.

#lav #winterwonderland

Фото опубликовано Gabrielė Bon (@_gabri3le_) Янв 17 2017 в 3:10 PST

 

Sveikas #ninthfort #parkour #climbing #hangingout #tbt #downhill #session #rockshox #fox #lithuania

Фото опубликовано @rtszbrcks Май 13 2016 в 2:47 PDT

The Ninth Fort monument in Kaunas #lithuania #ninthfort #kaunas #citysights #roadtrip #holiday

Фото опубликовано Matej Čačaný (@matejcacany) Сен 3 2016 в 10:55 PDT

The most interesting day of my laif, so far 😆😇🐍. #split #sky #girl #likes

Фото опубликовано Gabriele Dirmantaite (@saulyteeea) Июн 7 2016 в 12:18 PDT

Saturday with uncle Jack;)

Фото опубликовано Tomas Docka (@superturbohero) Апр 11 2015 в 1:42 PDT

Vilniaus meras Remigijus Šimašius užstojo jaunimą. Savo Facebook paskyroje jis užrašė: "O juk daugelis šių žmonių, kurie taip fotografavosi tokioje vietoje, greičiausiai nieko blogo nenorėjo… Mokykimės istorijos. Atminkime".

Пост Ремигиюса Шимашюса в Facebook
Užrašas Remigijaus Šimašiaus paskyroje

1941-1944 metais IX forte nacistai nužudė virš 50 tūkstančių žmonių. Daugiausia tai buvo Kauno žydai. 1958 metais IX forte buvo įsteigtas genocido aukų atminimui bei Kauno ir forto istorijai skirtas muziejus. 

1984 metais šioje vietoja buvo pastatytas 32 metrų monumentas fašizmo aukoms atminti.

169
Tegai:
fašizmas, IX fortas, Holokaustas, asmenukė, Kaunas, Lietuva
Dar šia tema
Metų pabaigoje pasirodys knyga apie Holokausto Lietuvoje vykdytojus
Negalima užmiršti — Kaune pastatytas naujas paminklas Holokausto aukoms
Gyvųjų eitynės Holokausto aukų atminimui
Граница Литвы. Архивное фото

Kontrolės punktas "Vizdy" Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje tapo tarptautiniu 

(atnaujinta 09:45 2020.07.02)
Kol kas neįmanoma pasinaudoti nauju pasienio punkto statusu — Lietuvoje yra nustatyta nepaprastoji padėtis, susijusi su koronavirusu

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Vidzy (Tveriačiaus) kontrolės punktas Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje tapo tarptautiniu nuo liepos 2 dienos, kaip numatyta Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos dekrete, kuris buvo pasirašytas balandžio mėnesį, praneša Sputnik Belarus.

Baltarusijos pasienis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Андрей Александров

Remiantis prezidento dekretu, perėjimo punktas buvo išbrauktas iš supaprastintų kontrolės punktų sąrašo ir priskirtas prie pasienio kontrolės postų. Nuo šiandien, be pasų ir muitinės kontrolės, "Vidza" vykdys sanitarinę-karantino, veterinarinę, karantino fitosanitarinę ir automobilių kontrolę.

Tuo pačiu dekretu "Vidzy" buvo įtrauktas į respublikinių muitinės procedūrų vykdytojų sąrašą. Taigi nuo šiol čia galės būti atliekamos muitinės procedūros sunkiasvoriams kroviniams, taip pat paslaugomis galės pasinaudoti asmenys, importuojantys asmeniniam naudojimui skirtus automobilius, sveriančius iki 3,5 tonos.

Tačiau kol kas neįmanoma pasinaudoti  naujuoju "Vizdy" statusu. Dėl Lietuvoje įvestų ribojančių priemonių, susijusių su koronavirusu, gretimas sienos perėjimo punktas Lietuvos teritorijoje lieka uždarytas iki liepos 16 dienos. Birželio viduryje Lietuva panaikino karantiną, tačiau nepaprastoji padėtis išliko. Atsižvelgiant į galiojančius apribojimus, galima kirsti Lietuvos ir Baltarusijos sienos atkarpą per Medininkų (Baltarusijos pusės "Kamenny Log"), Šalčininkų (Beniakonys) ir Raigardo (Privalka) kontrolės punktus.

Tegai:
Lietuva, Baltarusija, pasienio kontrolės punktas
Dar šia tema
Rusijos ir Lietuvos pasienio punkte leista statyti antrą "duty free" parduotuvę
Per vieną iš Lietuvos pasienio punktų apribotas sunkiasvorių sunkvežimių judėjimas
Avarija

Kauno rajone į avariją pateko policijos pareigūno automobilis

(atnaujinta 09:48 2020.07.02)
Policijos duomenimis, į pareigūno automobilį įsirėžė iš paskos važiavęs automobilis, nukentėjo pareigūno mašinoje buvusi keleivė

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Kauno rajone automobilis atsitrenkė į transporto spūstyje stovėjusį policijos pareigūno automobilį, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko trečiadienį, liepos 1 dieną, apie 16:00, Ramučiuose. Kaip pranešama, automobilis "BMW 320", vairuojamas 1975 metais gimusio vyro, atsitrenkė į automobilį "Škoda Octavia", vairuojamą ne tarnybos metu neuniformuoto blaivaus Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūno (gimusio 1988 metais).

Pažymima, kad pareigūno automobilis nuo smūgio atsitrenkė į priekyje stovėjusį automobilį "Mercedes Benz ML 350".

Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio "Škoda Octavia" keleivė (gimusi 1988 metais), ji paguldyta į ligoninę.

Tegai:
Lietuva, policija, Kauno rajonas, eismo įvykis
Dar šia tema
Lazdijų rajone į avariją pateko neblaivus Lietuvos kariuomenės šauktinis
Lietuvos šiaurės rytuose įvyko mirtina avarija su dviem automobiliais ir motociklu
Per Jonines Lietuvoje eismo įvykių metu žuvo dvi vairuotojos
Kokie vairuotojų įpročiai per karščius gali sukelti avarijas